Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co myślicie o Lagunie II 3.0 V6


Adek4100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od paru tygodni rozglądam się za jakimś samochodem z silnikiem benzynowym powyżej 200KM.

Fajnie by było by cylindry były rozmieszczone w układzie V co daje przyjemny dźwięk dla ucha.

Do rzeczy... Uparcie rozglądałem się nad Alfa Romeo 166 3.0 V6, samochód jest naprawdę ciekawy, dość nowoczesny w środku oraz bogato wyposażony natomiast drugim kandydatem jest własnie Renault Laguna II z silnikiem 3.0 V6. Jedno co mnie boli to wszystkie Laguny jakie do tej pory oglądałem są z automatyczną skrzynią biegów, chciałbym się dowiedzieć czy wychodziły one w skrzyniach manualnych, ewentualnie z jakiego silnika skrzynia pasuję pod ten silnik ( np. za pomocą flanszy) gdyż można znaleźć sporo ofert tych samochodów z uszkodzona skrzynia automatyczna, a dwa, jakie są opinie na temat tego silnika. Lagune osobiście znam i bardzo mi się podoba. Znajomy miał taką Lagunkę z tym samym silnikiem co mam teraz w Megane tj. 1.9 DCI 120KM bez FAP'a i spisywała się rewelacyjnie pomimo bardzo złych opini.

 

Tak jak wcześniej wspomniałem można znaleźć sporo ofert tych samochodów z uszkodzoną skrzynia... a więc jeżeli zdecydował bym się jednak na zakup Laguny z tą przekłądnią muszę liczyć się z jej awaryjnościa?

 

Co możecie mi doradzić?

Jeżeli chodzi o Alfę opinie są takie same jak na temat Renault, samochody są naprawdę rewelacyjne jedyną wadą to dość szybko kończące się zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl spokojnie, porównaj ubezpieczenie pomiędzy alfa a renault, części zamienne, dostęp części, koszty, żuzycie paliwa i no czy wymiana żarówki jest łatwe i że nie trzeba cały przód zdemontować itd. I zadaj pytanie czy tyle konnych potrzebujesz np. jazdy w mieście czy pół na pół czy ciągle w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moc to juz zdecydowałem, do jazdy ekonomicznej mam Megane, potrzebuję drugi samochód który będzie większy niż Megane i zdecydowanie mocniejszy, mam ochote trochę sie pobawić, co do jazdy to oczywiście cykl mieszany, nie ma to być auto do wyścigów ale dla własnej satysfakcji.

2.0 T odpada bo to rzędowa 4-ka.

Jeszcze rozchodzi się co z awaryjnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o awaryjnością to poszukaj na forach zagranicznych czy rankingu awaryjności. Nie typu adac czy TUV, bo porsche czy VW płaci im za fałszowanie wyniki.

Zobacz testy bo może okazać, że elastyczność może mieć podobne jak 2 litry 130 km w megane II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po sprawie, kupiłem jednak Alfę 166 FL, 3.0 V6 :D

Samochód rewelacyjny, przyspieszenie fenomenalne, kupiona w poniedziałek i do dzisiaj zrobione 800KM.

Minimalne spalanie 11L,

Średnie 13L

Przy dynamicznej jeździ nawet ponad 20L ;)

 

Właśnie czekam na zestaw LPG w weekend biorę się za montaż i strojenie ;)

 

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Adek4100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!