Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do wspomagania?


shagger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam wymienić olej w układzie wspomagania - proszę o poradę jaki olej zalać. Czy tak jak w większości niemieckich (i nie tylko) aut jest to ATF czy może renault stosował w swoich układach wspomagania coś innego. Proszę o poradę.

pozdrawiam.

Edytowane przez shagger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koleżanki i Koledzy mam pytanie i proszę o Waszą radę. Moje autko to Megane I Ph I 1997 r. K7M 702. Jestem 350 km od domu, jutro planuję powrót. Dziś ze szwagrem robiliśmy szybki przegląd autek i wyszło, że mam mało płynu/oleju od wspomagania (nie ma problemów ze wspomaganiem, nic nie piszczy, kierownica obraca się normalnie, ot po prostu poziom na "bagnecie" pokazuje minimum). Jak P_r_z_e_m_o pisał w poście wyżej dedykowane oleje to ELFMATIC D2 albo MOBIL ATF 220. Czy dostanę powyższe na każdej stacji benzynowej? Szwagier ma cudo co się zowie "Prestone Power Steering Fluid" (na instrukcji info, że "można mieszać ze zwykłym płynem do wspomagania") - czy mogę coś takiego wlać? Nie wiem czym zalany mam układ wspomagania, gdyż od czasu zakupu nie zaglądałem tam (wiem, wiem - powinienem był). Nie chcę wlać czegoś co uszkodzi układ, ale nie chcę również uszkodzić pompy - stąd pytanie. Płyn w układzie ma kolor ciemny pomarańcz/czewień/bardzo lekki brąz (ciężko to jednoznacznie określić). Nigdzie nie widać wycieków, brak plam pod autem.

Proszę o radę bo nie wiem co dalej zrobić - czy jechać spokojnie do domu i po powrocie opróżnić układ (z tego co tam jeszcze jest) i napełnić dedykowanym olejem czy też mogę czegoś spokojnie dolać.

Raz jeszcze proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Prestone Power Steering Fluid to nic innego jak uszczelniacz w systemie wspomagania. Ja tam bym tego nie lał lecz jak masz taką kryzysową sytuację to możesz zaryzykować.... Ale najpierw podjedz na stację, powinieneś na każdej lepszej wyposażonej dostać zalecane płyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie: nie lałem Prestona - objechaliśmy ze szwagrem 6 stacji benzynowych, na wszystkich brak mobila czy elfa, ale kupiłem hipol atf IId i nim uzupełniłem (teraz pojeżdżę trochę i sprawdzę czy nie ubywa - po przejechaniu 400 km brak widocznego ubytku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!