Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi do zimówek 16" czy 15" ?


Depe

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowe pytanie czy 15" felgę zmieścisz na przednim zacisku gdzie tarcze są większe. Jeśli to się nie uda to reszta pytać nie jest istotna.

I to nie jest problem z zaciskami ale z pomysłem na mniejszą felgę.

Czujniki ciśnienia albo są albo ich nie ma, to nie jest problem, jedynie poznikają kółka z wyświetlacza, przy ich braku w danym komplecie kół.

Opona powinna być przynajmniej o rozmiar wyższa, tak by całkowita wysokość koła (a za tym długość jej obwodu) była jak najbardziej zbliżona do oryginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku, że przyzwyczajenia z poprzedniego auta; czyli na lato felga alu romiar 205/60/16, na zimę stalówka 195/60/15 mogą przejść do lamusa i jestem raczej skazany na większy koszt zimowych opon. No cóż, chyba trzeba się z tym pogodzić. Czy jest w Renault jakiś portal multimedialny oferujący po VIN dostęp do fabrycznych informacji ?? (w tym aspekcie chodzi mi o preferencje kół i opon) ; dla porównania tak jak Service box w Peugeocie.

Pozdro i dzięki za przekaz informacji i upomnień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegoś. jedynie serwis na podstawie VIN albo pojedyncze osoby, które takie info oferują ale prawdopodobnie maja wglad w bazę renaulta.

kilka takich wpisów można znaleźć w tematach, w dziale o zakupie meganek i sceniców.

Jeszcze ewentualnie zalogowanie auta na stronie My Renault i przeszukanie tamtejszych danych. jest i specyfikacja choć bardzo okrojona z takich danych.

Zazwyczaj, jeśli chodzi o koła, jest tylko podane jaki rodzaj felg miało auto, jak opuszczało fabrykę.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Też takiego miałem na chwilę nim podokręcałem koła po kilkunastu kilometrach, potem szybciutko kołpaki pozakładałem.

Osobiście nie podobają mi się takie czarne felgi przy ciemnej karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!