Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak odłączyć zawór EGR 1.9 dTi


tomekkw

Rekomendowane odpowiedzi

Zawory EGR stosowane są głównie dla poprawienia czystości spalin gdyż przy określonych obrotach silnika część spalin przez ten EGR wraca do kolektora ssącego.Zawór w zielonym kólku to zawór sterujący otwarciem EGR /otwiera i zamyka podciśnienie/.Jeśli zawór ten zanieczyści się nagarem to się niedomyka i znacznie większa część spalin dostaje się do kolektora ssącego i szczególnie przy przyspieszaniu z rury wydostaje się czarny dym/dużo paliwa-mało tlenu.Jeśli tak jest to można go wymontować i spróbować go wyczyścić i uruchomić aby się dobrze domykał.Otwieranie sprawdzić podciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w temacie czyszczenia zaworu EGR polecam manuale na forum laguny

http://renaultlaguna.pl/forum/viewtopic.php?t=2778

http://renaultlaguna.pl/forum/viewtopic.php?t=2451

 

opisano tam sposób postępowania ze starszym i nowszym typem EGR

tj. tym, który widnieje na fotce zrobionaj przez tomekkw i nowszym

 

Podaj jeszcze login i pass do wejścia pod te linki, lub podaj inny sposób zobaczenia tych materiałów, bez potrzeby zakładania konta na LKP - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Ja chciałbym się podpiąć do tego tematu o egr. Posiadam scenica II 1.9 dci.Przebieg +/- 10200km. W tym tygodniu co jakiś czas zaczęła mi mrygać na krótko kontrolka "service". Dosłownie na sekundę i jak np. w tym momencie wyprzedzałem,to ona mrygnęła i silnik tracił moc.Ale od wczoraj już świeci prawie cały czas podczas jazdy i wyskoczył komunikat "check injection".Objawy jak przy zabrudzonym zaworze egr.Pojechałem wieczorem do aso na diagnostykę i okazało się,że to właśnie przez ten egr się wszystko dzieje i trzeba go przeczyścić,powinno pomóc. Więc umówiłem sie z tym na jutro po południu.Wczoraj,już po wizycie w aso,poczytałem trochę o samodzielnym czyszczeniu tego ustrojstwa i pomyślałem,że to nie jest takie trudne i powinienem sobie poradzić.Ale jak otworzyłem dziś maskę i zlokalizowałem egr,to zwątpiłem,bo w scenicu dostęp do tego jest bardzo ograniczony.Wszystko tak poupychane,że ręki nie wciśnie.Gdybym miał kanał,lub podnośnik to co innego.W aso powiedzieli,że im zejdzie z tym ok. 3h.Więc czeka mnie lekkie uszczuplenie portfela. Pozdrawiam.

Nie byłem nigdzie u żadnego mechanika,bo nie miałem czasu.Wymieniłem filtr powietrza,bo był w stanie okropnym.Zatankowałem kiedyś cały bak verwy. A co tam! Zaszalałem. Po przejechaniu ok.400km,stylem raczej mało oszczędnym nie świeci żaden komunikat,wszystko wróciło do normy,silnik normalnie pracuje. I co Wy na to koledzy? Cud? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem wczoraj egr był tak zasyfiony że hej czarnym mułem.Powiem wiecej jak odpiąłem rury które ida od kolektora do intercoolera i wsadziłem palec do kolektora to sie przerazilem,tam jest pełno jakiejś czarnej mokrej mazi(wygląda jak smoła) nie wiem od czego.Powiem,że taki sam smród wydobywa sie także z rury wydechowej.Powiedzcie co to możę być.Gdzie leży przyczyna (wtryski,pompa czy może coś innego).Z góry dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

A ja z innej beczki ale też zaworek.

Mój mechanik powiedział że mój zworek tak się zapiekł że nie może go odkręcić by przeczyści ani go zaślepić. Potrzebny jest zakup nowego. Czy możliwym jest aby zawór aż tak się zapiekł>? Jak jest jego procedura odkręcenia ?Czy jak się zapiekł to trzeba będzie coś jeszcze wymieniać ?

Bardzo bym liczył na jakieś odpowiedzi bo jeśli chodzi o silniki dCi jestem ciemny jak tabaka w rogu....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwym jest aby zawór aż tak się zapiekł>? Jak jest jego procedura odkręcenia
bardzo możliwe.

pyt2.Odkręcasy 3 srubki i psikasz,psikasz i jeszcze raz psikasz WD 40.Bierzesz żabke i probujesz go poruszyć,jak nie drgnie to znowu WD 40 i tak do bólu.Musi puścic ajeżeli jednak nie musisz odkręcic cały kolektor.

Potrzebny jest zakup nowego.
jeżeli uda Cui sie go wyciagąć calego, wyczyść,zostaw w pozycji zamkniętej i odłącz wtyczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

niejeden z panów powyżej napisał że wyjął zawór i przeczyścił..

nikt nie napisał jak się do jego dostał i jak tego dokonał.. również zamierzam dostać się do erg i dołączam się do zapytania jak to zrobić

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!