Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II- fotelik dla dziecka pow. 9 kg - tyłem do ruchu jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję do mojego Scenica II fotelika dla dziecka (powyżej 9 kg). Ze względu na zmieniające się przepisy interesuje mnie fotelik instalowany tyłem do ruchu jazdy. Ktoś z Was taki posiada?

Zaniepokoiło mnie też, że niektóre foteliki w naszych Scenicach można montować tylko na przednim siedzeniu. Nie wiem skąd to wynika, czy tylko to brak odpowiednich testów, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja nie widziałem takich fotelików. Tyłem do kierunku, to tylko tzw. kobiałka (max 13 kg zdaje się). Też jestem zainteresowany, choć na razie 1 dziecko poniżej 20 kg :)

 

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz wyłącznika przednich poduch a je posiadasz, to żadnego fotelika nie można na przednim siedzeniu mocować :)

Ja swoje dzieciaki od momentu urodzenia ( wyjścia ze szpitala :) ), zawsze woziłem z tyłu i nie było problemu z ich "obsługą".

Uważam, że na tyle jest znacznie bezpieczniej dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISFIXy sa na tylnych zewnętrznych oraz na przednim pasażera. Ja użytkowałem fotelik CONCORD ULTIMAX, koszmarne przekleństwo jeżeli chodzi o obsługę-koszmarnie nieergonomiczna obsługa luzowania/skracania pasów. Kiedy go kupowałem w 2006 r. był to chyba jedny tego typu fotelik z możliwością montażu przód/tył. Można go montować zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy ale nie licz że bedzie tak łatwo montowalny jak kokilki 0-13 kg. Więcej informacji o tego typu fotelikach znajdziesz pewnie na TEJ STRONIE i jak widzę jest tego typu konstrukcji coraz wiecej.

 

Ponawiam pytania przedmówców: Co się zmienia w przepisach? I jakie masz źródło tej informacji? Pisze pogrubionym bo sam jestem ciekaw o co chodzi.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z przodu brak, pomimo że instrukcja o tym wspomina.

Pewno to zależy od wersji albo może od kraju na które auto było przeznaczone.

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli zamontujesz fotelik tyłem do kierunku jazdy to co zrobisz z nogami dziecka? Przecież nie będzie na nie miejsca. Dlatego właśnie w ten sposób montuje się jedynie "nosidełka" do 13 kg, a normalne foteliki już zgodnie z kierunkiem jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się nagle nawrócił, ale jest tego niezłe wytłumaczenie na wywołanej przeze mnie STRONIE. Inna sprawa że do mnie to akurat nie przemawia... Jak widzę jakiej długości ma nogi moja córa (mając niepełne 8 lat), jakie młody i pozostaje kwestia co robić z tapicerką przy złej pogodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli właśnie większe dzieci, które mając dłuższe nogi będą wycierały buty o tapicerkę... Nawet, jeżeli nie ma to wpływu na bezpieczeństwo, to zbyt wygodnie też im nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!