Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic III - światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że w moim scenicu 2010 nie ma świateł do jazdy dziennej a "Auto" załącza światła tylko po zmroku, postanowiłem zainstalować światła dzienne,

Na forum przeczytałem że w Megane III są żarówki do świateł dziennych.

Przyglądnąłem się uważnie lampom w Scenicu III i zauważyłem że koło żarówki migacza jest miejsce (odbłyśnik) świateł dziennych.

Niestety to miejsce jest zatopione - czy ktoś już próbował wyciąć tam otwór i wsadzić dzienne?

Bo mnie korci żeby spróbować wywiercić otwór i jakoś podłączyć tam żarówkę np. LED

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ja w moim scenicu zrobiłem tak jak poniżej na zdjęciach, światła LED Narva. Wygląda bardzo fajnie. Wg. mojego gustu oczywiście:) Wszystko idealnie współpracuje z czujnikiem zmierzchu.

post-21756-0-47760500-1404381283_thumb.jpg

post-21756-0-61409100-1404381291_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie tak to wygląda, też działa w automacie.

W liczniku potwierdzenie załączenia led jest sygnalizowane na biało, po przełączeniu na postojowe lub mijania zmienia się na zielono. :)

post-25548-0-97246200-1405083517_thumb.jpg

post-25548-0-16773400-1405083744_thumb.jpg

Edytowane przez manek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-44led-rl-automat-d07-i4258741190.html

 

Ingerencja w licznik, obok zielonej diody led od świateł postojowych zamocowałem białą diodę led.

Edytowane przez manek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Nie mam problemu bo mam kupiony moduł wykrywający uruchomiony silnik, próg załączenia 13,2 V.

A kupiłem go dlatego bo mój moduł UCH nie ma elementów elektronicznych żeby wyprowadzić sygnał uruchomionego silnika.

Problemy są wtedy gdy zakupimy ledy z układem wykrywającym podwyższenie napięcia po załączeniu silnika (ładowanie z alternatora), a w Sceniku III jak wiadomo jest inteligentny układ ładowania i ten wariant się nie sprawdza, bo napięcie wacha sie od 13,3 - do nawet 15,2V

A co do kratki, to u mnie troche musiałem jej porzyciąć, ale opłaciło się.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 03 sty 2015 - 19:00

Witam ponownie, zacisnąłem zęby i zdecydowałem się na zamontowanie w lampach żarówek świateł dziennych, dodam że nie było łatwo. Wszystko wykonałem bez demontażu lamp.

Przy włączonej funkcji świateł AUTO w dzień świecą żarówki ledowe w lampach i dolne lampy LED,

po zmroku jak automat przełączy na światła mijania lub jak przełącze ręcznie to zapalają się światła mijania, gasną żarówki ledowe a dolne lampy led przygasają o połowę,

jak załącze postojówki gaśnie wszystko po za postojówkami.

Na razie dysponuje takimi zdjęciami.

post-25548-0-63089800-1420307941_thumb.jpg

post-25548-0-07208000-1420307965_thumb.jpg

post-25548-0-36990800-1420308020_thumb.jpg

Edytowane przez manek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też myślałem o wypaleniu w odbłyśniku,wiercenie byłoby ryzykowne.Myślałem kiedyś o zrobieniu tych świateł ale zarzuciłem pomysł-nie mam ksenonów to niech się świecą te żarówki i tyle.Ale twój post mnie natchnął-kompletuję elementy i robię.Możesz podać jeszcze parametry ledów,ew. namiar na sprzedawcę?

Edytowane przez szklasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!