Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerwana linka składania fotela w wersji 3d


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedniego tematu. Chciałbym się dowiedzieć czy któryś z forumowiczów wie jak wymienić linkę otwierania fotela w Megane II 3d (mile widziane zdjęcia). W fotelu nie ma poduszki. I gdzie w Łodzi bądź w internecie dostanę taką linkę ponieważ stara się zerwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako świeży własciciel zdążyłem już ten temat przerobić.

Linki są dwie. Jedna pochyla oparcie druga przesuwa fotel po pochyleniu. Dostęp do linki odchylającej fotel jest od góry po podniesieniu raczki a od dołu po podwinięciu tylniego obicia fotela ( pod fotelem jest zaczepione na gumke ) . Linka od góry i dołu zakończona baryłką jak w rowerowej lince hamulcowej.

Tak więc naprawa banalna. Może być potrzebne ew. odkrecenie od góry rączki i plastiku pod nią celem łatwiejszego przełożenia linki.

A co do kupna to tak jak inne czesci : szroty , aukcje , serwis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat bo szukałem ale nie znalazłem odpowiedniego. W mojej Megi (5D) brakuje linki do przesuwania fotela pasażera. Czy ktoś zna jakiś nr tej linki i ewentualnie posiada schemat jak to założyć?

Edytowane przez kudlaciutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam

Więc tak mam problem z Renatką CC zerwała mi się linka oparcia fotela którą się składa siedzenie żeby wejść do tyłu ,fotel jest taki sam jak w 3d meganach .Znacie jakiś patent żeby to naprawić ,rozebrać itd .Może jakiś manual :P

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też mam problem z tą linką w swoim Megane.

Czyli wystarczy odsłonić pokrowiec fotela i dostanę się do tej linki co idzie od góry od rączki do pochylania?

Jak to jest zrobione? Linka idzie od góry i na dole łączy się z linką do przesuwania fotela i z linką do składania oparcia?

Jak odczepię gumkę od pokrowca to jest tam dobry dostęp?

 

Dodano: 17 lis 2015 - 17:41

Ja to zrobiłem wykorzystując linkę hamulcową do rowera.

1. Linkę wyciągamy z pancerze,

2. Główkę (beczkę) linki szlifujemy, aby pasowała do uchwytu,

3. Podmieniamy starą linkę na nową,

4. Na dole siedzenia robimy dźwignię za pomocą jednej śruby i jednego złącza z kostki elektrycznej.

 

I cieszymy się naprawionym fotelem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!