Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno CB


Adamek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio dostałem dosyć konkretny mandat i teraz musze jakoś dotrwać do momentu kiedy będę mógł pójść na "zbijanie 6 punktów" a potem do okresu kiedy skasują mi całkiem punkty. I wpadłem na pomysł aby zakupić Radyjko by nie pakować się centralnie w policje i omijać ją szerokim łukiem. Moje fundusze są dosyć okrojone bo i spłata mandatu trochę mnie pociągnęła ale myślę nad jakimś zestawem < CB ,Antena,Kabel> najlepiej tak do 400zł bo z tego co wiem to jeszcze jakieś strojenie anteny mnie czeka a nie wiem ile to kosztuje plus jakaś jeszcze kieszeń. Zależy mi na jakiejś antenie do 13km zasięgu<120cm-140> , na magnesie. Proszę o jakieś gotowe zestawy najlepiej a allegro które będą w miarę sensowne pod względem pieniężnym i nie będą harczeć ,zgrzytać itp. Podobało mi się radio President Harry III ale ono kosztuje 500zł plus antena i strojenie wiec wyjdzie jakoś 650zł wiec trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze zakup takiego zestawu z neta jest dobrym pomysłem, a koszt przesyłki zbliża cenę do tego jaki możesz nabyć gdzieś w swojej okolicy. Dochodzi jeszcze sprawa gwarancji i serwisu.....

Jak kupisz w lokalnym punkcie montażu CB, to czasami można dobrać coś tańszego i dobrego, wówczas taki zestaw jest lepiej dopasowany, a strojenie anteny zazwyczaj jest gratis. Nawet nie musisz tam zlecać montażu. Antenę obecnie potrafią dostroić nawet bez radia, tylko z kablem i już do danego miejsca na dachu gdzie chcesz mieć antenę. Sam tak miałem strojona i stroi 1-0 na 20 kanale.

Oddzielnie to koszt 10- 13 zł.

 

Co do zestawów raczej się nie wypowiem, bo to różnie wygląda. Zazwyczaj jest tak, że budżetowe radia maja też budżetowe anteny. Droższe i lepsze radia, dla tych z zasobnym portfelem, mają anteny lepsze. Ja mam oddzielnie zakupione radyjka YOSAN PRO120 i antenki SIRIO TURBO 800 i 1000 w każdym z aut.

Zasada jest taka, że radio może być słabsze, choćby ALAN ale antena powinna być bardzo dobra, a jeśli magnesówa to na podstawie minimum 145 lub 160mm, skoro jeździsz szybko i chcesz mieć taki bat 120 lub 140cm. Moje antenki na sceniolach zbierają z okręgu o promieniu 7 do 15km w zależności od terenu, infrastruktury i propagacji w dany dzień.

Ostatnio w czasie jazdy, na 23 kanale rozmawiałem z bazówką oddaloną o 8 km i mój sygnał u odbiorcy był na 7, czysty i bez zniekształceń, Ja tez gościa odbierałem czyściutko, a RF-Gain mam przytkane na 9/10. Radio bez przeróbek.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamek99: wg mnie daruj sobie radyjko a postaraj się jeździć zgodnie z przepisami. A tak na poważnie: CB nie da Ci nawet 50% szans na uniknięcie mandatu. Ja używam od ładnych 7-8 lat i szczerze mówiąc miałem wiele sytuacji kiedy nikt mnie nie ustrzegł przed suszarką mimo zapytań. Prawda jest taka, że od 2 lat obserwuję bardzo kiepską kulturę kierowców w tym zakresie. Ponadto ponad 80% ludzi ma sprzęt, który kupili na allegro lub hgw gdzie, nie w dobrym serwisie CB, gdzie są w stanie dobrać radyjko do auta+antenę i odpowiednio zestroić. Chociaż z własnego doświadczenia wiem zmieniając w międzyczasie auta, że pomimo zestrojenia na każdym z nich zestaw sprawował się lepiej lub gorzej. I tak naprawdę sporo użytkowników ma szumofony. Dlatego od jakiegoś czasu bardzo sporadycznie używam albowiem wnerwiają mnie te zakłócenia w eterze, od których po paru godzinach jazdy łeb boli niemiłosiernie. Nie wspomnę już o "kulturalnych" pogadankach na kanale 19 niezależnie czy to krawaciarze czy zawodowi kierowcy.

Ostatnio na trasie do granicy PL z Warszawy i z powrotem miałem uruchomionego Janosika na komórce i wg mnie obecnie to najlepsza i najtańsza opcja.

Zalety:

- wszystkie zdarzenia, które miały miejsce na trasie (wypadek, suszarka, nieoznakowany radiowóz) w 100% potwierdzone i pokrywały się z rzeczywistością. Równolegle miałem nasłuch na CB i o 3 suszarkach na trasie cisza.

- najnowsza wersja programu działa w tle t.j. można mieć całkowicie wyłączony ekran telefonu a powiadomienia dzwiękowe są słyszalne; czyli można się delektować muzą lub głosem silnika a nie debilnymi dialogami na kanale 19

- 100% za darmo, więc jeśli masz tel. z dostępem do neta to zero nakładów i kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wpadłem na pomysł aby zakupić Radyjko by nie pakować się centralnie w policje i omijać ją szerokim łukiem.

Nie zapomnij tylko, że CB nie zwalnia od myślenia i przestrzegania przepisów ;) :(

Na forum jest już sporo tematów na ten temat.

Przeglądnij ten dział i popatrz jakie anteny ludzie polecali i jakie modele CB.

Reszta jak pisze makgajwer ;)

Jak było płatne pasmo CB to co dobre a nie "szumofony", aby taniej i to była kultura, teraz to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 100% za darmo, więc jeśli masz tel. z dostępem do neta to zero nakładów i kosztów.

No ale jest to tak samo zawodne jak nawigacja on line, jeśli wpadniesz w rejon gdzie brak zasięgu 3G, a tym samym dostępu do neta.... A są jeszcze takie regiony i wcale ich tak szybko nie ubywa. Radyjko CB jest wtedy nadal czynne, a zazwyczaj jakiś inny kierowca też go posiada. No i tu nawet za transfer danych się nie płaci.

Co do pytania czy jest czysto, nie stosuje tego. Wystarczy słuchać by wiedzieć. Sam też zawsze przez CB ogłaszam wszem i wobec jak mijam taki punkt, że gdzieś stoją i suszą, nawet jak nie pada takie pytanie. Kto jest na tej trasie, to tylko słuchając radia ma rozeznanie. Zdecydowanie mniej tłoku na 19 jest przy takim zastosowaniu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio zapłaciłem, bo nie chciało mi się wyciągać anteny. Cb radio dobra rzecz, napisze tak: koszt zakupu się zwrócił, a dwa to wygodniej się jeździ, czy jakiś margines, czy zwężenie, to zawsze do końca, potem się zagada i wjeżdżasz. Zaraz ktoś napisze o jeździe na suwak :(

Ja używam od ładnych 7-8 lat i szczerze mówiąc miałem wiele sytuacji kiedy nikt mnie nie ustrzegł przed suszarką mimo zapytań.

Ja zupełnie na odwrót. Udzielam sie tylko jak coś potrzebuje i przeważnie zawsze się sprawdza. Co do prostackiego zachowania niektórych to się zgadzam, jechać z małym dzieckiem i mieć włączone radio gdzie wieśniaki dają upust swoim emocjom się po prostu nie da.

Edytowane przez Rxe.Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię tutaj reklamy tylko jest to najbardziej uniwersalny model, bliźniaczy z yosan 120: http://allegro.pl/cb-lafayette-atena-ml-145-sirio-4xgratis-w-wa-i3531506974.html w budżecie się mieścisz, a jeżeli chciałbyś coś krótszego to AS-100. Polecam bo sam posiadam taki zestaw i byłem w identycznej sytuacji po mandacie. Siedziałem, szukałem i sporo ludzi chwali ten zestaw.

Edytowane przez Spike96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien: Ja nie mówiłem o używaniu nawigacji Janosika tylko systemu ostrzeżeń, a to działa świetnie na 2G (zawsze tak używam) a to masz w całym kraju. Jeśli nie używasz nawigacji a jedynie ostrzeżenia to pobór danych kB jest b. mały. Ostatnie moje testy równolegle CB i Janosika potwierdziły, że skuteczność tego pierwszego była 100% a CB 70%. Nie wspominając o tym jazgocie na kanale 19. W przypadku Janosika masz praktycznie ciszę w kabinie. Jak zacząłem testować janosika użytkowników online było ok 15-18 tys. teraz ta liczba przekracza 40-45 i więcej dlatego tak dobra jest skuteczność. BTW ja też zawsze się udzielam jeśli chodzi o info drogowe ale prawda jest taka, że większość ludzi tylko słucha nie udzielając żadnych info np. o pijaczku idącym środkiem drogi lub naczepie nieoświetlonej stojącej na poboczu. Ja wtedy jak nikt nie odpowiada jak dróżka do ... odpowiadam: no dobra jak nie chcecie wiedzieć gdzie suszą w 2-gą stronę to kij wam w oko. I dopiero wtedy zaczynają się zgłaszać. Dziwne nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a też zawsze się udzielam jeśli chodzi o info drogowe ale prawda jest taka, że większość ludzi tylko słucha nie udzielając żadnych info np. o pijaczku idącym środkiem drogi lub naczepie nieoświetlonej stojącej na poboczu.

No przecież napisałem, że bez pytania rozgłaszam jeśli jakiś fakt godny uwagi i informacji miał miejsce lub go mijałem.

Nawet info o samochodach uprzywilejowanych jadących na sygnałach wysyłam w eter, by ktoś kto jeszcze karetki nie słyszy wiedział, że pomyka taka na jego trasie.

Ja sam bardzo rzadko pytam o dróżkę, bo słuchając radia można się tego dowiedzieć nawet bez pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie udzielając żadnych info np. o pijaczku idącym środkiem drogi lub naczepie nieoświetlonej stojącej na poboczu.

teraz jak napisałeś, to przypomniała mi się sytuacja jaką miałem rok temu, jak jechałem w nocy do Łodzi. Za Częstochową droga ładna, można sunąć, dobrze że miałem włączone radio bo dostałem info że leży coś padnięte na drodze (do tej pory nie wiem co to było, ale od psa, nawet tych rosłych ras było to sporo, sporo większe) a 300m dalej stał seat facet oglądał sobie auto, nie dał żadnego trójkąta, kompletnie nic, a ciemno jak w dupie, jak jedziesz przez las to możesz się spodziewać sarny, ale tutaj to była masakra, do tej pory dziękuje, że miałem radio, tak więc przyzwyczaiłem się już do tego wynalazku. Co do janosika, świetny na fotoradary.

 

Ja sam bardzo rzadko pytam o dróżkę, bo słuchając radia można się tego dowiedzieć nawet bez pytania.

dokładnie

Edytowane przez Rxe.Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie do furii doprowadza w CB, to rozgadany pytający.....

Zapytał jak dróżka z A do B i usłyszał odpowiedź...

Zamiast tylko podziękować to zaczyna litanię, że on nie może pomóc bo dopiero rusza z.... i tu czasami opis z adresem.

A KOGO TO GÓWNO OBCHODZI?????

Nie możesz pomóc to nie bełkocz i nie zajmuj pasma, zresztą nikt nie pytał czy w "A" coś się ciekawego dzieje...

Niby chce być grzeczny, a wychodzi na buraka.

Inne "inteligentne" pytanie:

Mobilki, jak tam wlocik do "A"???

Oczywiście bez podania kierunku z którego jedzie.... A takich głównych wlocików jest 7...

Też kilka minut trwa śledztwo i nakładanie kilku stacji nim sprawa się wyjaśni.

I kolejne z tych inteligentnych: Koledzy czy na tym rondzie mam leciec w lewo do A1???

Fajnie, w Rybniku takich rond jest ponad 30. Każde w zasięgu nawet mizernego radyjka i byle jakiej anteny... Weź tu odpowiedz....

W moim rejonie jeszcze mamy dodatkową atrakcję, przyjezdnych węglarzy, którzy na 19 pytają jaka jest kolejka na danej kopalni po węgiel, choć poszczególne kolejki mają swoje umówione kanały do takich łączności...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zaczynałem przygodę z CB od Unidena 520 XL + Sirio ML145.

Na początek mi to wystarczyło, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i od dłuższego czasu śmiagam na President Harry III ASC + Sirio Turbo 5000.Jak dla mnie zestaw idealny.

Na krótkie trasy lub do miasta zamiast tej Turbo zakładam Pirata i też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!