Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I 1,6 90kM, falujące obroty


EasyMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam renault megane I z 1996r 1,6 +LPG , i obroty mi falują czasem nawet gaśnie. Przeczytałem wiele tematów i dowiedziałem się że to może być zapchana przepustnica, nie dawno czyściłem silnik krokowy i zauważyłem że cały jest jakby w sadzy. Zatem mam takie pytanie czy ktoś kto nie ma z byt dużej wiedzy o położeniu i wyglądzie przepustnicy może śmiało sam to robić, bez obawy że coś popsuje? Czy lepiej się udać do mechanika, i po ile taka usługa chodzi, bo jeździłem po mechanikach i jakoś nikt tego nie robi, że trzeba szukać kogoś kto silniki naprawia. Czy jest lepszy "Manual" od tego bo to nie mój silnik(inaczej wygląda) http://megane.com.pl/files/download/40-wymiana-uszczelek-przepustnicy-i-uszczelnienie-kolektora-dolotowego/ /?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego silniczek krokowy jest przykręcany do przepustnicy, z przodu jej dochodzi gruba rura od filtra powietrza na pewno znajdziesz. Pamiętaj o uszczelnieniu wszystkiego po wyczyszczeniu koledzy mówią żeby założyć nowe uszczelki zgadzam się z tym, ale mi wystarczył sylikon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta mała częśc obok silnika krokowego zaznaczona czerwoną obręczą to jest przepustnica ? thumb_hosting_zdjec_1380976142__dsc00886.jpg

 

Śmiało moge to rozkręcić i wyczyść bez obawy że wyskoczy jakaś sprężynka przy demontażu?

 

Bo tak już się mi ten silnik dłąwi strasznie, na gazie lepiej pali niż na benzynie, a na benzynie lepiej trzyma obroty niż na gazie.

Edytowane przez EasyMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba to nie przepustnica, bo zobaczyłem że w miarę czysta jest:

zdjęcie przed thumb_hosting_zdjec_1381253731__dsc00888.jpg

zdjęcie po czyszczeniu szmatką thumb_hosting_zdjec_1381253809__dsc00889.jpg

Podczas dodawania gazu i puszczenia pedału to obroty spadają i tak przy 2000obr. słychać jakby taki dziwny wybuch, co to może być?

 

Przeczytałem ten temat http://megane.com.pl/topic/14962-jak-proponujecie-sprawdzic-cewki/

i u mnie dobrze odpala na ciepłym silniku, problem jest na zimnym, nie chce odpalić długo trzeba kręcić rozrusznikiem zanim załapie, więc to dalej mogą być cewki?

 

ps. ciągle podkreśla mi ten błąd na ZOBACZYŁEM ( i zawsze kminie co źle wpisuje :)

Edytowane przez EasyMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mówi mi że miał to samo w audiku, wymienił cewki i niby wszystko było już dobrze, tylko jak cewki działają, to czy jest sens nowe kupować 50-100zł.

Ale chyba będę musiał bo świece wymienione, przepustnica i silnik krokowy przeczyszczony. Jak mówisz, że silnik krokowy wymieniłeś to może i cewki mogą być, teraz muszę zobaczyć czy samemu mogę wymienić te cewki.

 

Jeszcze piszą, że to może być sonda lambda, bo niby jak się katalizatora nie ma to niby się rypie, tak czytałem.

 

Ja miałem pewnego czasu problem, że w aucie nie chciały się zgasić pozycyjne, czasami gasły czasami zapalały się, później chyba się coś zjarało, bo auta nie chciało odpalić, okazało się, że na tym samym przewodzie szły pozycyjne i cewki i coś jeszcze, więc na szybko mechanik mi połączył z reflektorem (pozycyjne) z bezpiecznikiem od cewek, bo nie było na nich napięcia (to znajduje się pod maską po stronie kierowcy), ale raczej to nie jest tym spowodowane ponieważ wcześniej było tak samo. Czy jednak może?

Edytowane przez EasyMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził bym jeszcze ten sposób który napisał " P_r_z_e_m_o "

"Te silniki są wrażliwe na wilgoć w gniazdach cewek, Czasami dochodzi do tego, że szarpie muli i nierówno pracuje.

Wystarczy jednak wyjąć cewki przetrzeć je szmatką zwilżoną WD (ja przynajmniej tak robię) i dokładnie wytrzeć gniazda cewek i problem ustępuje.

Świece bym wymienił w końcu to jakieś 60-70 zł. "

 

Tylko nie wiem co dokładnie mam wycierać tą szmatką, i czy wyjęcie cewki jest proste?

Jak patrze na te cewki na allegro to jedne są jakieś podłużne a drugie to jakieś sześcienne, to ja chyba mam te sześcienne to co mam tam przecierać, żeby było dobrze?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za swiece zaplacilem cale 50zl , to nie duzo :) ale niestety nie pomoglo , ja tez nie wiem ... ale spróbuj wszystko przetrzeć.

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, zwracaj większą uwagę na polskie znaki, ponieważ dość często je gubisz. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozgryzłem o co chodzi, zobaczyłem, że rozwaloną mam łapę silnika po naprawie autko zaczęło ciszej chodzić, łatwiej odpalać, kabina przestała się trząść, oraz trzyma obroty; zobacz to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!