FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Kontrolka usterki elektronicznej. Zółta kontolka z zygzakiem - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 12 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic I phI
Kontrolka usterki elektronicznej. Zółta kontolka z zygzakiem

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   celt11 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:2.0 RT
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 17 październik 2007 - 12:47

Witam wszystkich.
Jestem nowym człeczkiem na tym forum, Posiadam auko Renault megane scenic 2.0 RT 8 zaworowe, szukałem po tematach ale do końca rozwiązania problemu z moim autkiem nie znalazłem.
Sprawa wygląda tak po nocnym postoju gdy przekręce stacyjkę w pozycje 1 zapalają się kontrolki poczym te które powinny gasną oprócz kontrolki z zygzakiem Czyli coś z wtryskiem, rozrusznik kręci ale bez sukcesów po iluś próbach przekleństwach wreszcie kontrolka gaśnie i smochód odpala bez problemu potem przez cały dzień jest spokój i po nocy historia się powtarza. Wydaje mi się że przy pierwszym przekręceniu nie słysze aby pompka paliwa pracowała, I teraz pytanie do wszystkich na forum czy ktoś miał podobny przypadek, z tego co wyczytałem w różnych tematach na tym foum mam pewne przypuszczenie, że może to być powód awarii pompki i jeśli ona nie poda paliwa to może być zgłoszony w komputerku problem z wtryskiem? Prosze o potwierdzenie moich przypuszczeń i ewentualne inne porady.
Z góry dziękuje i przepraszam za błedy. ;)
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www z dyskami SSD

Szukasz samochodu?
Sprawdź najnowsze oferty sprzedaży

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   hosekk 

• Silnik:K7M 1.6 8V
  • Przebieg (tys.km):10000

Napisano 21 październik 2007 - 09:00

Mam osobliwy problem, zaczęło się od tego że jak jechałem i puściłem gaz (ale nie naciskałem sprzęgła) to wskazówka obrotów zaczynała wariować !!! spadała w dół o tysiąc obrotów znów wskakiwała na prawidłowy poziom i tak w kółko - działo się tak dlatego że coś odcinało paliwo i silnik po prostu gasł.
Teraz jest jeszcze gorzej bo nie czasem nie mogę go nawet odpalić.. kręcę go i kręcę a on coś tam próbuje załapać ale nie może (miga kontrolka EKG). Jak puszczę kluczyk to pompa pracuje bardzo długo - tak jakby cofało się paliwo.
Byłem na kompie - powiedzieli mi że to świece - wymienili skasowali błędy i kazali zlikwidować nieszczelność przy łączeniu kolektora z rurą bo sonda ma złe odczyty... ale co do jasnej .... ma sonda lambda do odpalania ??!?!??!!

aha zapomniałem dodać - mech sprawdził ciśnienie na pompie - jest ok
MCKP TEAM #140
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   mbialy 

• Silnik:1.6 8v
  • Przebieg (tys.km):222222

Napisano 26 październik 2007 - 23:28

Mam podobnie. Do tej pory nigdy nie mialem problemow (powazniejzych) z autem. Dzis po niedlugiej trasie zostaiwlem go na chwile, Pozniej ruszam. Szarpnelo jeden raz, drugi... zgaslo, cos strzelilo pod maska i ni chu chu. Nie odpali. Krece i krece- nic. Odlaczylem kleme, podlaczylem- odpalil bez zarzutu. Ruszam- jedynka, dwojka, trojka... cos stzelilo, obrotomierze zaczal wariowac- zgaslo. I znowu nie pali. POmpa raz dziala raz nie- cuda. POzniej jeszcze raz to samo i znowu zgasl ale juz nie chcial odpalic wcale.
Wrocilem na holu... No tragedia. Co to moze byc? JUtro do mechanika jade, ale chyba bede miec nieprzespana noc...:/
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 26 październik 2007 - 23:50

Cytat

miga EKG przy odpalaniu,
hosekk wyjasnij mi (nam) ten skrót. Po mojemu, EKG to jest elektrokardiogram. Nie kojarzę by coś takiego było w aucie :-) Sorry za OT, ale jestem dopiero co po badaniach okresowych i takie coś było wymagane. Ale by uzyskac wynik, to mnie podłaczano pod komputer. :-)
Dołączona grafika Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   monika082 

• Silnik:1,6 e
  • Przebieg (tys.km):160

Napisano 29 październik 2007 - 17:43

celt11,
witam
mam podobny problem z moim autkiem. rozwiazales juz swoj problem z autem
ja mam taki sam tylko ze u mnie wcale nie zapala:/.
dzieki za odpowiedz
monika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   TOKRA1 

• Silnik:1.6

Napisano 01 listopad 2007 - 23:15

Spr. pzewód gumowy łączoncy kolektor dolotowy z czujnikiem ciśnienia ATM

Załączone pliki

0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   TOKRA1 

Napisano 01 listopad 2007 - 23:20

Spr aku w jakim jest stanie jeśli słaby mogą być problemy z odpaleniem , najlepiej podłączyć inny dobry :-)
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   celt11 

• Silnik:2.0 RT

Napisano 02 listopad 2007 - 10:38

Dzięki TOKRA1 o tym nie pomyslałem i fakt że akumulator nie jest pierwszej młodości i stan jego naładowania może pozostawiać wiele do życzenia, Poważnie akumulator może być tego przyczyną.

Proszę zapoznać się z regulaminem forum i zasadami cytowania - Krzychu
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   ricardo24 

Napisano 26 grudzień 2007 - 19:57

Witam!
a co może być powodem zapalania się tej własnie żółtej kontrolki z zygzakiem w moim przypadku????
mam megane clasic z 97 roku silnik 1600cm3

prosze o poradę?????????

coj akiś czas mi się zaświeci! po czym jak zgasze silnik i ponownie odpale problem znika???
pozdrawiam!
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Daariuuszz 

• Przebieg (tys.km):150

Napisano 29 grudzień 2007 - 17:45

Od jakiegoś miesiąca tez mam ten sam problem . W przyszłym tygodniu u mechanika zobaczymy co odpowie to dam znać
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   ricardo24 

Napisano 29 grudzień 2007 - 20:15

No ja tez się wybieram!!!!
tylkojakoś czasu nie moge znależć
o dziwo teraz jeszcze od czasu zaczyna mi swiecićkontrolka ABS!!!!
nie wiem wariujate kontrolki!!!!
dobrze ze gasna!
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   amitt 

• Silnik:1,9 dti
  • Przebieg (tys.km):170000

Napisano 29 grudzień 2007 - 21:31

o ile się orientuję ta kontrolka odpowiada za test silnika który wykonuje komputer . moga być błędy w komputerze należy sprawdzić i je usunąć oczywiści po usunieciu ewentualnej usterki
pozdrawiam
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   olisko84 

Napisano 30 grudzień 2007 - 15:08

Ja miałam kiedyś podobny problem... Ta kontrolka jest od układu wtrysku paliwa. Więc albo padła kontrolka, tak jak u mnie i czujka jest do wymiany, alby masz coś nie tak z wtryskiem paliwa.
Olka
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   ricardo24 

Napisano 30 grudzień 2007 - 21:36

Kolego olisko 84!!!!!!
a świeciła ci cały czas?????
bo mnie gaśnie, teraz juz przez 2 dnni wogóle się nie zapala!!!!!nie wiem dziwne
auto normalnie chodzi!!!!! bez zarzutów
obecnie swieci mi kontrolka ABS ale to jak przejade kawałek , zgasze silnik i ponownie odpale gaśnie i jest oki!!!!!
pozdrawiam!

życze miłej zabawy sylwestrowej
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   olisko84 

Napisano 30 grudzień 2007 - 23:44

Koleżanko, jeśli już ;-) U mnie świeciła cały czas i wystarczyło zmienić czujkę... A u Ciebie jeśli miga, to może masz coś z wtryskiem paliwa.... a skoro już nie świeci, to może już wszystko ok... Może to przez mróz tylko?
Olka
0

Udostępnij ten temat:

• 12 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »