Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światło cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Jestem tutaj nowy, zostałem posiadaczem renault megane III z 2011r i nie działą mi światło cofania, podświetlenie rejestracji. mogłby mi ktoś pomóc i powiedziec który bezpiecznik jest za to odpowiedzielny? bo nie ma za wygodnego dojscia aby je wyciagać i sprawdzac po koleji.a w instrukcji nie jest opisane który to bezpiecznik. bezpieczniki w komorze w silnika są wszystkie dobre. POZDRAWIAM

Edytowane przez bk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej "trójce" mam to samo tzn brak świateł cofania ,sprawdzone wszystkie bezpieczniki (też nie miałem żadnej rozpiski), pozostał do sprawdzenia czujnik cofania (niestety ma 3 piny) i nie wiem jak to sprawdzić. Wniosek jest taki ,że niekoniecznie to musi być bezpiecznik...

 

Dodano: 13 wrz 2013 - 18:56

Kupiony nowy czujnik (zamiennik EPS -78zł)z możliwością zwrotu . Bez wkręcania wypiąłem kostkę ze starego (dość ciężkie dojście ,pod akumulatorem)wpiąłem w nowy , symulacja na "sucho" -bingo! , światła cofania działają . Dalej czekała mnie wymiana , pożyczony klucz nasadowy "24" z długim kominkiem . Z braku miejsca ,zastosowałem pokrętło bez poprzeczki (przedłużki) zamiast tego krótki mocny śrubokręt ,ciężko ale poszło. Operacja zakończona sukcesem ,światła po wrzuceniu wstecznego działają . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie sprawdzałem forum, sprawdzałem wujka "goglusia" ale nie znalazłem żadnej informacji dotyczący mojego problemu, jest możliwość że źle szukałem.

Brak światła cofania, czujniki cofania działają, na desce pokazuje prawidłowo wybrany bieg R, bezpieczniki w kabinie sprawdzone wszystkie i są sprawne, bezpiecznik nr 17 pod maską sprawny, Żarówki sprawne, ale brak napięcia na pinach w oprawce żarówki. Nic więcej nie sprawdzałem. Skrzynia CVT, i tu nie wiem czy jest jakiś czujnik jak w manualu. Macie koledzy jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na chwilę odłączyć akumulator i ponownie podłączyć. Gdy montowałem ledy w bagażniku zrobiłem zwarcie i wyłączyłą mi się lampa oświetlenia bagażnika. Sprawdziłem bezpieczniki i żarówkę, wszystko było dobrze, a mimo to nie działało oświetlenie. Odłączyłem na chwilę akumulator i ponownie podłączyłem - światło wróciło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, ale czy to odłączenie aku, nie wpłynie negatywnie na komputer? W poprzednim aucie po odłączeniu aku trzeba było robić kalibrację silnika krokowego...

 

Odłączyłem akumulator na około pół godziny, niestety nic to nie dało poza informacją na desce, że ESP włączone...

Jeszcze jakieś pomysły.

 

Dodano: 21 kwi 2015 - 22:00

Dla potomnych podaję przyczynę nie działających świateł cofania w modelu ze skrzynią CVT w moim przypadku. Odkręciłem lewy reflektor aby dostać się do skrzynki przekaźników 597 (w wersji benzynowej aż 1 przekaźnik) i okazało się, że owy przekaźnik C(620) wyskoczył z gniazda i wystarczyło go docisnąć, zmontować wszystko i przetestować. Działa, wszystko jest OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość gophfer
Dnia 21.04.2015 o 22:00, Polini napisał:

Dzięki za sugestię, ale czy to odłączenie aku, nie wpłynie negatywnie na komputer? W poprzednim aucie po odłączeniu aku trzeba było robić kalibrację silnika krokowego...

 

Odłączyłem akumulator na około pół godziny, niestety nic to nie dało poza informacją na desce, że ESP włączone...

Jeszcze jakieś pomysły.

 

Dodano: 21 kwi 2015 - 22:00

Dla potomnych podaję przyczynę nie działających świateł cofania w modelu ze skrzynią CVT w moim przypadku. Odkręciłem lewy reflektor aby dostać się do skrzynki przekaźników 597 (w wersji benzynowej aż 1 przekaźnik) i okazało się, że owy przekaźnik C(620) wyskoczył z gniazda i wystarczyło go docisnąć, zmontować wszystko i przetestować. Działa, wszystko jest OK.

Pozdrawiam

 

Mam podobny jak nie ten sam problem, nie działają światła wstecznego, jak i tylna wycieraczka przy cofaniu (ustawiona na auto, co do tylnej wycieraczki to nie wiem jak powinna działać poprawnie bo opcje auto miałem wcześniej wyłączoną teraz działa to tak że jak wrzucam wsteczny to nie świeca ani światła wstecznego ani nie rusza tylna wycieraczka. Natomiast jeśli wrzucam wsteczny i włączę przednie wycieraczki też włącza się tylna, na luzie jak włączam przednie wycieraki tylna się nie włącza) , światła wszsytkie przód/tył/rejestracja świecą. Nie posiadam czujników parkowania.

@Polini mówisz o lewym przednim reflektorzy i skrzynce z bezpiecznikami przekaźnikami , które są w odwrócone do góry nogami , czy ta mniejsze skrzyneczka pod takim pasem z blach do którego przykręca się przedni reflektor ?

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!