Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka usterki elektronicznej. Zółta kontolka z zygzakiem


celt11

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o kontrolkę z zygzakiem to ona nie jest tylko od wtrysku ale też od sondy lambda i wielu urządzeń elektrycznych/elektronicznych. A jeśli chodzi o kontrolkę ABS to zdaża się że potrafi się zaświecić ale przeważnie jest to wina nie łączącyck kostek. Tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Zima, grasują różne choroby, no i moja megi też cos dopadlo... Ma katare, psika, i cos jej dolega...

 

 

Od 2 dni zauważyłem szarpanie.... od wczoraj do szarpanie jest silne, nie da sie jezdzic a do tego zapalila sie kontrolka EKG

 

prosze o pomoc, co moze być mojemu autku :cry:

 

Cewka? Wtrysk? Czujnik wtrysku? Przewody wtrysku? a może sprzęgło...?

 

Pozdrawiam i czekam na opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odgrzewam zimne kotlety.

 

Mam 2.0 8Vi ta kontrolka nie świeci wcale (według książki WKŁ powinna przy włączeniu zapłonu świecić się przez chwil kilka...)

 

Sprawdzałem dziś wszystkie żarówki w desce i ta, odpowiadająca za podświetlanie kontrolki z zygzakiem(wg. książki WKŁ nr 11) wyglądała na sprawną...

 

Coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie świeciła, bo jej nie było :mrgreen:

 

teraz jest i świeci zaraz po uruchomieniu silnika. Po włączeniu zapłonu gaśnie po kilku sekundach. Włącza się po chwili pracy silnika.

 

W lutym planuję jechać na regulację zaworów/wymianę rozrządu więc zobaczymy, co się dzieje. Trochę się tym nie przejmuje, bo wychodzi na to, że pół roku bez żaróweczki jeździłem... :mrgreen:

 

[ Dodano: 2008-01-08, 22:24 ]

odgrzewając kotleta dalej.

 

Wygląda na to, że kontrolka zaświeca się >3,5k obr. w przypadku problemów z czujnikiem prędkości. No i u mnie się zgadza. Wskazówka czasem wypoczywa przez kilka kilometrów, zdarza się jej latać jak głupiej od 0 do prędkości z którą się poruszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam Megane 2.0 8v z 1998r Mam ten sam problem z ta kontrolka przy odpaleniu zapali sie i gasnie jak powinna natomiast wlacza mi sie podczas jazdy gdy przekrocze predkosc ponad 135/140 km/h i sie swieci. Gdy zgasze auto i odpale jwst ok i tak w kolko to samo prosze o pomoc co cos co moze zaszkodzic autu czy mozna smialo pomykac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c38306334wezykej1.th.jpg

 

Na czerwono zaznaczony jest czujnik, od ktorego wychodzi gumowy wezyk

 

dsc00132mv5.th.jpg

 

Tutaj jest ten weżyk, który okazał się być pęknięty. Trzeba sprawdzić dokładnie, gdyż na pierwszy rzut oka wydawał się być ok.

Sorki za zwłokę z fotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!