Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak odłączyć zawór EGR 1.9 dTi


tomekkw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Po gruntownym przeszukaniu forum odnalazłem sporo dywagacji nt egr-u tzn, wiadomo co to , do czego słuzy,czy odłączać czy nie itd, nie znalazłem natomiast konkretnej informacji jak wyczyścić - albo jeszcze lepiej odłaczyć to ustrojstwo w silniczku 1,9 dti. (chyba że cos przeoczyłem ...) Stąd moja prośba do bardziej doświadczonych forumowiczów o konkretne info jak tego dokonać...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Snap za podopwiedź, ale chodziło by mi o bardziej "łopatologiczne" podejście do sprawy np. zastanawiam się co z ustrojstwem które połączone jest gumowym wężykiem z w/w zaworem, czy je także należy wypiąć, co zrobić z przewodami które do niego wchodzą i wychodzą i...co to kurka właściwie jest i do czego służy?

A tak odnośnie zaspawania otworu po egrze to wydaje mi sie to dość radykalne (z różnych przyczyn np.odsprzedaży mogę zapragnąć powrotu egr-u) co sądzisz o pomyśle przykręcenia w tym miejscu czegoś w rodzaju zaślepki (metalowa blacha) lub (jak gdzieś zaczytałem na forum) wstawienie takiej blachy między kolektor a (nieczynny już) zawór egr?

Dla jasności tematu załączam foto..

post-5108-1199020647_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jeszcze lepiej odłączyć to ustrojstwo w silniczku 1,9 dti.
Potrzeba matką wynalazków!!!!! Ostatnio zabrałem się za czyszczenie zaworu EGR i super. Wyczyściłem. Wymyłem w nafcie. Wysuszyłem. Założyłem i przejechałem jeszcze 30 km. Auto straciło moc, zaczęło kopcić. Myślę sobie że chyba coś popsułem. Rozebrałem, sprawę zbadałem i cóż? Czyszczeniem chyba popsułem zawór EGR bo nafta pewnie dostała sie do komory z elektromagnesem etc etc etc. Nie wnikam już. Nowy zawór EGR na allegro to koszt 680 PLN, regenerowany ok 190 PLN. A ja odwróciłem go tak że druga komora zaślepia wylot kolektora wylotowego. Wadą tego rozwiązania (w moim przypadku chwilowego bo zamówiony mam juz następny) jest to że zawór EGR nie jest dokręcony na trzy a jedynie na dwie śruby. Auto lepiej zapalało. Kontrolka się żadna się nie świeci więc gra muzyka i gaz do dechy. Nie jestem tylko pewien czy tym zaworem nadmiar powietrza z turbiny nie jest też upuszczany. W passacie miałem to g.. EGR zaślepione i było ok. Może ktoś ma inne doświadczenia. Eksperyment przeprowadziłem sam na własne ryzyko. I działa. Silnik to F9Q744 więc zawór EGR wygląda inaczej niż ten na foto.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to F9Q744 więc zawór EGR wygląda inaczej niż ten na foto.

Kolego gdzie odczytać jaki jest symbol mojego silnika ?

F9Q-to na pewno ,dalej nie wiem .

Autko to Megane I ph II 1.9 dTi 80 KM ,2003 rok,wersja AIR -kombi .

Jeśli ktoś wie to prosze o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniu jak mniemam to elektrozawór sterujący pracą EGR ale to tylko dywagacje-pytanie pozostawiam do wyjaśnienia dla kogoś b.zaawansowanego w tym temacie :mrgreen:, u mnie również czasem jest słyszalny...

Heniu a jak tam bagnet- znalazłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!