Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana tulei tylnej belki


subratri

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj wziąłem się za to. Wybijanie tulei to była rzeźnia. Trzeba mieć siłę Pudziana albo podejść do tego metodycznie. Można się ewentualnie wspomóc wiertarką. Ja akurat robiłem to na glebie, ale nie sądzę, aby na podnośniku było dużo lepiej. Po stronie pasażera polecam od razu odpiąć przewody hamulcowe (zaślepić je i nie pomylić pozniej! są oznaczone kolorami) i wyjąć linkę od ręcznego (nie ma z tym większego problemu). Tuleje wciskałem sciągaczem do laguny 2. Weszły gładko. Belkę ciężko zamocować na swoje miejsce bo sprężynuje do przodu auta. Można wspomóc się pasem sciagajacym albo odpiąć amory. !!!!! Uwaga !!!!! Belkę dokrecamy na opuszczonym aucie!!!! Ja o tym zapomniałem więc później musiałem ponownie luzowac i dokręcac śruby. Stare tuleje były w całkiem niezłym stanie jak na wiek i przebieg auta. Mimo to po wymianie czuć różnicę w jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej Panowie, 

wymieniliście tuleje, 

mam pytaie: w innym temacie czytam, że nie można ich montować na podniesionym samochodzie. 

Teraz pytanie: więc jak to robić poprawnie? 

należy na podniesionym wymontować obecne, wsadzić luźno nowe, opuścić auto i wtedy je wciskać (na kanale), czy jak?

dzieki 

 

ps.

jakies narzędzie specjalne będą przydatne? 
Na filmie z laguny widziałem klucz 12kątny, nie wiem czy w megi też będzie potrzebny?

Druga sprawa do Laguny jest taki sciagacz:
https://allegro.pl/oferta/sciagacz-tulei-tylnej-belki-osi-renault-laguna-ii-7821490955?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MjhmNjJjNjAtMTZlZC00MzQ2LThhNzktZTQ0N2ZhY2VlMjY0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1ea2a84d-3534-40ea-9309-5d08cf7ae32c
Jak sobie radzicie z wyprasowanie/wprowasowaniem tulei bez ściągacza?
Bo nie wiem czy go kupować, czy w ogóle się zabierać bez prasy do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piwniczne napisał:

że nie można ich montować na podniesionym samochodzie.

Montować tuleje to rób jak Ci wygodnie ,ostateczne dokręcenie belki z nowymi tulejaami robisz na opuszczonym aucie.

Jak masz duże nasadki ,śróbę i pogłówkujesz to zrobisz bez kupnego ściągacza i pamiętej że kto smaruje ten jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!