Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka usterki elektronicznej. Zółta kontolka z zygzakiem


celt11

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrusznik kręci.Czujnik uderzeniowy wykręciłem i jest dobry.Bezpiecznika na + niema przeczyściłem masę tą od aku i plecionke idącą do silnika.Nic to nie dało.Kiedyś już miałem takie objawy że po przekręceniu kluczyka nie zapalał się zygzak i za ktorymś razem przy probie odpalenia ta kontrolka zaczęła migać,a przekaznik pompy paliwa nierównomiernie tykać.Po chwili kontrolka zygzak się zapaliła było słychać jak pompa się włącza i auto odpaliło.Co to może być brak jakiejś masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam problem w megance, przekręcam stacyjką i zapala się kontrolka immo i usterki elektrycznej (szybko migają) auta się nie da odpalić, immo odblokowałem i dalej nic auta się nie da odpalić, ale gdy wyciągnę któryś z bezpieczników MEMO INJECT albo ALIM UC BIC to kontrolki nie świecą a auto odpala tylko problem że znowu nie ma kierunkowskazów i awaryjnych, jak rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam otóż od pewnego czasu zapala mi się kontrolka od układu wtryskowego ( zygzak pomarańczowy ) mam takie dni gdzie odpalam go i do roboty dojeżdżam bez problemu, a są takie gdzie ledwo ruszę pare metrów później mam próg zwalniający gdzie jadę powiedźmy na 2 biegu bez gazu i tutaj nagle zapala mi się zygzak. Jak trzymam go z wduszonym pedałem gazu jest okej lecz po zmianie biegów zaczyna mi szarpać oraz miga sobie ta ikonka :/ . Czasami mam tak że jak wbije luz pod czas jazdy to sobie zgaśnie bądź obroty faluja strasznie gwałtownie przy 700-200obr/min i w locie go muszę odpalać. Jak ikonka jest zapalona reaguje dopiero jak wcisnę pedał gazu więcej niż połowa, nagle w tedy szarpnie mocno i leci do przodu, powyżej 3-4tyś obrotów nagle telepie całym autem.

 

Przepraszam za dość zawiły opis lecz mam nadzieje że ktoś będzie mi w stanie pomóc. Pozdrawiam i czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Już kiedyś miałem problem z przepustnicą, ale myślałem, że wyczyszczenie jej coś pomoże. Niestety myliłem się. Od pewnego czasu znowu męczy mnie błąd, który jest wymieniony w temacie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ten błąd nie jest ciągle. Chyba musi się nałożyć milion czynników, aby zapaliła mi się ta kontrolka :D. Przez ponad 2 tygodnie autko jeździło normalnie, wczoraj ukazał się błąd przy każdym zapłonie, a dzisiaj znowu cisza. Kiedy ta kontrolka świeci z przepustnicy wychodzi dźwięk tak jakby... Zgrzytanie? Raczej tak można to nazwać. Słychać to nawet z włączonym radiem. Załączam film, w którym odpalam silnik z tym błędem.

Po zgaszeniu i odpaleniu jeszcze raz mogłem normalnie jechać i nic więcej się nie działo.

Oczywiście byłem u mechaników, którzy podłączyli komputer i wykazał dwa błędy przepustnicy (potencjometru i napędu). I teraz mam do Was dwa pytania, otóż, czy warto oddać do regeneracji już teraz (i czy w ogóle jest to dobre wyjście) czy czekać, aż całkowicie się zepsuje? A drugie rodzące się z pierwszego, czy może coś więcej się stać z autem jak całkowicie uszkodzi się przepustnica, czy tylko nie będę mógł go odpalić?

Megane I 1.4 16v benzyna.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, posiadam megane 1 ph2 2002 rok 1.4 16v benzyna.

Wczoraj przytrafił mi sie następujący problem, po przekreceniu kluczyka w pozycje kontrolek po chwili oczekiwania nie zgasła kontrolka usterek elektroniki, sławne EKG uruchomiłem jednak silnik z tym, ze obroty biegu jalowego wynosily rowno 2 tys oraz nie bylo zadnej reakcji na wciskanie gazu, po zgaszeniu auta problem juz nie wystąpił, a kontrolka zgasla razem z innymi kontrolkami.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Szukałem na forum podobnego przypadku jednak bez skutku, czy ktos mial podobny problem?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jesli to wazne to opisze jeszcze jedno zdarzenie poprzedzajace.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Przed wyzej opisanym uruchomieniem, uruchamialem auto jednak kluczyk w stacyjce nie odbil, dlatego odruchowo cofnalem go do pozycji w ktorej nie dziala nic, tak wiec auto w zasadzie bylo uruchomione ulamek sekundy a następnie całkowicie wyłączone.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Moze to ma jakis zwiazek z tym bledem, tlumacze sobie to w ten sposób, ze moze komputer nie wykonal do konca jakiejs procedury testowej lub silnik nieoczekiwanie zatrzymal sie w niekorzystnej fazie.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Bardzo prosił bym o wyjaśnienie, dodam, ze wczesniej nigdy podobnego bledu nie mialem a auto ogolnie nie sprawia żadnych problemów, ma 129tys przebiegu.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak kluczyk w stacyjce nie odbil, dlatego odruchowo cofnalem go do pozycji w ktorej nie dziala nic

Jak się powtórzy sytuacja zacząłbym od stacyjki, to że nie odbiła to może być problem z zapadkami w stacyjce lub kostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy błąd elektroniki mógł być spowodowany opisanym zdarzeniem

Próbuje tez zrozumieć co wywołało brak reakcji na dodawanie gazu, obroty stale 2tys, tak jakby przepustnica się zablokowała, nie pamiętam tylko czy jest na lince czy potencjometr w pedale który steruje otwarciem przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem elektronikiem wiec sprawdzilem polaczenia, bezpieczniki. Wczoraj byl dosc cieply dzien, auto zrobilo 200km, stalo 30 min po czym przy probie odpalenia wystapil opisany problem.

Dzis i tak jade zrobic rozrząd wiec wspomne o tym problemie

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 27 maj 2016 - 15:17

Witam ponownie, byłem w serwisie podpiąć autko pod komputer, błąd potencjometru przepustnicy, skasowali i kazali na razie się nie przejmować, jednak dziś znów się to powtórzyło, ponownie 2tyś obrotów.

Umówiłem się na poniedziałek na wizytę zobaczymy co zrobią.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem jak kolega Bumpalump ale z własnej winy. Mianowicie zdemontowałem, i wyczyściłem przepustnicę(również z potencjometrem), niestety jak to ja zrobiłem to odrobinę zbyt dokładnie i wypłukałem cały środek smarny z osi tzw. "lizaka" czyli elementu regulującego przepływ powietrza. Przez to lizak nie poruszał się zgodnie z sygnałem wysyłanym przez potencjometr i wpadał w błąd. Obroty zatrzymywały się na poziomie 2000, zapalała się kontrolka błędu elektrycznego, w komputerze pojawiał się błąd przepustnicy a auto nie reagowało na pedał gazu. Usterka pojawiła się około 6 razy po czym ponownie zdemontowałem przepustnicę, za pomocą strzykawki lekko nasmarowałem ośkę oraz ją rozruszałem, zebrałem nadmiar smaru, i założyłem ponownie. Od tego momentu mam spokój.

Zanim powiesz coś mechanikowi, który naciągnie cię na nową przepustnicę za 900 zł, spróbuj mojego sposobu, około godzina pracy przy minimum chęci. Tutorial masz w dziale download, co prawda dotyczy przepustnicy z linką, ale większość się pokrywa. I nie przejmuj się uszczelkami przepustnicy jeśli zachowały swój kształt wymyj je benzyną ekstrakcyjną i złóż na sylikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie przepustnicy nic nie dało, a potencjometr przepustnicy to osobny element umiejscowiony pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego.

Mało tego, obroty zablokowały mi się na 1,2tyś i gaszenie i odpalanie silnika nic nie dało, musiałem na pierwszym biegu wracać przez miasto.

Dojechałem do mechanika który czyścił przepustnicę, dopiero wtedy tak naprawdę zobaczyliśmy, że potencjometr przepustnicy to osobny element do którego idzie linka gazu.

Zamówił nowy potencjometr zobaczymy co pomoże, dodatkowo zapaliła się kontrolka Check Engine z błędami dotyczącymi czujników wałków rozrządu oraz spalania stukowego.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

 

Dodano: 31 maj 2016 - 19:51

Zamówiony potencjometr okazał się nieodpowiedni, ponoć jest mały a potrzeba dużego a i tak nie ma pewności czy to on jest winny. Auto jak ostygło to podobno rano bez problemu odpalili bez żadnych błędów.

 

Dodano: 03 cze 2016 - 12:41

Byłem na diagnostyce podczas trwania usterki. Jest odczyt z potencjometru pedału gazu więc jego chyba możemy wykluczyć, natomiast brak odczytu w polu: czujnik położenia przepustnicy, wartość w polu o nazwie uchylenie siłownika przepustnicy również się nie zmienia.

Facet który robił diagnostykę mówi, że musi jeszcze sprawdzić wiązkę przewodów idącą pod silnikiem, jeśli nie wykryje nic to przepustnica do wymiany.

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz całkiem konkretnego diagnostę. Jeżeli brak jest odczytu z tych czujników to faktycznie może być uszkodzona przepustnica lub problem w komunikacji przepustnicy z komputerem. Dawaj znać na bieżąco co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że ktoś w końcu to ogarnie, auto mam od 3 tygodni zaledwie i już takie przykre niespodzianki z elektryką.

Jeśli ten warsztat tego nie zrobi to chyba czeka mnie wizyta w ASO, a to może wiązać się z kosztem naprawy równym połowie ceny auta

 

Dodano: 06 cze 2016 - 13:29

Mam wieści z serwisu, panowie twierdza ze sa pewni iz jest to wina przepustnicy, nowa oryginalna ponoć 800zł, podejrzewają tez sondę lambda, ale ta maja sprawdzić podstawiając jakąś używaną. Przewody i połączenia elektryczne wykluczają na 100%

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 07 cze 2016 - 17:24

Początkowo Panowie obstawiali przepustnicę i sondę lambda, po 2 dniach jednak zmienili koncepcję i wymienili samą sondę. Elektryk twierdzi, że sonda wprowadzała jakieś zakłócenia i to mogło powodować zawieszanie się przepustnicy.

Błąd sondy lambda pojawiał się zawsze z błędem potencjometru przepustnicy, zarówno w pierwszym warsztacie jak i drugim więc, teoretycznie może to mieć sens.

Czy to możliwe aby winowajcą faktycznie była sonda?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda bada zawartość tlenu w spalinach więc teoretycznie na chłopski rozum mogła widzieć mniejszą zawartość tlenu i dawała sygnał przepustnicy do zwiększenia jego ilości, ale to chyba trochę naciągana historia, bo wtedy raczej trzymałaby wysokie obroty lub nimi wachlowała zamiast się zawieszać. Ale żaden ze mnie ekspert. Ale co w końcu zrobili? wymienili sondę i działa czy idą na macanego po kolei? W sumie sonda to dużo tańsza opcja więc dobrze, by się sprawdziła. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wymienili sondę, auto odpaliłem ok 20 razy w ciągu dnia i na razie bez błędu.

 

Dodano: 07 cze 2016 - 22:17

ale to chyba trochę naciągana historia

Chyba że odczyty z sondy były na tyle błędne, że komputer wchodził w tryb awaryjny, tylko nie wiem czy kontrolka EKG oznacza też tryb awaryjny, nurtuje mnie również pytanie czy tryb awaryjny odnotowuje się specjalnym wpisem w rejestrze? bo przypominam, że dwa błędy jakie zawsze się pojawiały to właśnie potencjometr przepustnicy i właśnie sonda lambda.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!