Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka usterki elektronicznej. Zółta kontolka z zygzakiem


celt11

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, EKG oznacza błąd elektryczny, trybem awaryjnym wedle mnie jest bardziej pomarańczowa kontrolka MIL ale mogę się mylić. Ważne, że wymiana pomogła, potomni będą wdzięczni :))

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony czujnik podciśnienia lubi wywalać także na desce EKG silnika, często jest to nie tyle uszkodzony map sensor co dziurawy wężyk idący do niego.

Jako ciekawostkę dodam, że błąd ten wyrzuca także uszkodzony czujnik prędkości samochodu i wtedy też sterownik wpada w tryb awaryjny, ale to byś widział po braku wskazań prędkościomierza na desce ;)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ze problem występuje zawsze przy odpalaniu auta, wężyk od map sensora jest cały, ale jeśli to ważne to mam lekko uszkodzony oring od map sensora, zaraz wyjmę map sensor i uruchomię silnik, zobaczymy czy będzie identyczny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przeczytałem wszystko co pisałeś wcześniej, bo odpowiadałem tylko na to pytanie o tryb awaryjny. Generalnie ta kontrolka zapala się, oprócz wspomnianego czujnika prędkości i czujnika zasysanego powietrza, także przy błędnych wskazaniach położenia przepustnicy oraz jeszcze przy problemach z wtryskiwaczami. Jak rozumiem tę przepustnicę ostatecznie zostawiłeś w spokoju, więc może jednak to będzie ona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej nie ma. Przepustnicę czyściłeś sam czy ktoś ci to robił? Spróbuj otworzyć maskę, po prawej stronie przepustnicy masz takie kółko z zębem, porusz je paznokciem kilka razy ostro puszczając, tak, żeby spadło i słuchaj czy dzieje się coś więcej. MIL ci nie świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem Twoj pierwszy post mialem to samo. U mnie problem zniknal, ale dlatego że modziłem dolot. Na przepustnicy masz taki węzyk- do par paliwa chyba. Sprawdz oring na nim i jego połączenie. Wydaje mi sie ze to przez niego ten blad innej przyczyny nie znalazlem. Proponuje sprawdzic jeszcze uszczelki pod kolektorem dolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj otworzyć maskę, po prawej stronie przepustnicy masz takie kółko z zębem, porusz je paznokciem kilka razy ostro puszczając, tak, żeby spadło i słuchaj czy dzieje się coś więce

 

Paznokciem nie jestem w stanie ruszyć tym kułeczkiem, na zapłonie słychać jakby prace silniczka, jakby cały czas się ustawiał raz w lewo raz w prawo, jak go przytrzymam paznokciem to cichnie.

Nie świeci się kontrolka EKG ani Check, auto odpaliło kilka razy bez problemu.

 

Dodano: 16 cze 2016 - 19:59

A drugie konce i ciaglosci?

Gdy wymienialem nic innego nie bylo wadliwego. Przed wymiana mialem takie same objawy jak Ty,ale znikly ponieważ zamocowałem ten wężych pochłaniacza par paliwa inaczej.

Cały wężyk jest cały, ze zbiorniczka pochłaniacza wystaje jeden kruciec i jest nie podłączony, jakby odpowietrznik ale chyba tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!