Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

jakies 2 godziny temu obrocilo mnie ostro na zkreciecie i wyrznalem tylnym kolem w krawężnik. Alus poszedl w zapomnienie ale po wymianie kolajest ono krzywe i moje pytanie brzmi czy ktos orientuje sie w czesciach do wymiany i czy istanieje mozliwosc regenracji tego czy lepiej wymienic cala belke na nowa ???? please o info a moze znacie kogos kto ma rozwalona megane coupe z 2000 roku i chcialby sperzedac tylna belke ??? Prosze o szybkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup druga używaną belkę (nowa belka to ponad 4000 zł). Sprawdź też czy Ci się podłoga z tyłu nie ruszyła, a belki szukaj np. na allegro. Obejrzyj też amorek bo pewnie też do wyrzucenia. Generalnie jesteś z 1000 zł w plecki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jest mozliwosc zeby to sprawdzic czy podloga sie nie przesunela ? czy lepiej walic od razu do mechanika ? tylko nie chcialbym zeby mi jakis kit wcisnął

 

[ Dodano: 2007-12-27, 21:28 ]

aa i jeszcze jedno

znalazlem belke za 400 zl ???? ale czy sa rozne typy tzn czy np od 99 ropku bedzie pasowala czy tez nie i ewentualnie gdzie to sprawdzic ???? please bo kurde nie wiem co robic a musze miec auto jak najpredzej bo mi sie rodzina moze w kazdym momencie powiekszyc hehe takie to szczescie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. musisz wiedzieć jaki typ belki masz: 2drążkową, 4drążkową z bębnami (pewnie ta), 4drążkowa z tarczami

 

2. sprawdź mocowania belki do nadwozia (czy nie są uszkodzone)

 

3. kup belkę odpowiednią

 

4. jak nie przywaliłeś jakoś kosmicznie mocno to po wymianie belki powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponownie wlasnie dowiedzialem sie ze w mojej megi skrzywiona jest tylko oska tzw czop tak przynajmniej mi powiedzial mechanik. zamowilem czesc i rano mam do odebrania ale rozmawialem z wieloma mechanikami i nikt nie chcial sie podjac wymiany samego czopa i pytanie brzmi czy warto kupowac sam czop z piasta czy lepiej wstawic cala belke prosze o szybkie odpowiedzi bo nie wiem co robic czy brac belke czy sam czop

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wymiana belki to pomimo wszystko najtańszy i najskuteczniejszy sposób naprawy tylnego zawieszenia - miałem rozwaloną zbieżność z tyłu i nikt nie chciał rozmawiać o naprawie bo tam nie bardzo jest co naprawiać.

Całą belkę znalazłem chyba za 800 zł z przesyłką. Wymiana kosztowała ok 200-300 zł i trwała ok 2 godzin z ustawianiem zbieżności.

Największa trudność znaleźć belkę - ja znalazłem na allegro - ogłaszają się tam firmy ściągające całe meganki na części więc można dostać każdą część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!