Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompa nie podaje paliwa


mietekwiesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Ostatnio przyjechałem na chwilę na parking, zgasiłem silnik i po kilku minutach już nie udało mi się odpalić auta. Auto odpaliło na drugi dzień rano. Zajechałem jakiś 3 km, zgasiłem, wszystko bez problemów i przy próbie kolejnego odpalenia auto kręci, ale nie odpala. Wymieniłem na początek filtr paliwa, ale to nic nie dało. Odkręciłem nakrętkę rurki, która podaje paliwo z pompy na listwę i podczas kręcenia paliwo prawie w ogóle nie idzie, ledwo co się sączy. W przewodach widać, że paliwo jest. Wiecie gdzie może być problem?

<><><><><><><><><><>><><><><>

(Tylko oby nie pompa do wymiany:))

<><><><><><><><><><>><><><><>

Auto to Scenic 1.9dci I phII

 

Ps. proszę admina o poprawę prefiksu tematu.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

 

Model auta poprawiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słychać pracy pompy jak paliwo się sączy.

Jakie powinno być odpowiednie napięcie? 12?

 

Edycja: Dodam, że na desce rozdzielczej nie mam jakiś dodatkowych kontrolek czy widocznych problemów.

Edytowane przez mietekwiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jest ok.

Okazało się, że padła pompa elektryczna i została wymieniona. Paliwo jest pompowane i podawane na listwę, jednak auto nadal nie odpala. Podłączyłem komputer i pokazał, że czujnik nie wykrywa ciśnienia.

Pytanie, co może być przyczyną? Czy czujnik jest walnięty, czy może wtryski? A może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam jestem od niedawna posiadaczem scenica 1.9dci 120km i mam problem na poczatku auto zimne odpalalo od strzala a cieple niechcialo dopoki nienapompowalem gruszki teraz jest juz tak ze auto nie odpala wogole zaczyna gadac dopiero jak jedna osoba pompuje pompka a druga odpala gdzie mam szukac przyczyny pomocy

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki, interpunkcja

5.7 - logika wypowiedzi

Kolego, proszę większą uwagę zwracać na to co się pisze i jak się pisze. Szanuj czytających Twoją wypowiedź. Zwracaj uwagę na znaki przestankowe - w obecnej formie to jest masło maślane. Nowe zdania piszemy dużą literą. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!