Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

reno scenic II fl


rudi12

Rekomendowane odpowiedzi

witam na początku chciałem napisać że nie jestem posiadaczem reno,jestem posiadaczem VW PASSATA B5FL 1,9TDI 131koni jestem zadowolonym uzytkownikiem 2 lata ,lecz paliwa szaleją a VW w mieście pali 10litrów na 100km ON / na trasie co innego ale cały rok miasto, raz tylko wyjazd na wakacje w roku więc, koszta zaczeły mnie przekonywać do auta benzynowego plus gaz, nie ukrywam że scenic II fl podoba mi sie a słyszałem że silniki nbenzynowe w jego ofercie nadaja się do montażu instalacji gazowej, i tu prośba do użytkowników owych aut jaki silnik polecacie ,i czy scenic jest samochodem bardzo cierpiącym na awarie nie chciałbym żałować przesiadki /za wszystkie szczere opinie z góry dziękuję

 

Kolego Rudi12 twój post powinien tak wyglądać:

 

Witam. Na początku chciałem napisać, że nie jestem posiadaczem reno tylko VW passata B5FL 1,9TDI 131KM. Jestem zadowolonym użytkownikiem od 2 lat, lecz ceny paliwa szaleją a VW w mieście pali 10l/100km ON. Na trasie to co innego ale cały rok tylko praca i jeden wyjazd na wakacje w roku. Koszty zaczęły mnie przekonywać do auta benzynowego plus gaz. Nie ukrywam, że scenik II podoba mi się. Słyszałem, że silniki benzynowe stosowane w nim nadają się do zagazowania. I tutaj mam prośbę do użytkowników tych aut: jakie silniki polecacie i czy scenik jest ogólnie samochodem cierpiącym na awarie. Nie chciałbym żałować przesiadki. Za wszystkie szczere opinie z góry dziękuję.

 

I wiadomo o co chodzi w poście. W Twoim wykonaniu to masło maślane. Aston76

 

Dodano: 07 paź 2013 - 14:37

dziękuje wszystkim za szczere wypowiedzi bo takie pewnie są bo któż by na swój samochod wypowiadał się żle , :blink: pytałem jednego mechanika o przejście z passata na scenica powiedział że chyba na mózg mi padło, nawet tu na forum nikt nie mógł pochwalić swojego francuza ,smutne ale prawdziwe ,pozdrawiam wszystkich ,i pana politologa też

Edytowane przez rudi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, żeby nie było, że nikt nie chwali.

 

Dwa lata posiadam takie autko z silnikiem 2.0 16v połączone z automatyczną skrzynią biegów.

Nie gazuję go bo mi się nie opłaca ze względu na specyfikę jazdy - najczęściej jazda na drugi koniec wioski do sklepów (2km w jedną stronę), rzadko - (2-4 razy w miesiącu) wyjazdy do miasta (15 km w jedną stronę). Okazjonalnie dalsza wycieczka i wtedy spokojna jazda do maksymalnej 112 km/h dozwolonej w tym kraju.

 

Mechanicznie nie mam zastrzeżeń, na dwa lata użytkowania jedyne co się popsuło (nie licząc przepalonych żarówek) to moduł ręcznego wymieniony z okazji rozszerzonej gwarancji, uszczelka na czujniku klimatyzacji oraz osłona termiczna ostatniego tłumika.

 

Samochód mój obecnie ma przebiegu ok 65.000 km (ponad 40 tys mil) i jak na warunki polskie jest jeszcze niedotarty. Wiec może dlatego nie narzekam ani na silnik ani na skrzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam twoja opinia mnie troszkę zaskoczyła na temat spalania i jedno mnie ciekawi czy filtr paliwa oraz filtr cząsteczek stałych był kiedyś wymieniony. A tak na poważnie ja mam drugiego scenica i jestem zadowolony jak i z poprzedniego tak i z tego. Miałem z silnikiem 1.6 16V z instalacjąLPG (kup bez instalacji i zakładaj sam nie żału na jakości jak chcesz być zadowolony. Jak chcesz to ten silnik jest ok spalanie w granicy 10 przy ciężkiej nodze i klimatyzacji. Awaryjność jak każde jak jeździsz ma prawo czasammi się coś zepsuć. Teraz mam scenic 1,5 dci 105KM i też jest ok na razie mam go 3 miesiące i nawalił mi elektryczny ręczny ale to nie duży koszt naprawy. Wsiądziesz w scenica i go pokochasz nawet jak raz na jakiś czas nawali co do tego dodawają dużo bo niemiecki to jest to, ale komfort ekonomia itp to renault. Decycje pozostawiam Tobie ja jeździłem niemieckimi i już nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!