Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmatowiały reflektor


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam Megane II 2008r i miało ono wymienany jeden reflektor. Teraz jak spojrzeć na oba to jesden jest wyraźnie jakby zmatowiały, mniej przeźroczysty.

Czy jest sens to polerować, jeśli tak, to jaki zestaw polecacie do polerowania? Być może nie ma sensu, bo to matowieje od wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żebyś zrobił zdjęcia obie reflektory. Bo może okazać że zmatowiały od środka z powodu wybuchy żarówek(gazu). Jeśli od środka zmatowiały to dużo roboty cię czeka. Czyli trzeba zdjąć reflektor i zawieść do firmy który zajmują regeneracji reflektorów i zajmie dzień. A koszt na jednego chyba 100 czy 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie - te klosze są szklane czy plastikowe, bo preparaty są różne w zależności od materiału. Chodzi o Megane II 2008r, światła mam już soczewkowe.

W tym linku co podałeś przeplata się Plast-X, chyba go kupię, tylko nie jestem pewien, czy te klosze są plastikowe a to do pastiku jest..

Nie wiem jeszcze czy sam Plast-X, czy jakies papiery, i czym to polerowac.

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli reflektory są plastikowe to proponuję zrobić tak, jak ja będę robił w Vectrze C mojego brata. Zaczniemy papierami wodnymi: 800, 1000, 1200, 1500, 2000, 25000, 3000 i na koniec na wykończenie albo wspomniany przez Ciebie PlastX lub Ultimate Compound albo SwirlX od Meguiars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PlastX trochę odświerzył reflektor ale główny problem jest w środku - wymieniłem obie żarówki pozycyjne i w jednym światło dobija się inaczej, gorzej, dodatkowo w reflektorze w środku jest jeszcze drugi plastik osłaniający kierunkowskazy, w jednym reflektorze przebija się kolor pomarańczowy (wyłączony kierunkowskaz) a w drugim praktycznie nie. Do tego miejsca się już pewnie nie dostanę..

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie mam pewności czy reflektor w moim samochodzie jest zmatowiony od zewnątrz czy od wewnątrz - zauważyłem taką prawidłowość, że jeśli jego powierzchnia zewnętrzna jest zwilżona wodą, to poprawia się przejrzystość - tak jak widać na załączonych zdjęciach.

Czy może to być spowodowane tym, że woda "wyrównuje" nierówności i zmniejsza to rozpraszanie światła i jest to oznaką tego, że problem jest na zewnątrz a nie wewnątrz? :)

 

Próbowałem dziś trochę przeszlifować papierem wodnym 2000 - taki miałem pod ręką, ale bez jakiegokolwiek rezultatu, jak będzie trzeba, to zaopatrzę się w komplet ścierniw i zrobię to jak trzeba, ale wolałbym mieć pewność, że praca ta nie pójdzie na marne.

post-92793-0-41225100-1495478045_thumb.jpg

post-92793-0-44116200-1495478052_thumb.jpg

Edytowane przez parabellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!