Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alternator lub lewe powietrze


balllus

Rekomendowane odpowiedzi

A co wpisywałeś ? Nazwę alternatora czy regulator ma swój numer ? Bo szczerze to w ciągu godziny nic nie znalazłem, poza używanymi alternatorami. Kosztują około 20-30 funtów to jak się wkurzę to kupie i przekręcę z jednego do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz typ alternatora i będziesz miał numery części składowych. U mnie pokazało nawet ori numer regulatora do tego konkretnego alternatora. A jak nie to napisz do tej firmy w drugim linku, oni zajmują się takimi sprawami. W sklepie szkoda pytać bo człowiecze za ladą stwierdził że samego nie kupie tylko komplet z alternatorem. Zresztą pewnie doskonale wiesz że w UK części dobiera się na podstawie numeru rejestracyjnego samochodu co jest zupełnie dla mnie niezrozumiałe. Z używką to ja bym tak nie ryzykował bo tam też pewnie szczotki w regulatorze są powoli na wykończeniu. No chyba że wyjęte z auta które nie ma zbyt wielkiego przebiegu. Popatrz na ebay'u,jak oczywiście wiesz jaki masz regulator.

 

tak na szybko np.

http://www.ebay.co.uk/itm/VR-V3689-VOLTAGE-REGULATOR-FOR-VALEO-12V-ALTERNATORS-RENAULT-TRAFFIC-/271295807893?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f2a7d8195

 

albo zestaw naprawczy

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VALEO-PARIS-PHONE-ALTERNATOR-REPAIR-KIT-SLIP-RING-BRUSH-SET-/281010707575?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item416d8b1c77

Edytowane przez ponuryzniwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że trzeba opuścić silnik, a jedyne co mam aktualnie dostępne z narzędzi to słaby komplet nasadek i tyle. Nie mam nawet na czym oprzeć silnika. Chyba, że źle czytałem czy coś.

 

Dodano: 27 paź 2013 - 19:30

I jeszcze takie pytanko. Jak odłączyłem kostkę to nie zaświeciła się kontrolka braku ładowania. Wcześniej przy rozłączeniu + się zapaliła. Wychodzi na to, że bez kostki dalej ładuje? Za co właściwie ona odpowiada?

 

Dodano: 28 paź 2013 - 15:04

No dobra właśnie jadę po używkę. Teraz pytanie co radzicie. Przełożyć sam regulator do tego założonego czy przełożyć cały? Czy w przypadku przekładki całości powinienem założyć nowy pasek? Będę wdzięczny za rady wszelkie.

 

Dodano: 29 paź 2013 - 10:25

No i alternator zakupiony, tylko nie wiem co dalej. Wymieniać cały? I co jeszcze dokupić w takim wypadku? pasek? pasek i rolkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmieniłem sam regulator i obroty - bajka. Chyba, że coś źle skręciłem i zachowuje się tak jak z odpiętą kostką. Zaraz pojadę na przejażdżkę i jak mi nie padnie ładowanie to znaczy, że jest ok :) bo z odpiętą kostką nie pokazuje mi "braku ładowania". Stanie - będzie wiadomo

 

Dodano: 03 lis 2013 - 05:03

Wygląda na to, że jest ok :) Czasem skoczy na 1 kreskę ponad tysiącem, ale podejrzewam, że to przez czyszczenie przepustnicy. Jednak i tak jest o niebo lepiej :) Dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie była ta sama sytuacja

wymieniony regulator napięcia - zamiennik powodował wariowanie obrotów

po wymianie na Valeo obroty wróciły do normy

 

Zamiennik regulował napięcie na poziomie ok. 14,4V

natomiast Valeo ok. 14,2V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalną sprawą jest lądowanie ładowanie z alternatora napięciem 14,5 V, jeżeli napięcie pływa to może być uszkodzony regulator napięcia lub błahostka luźny pasek alternatora.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam jestem tu nowy i walcze z tym samym problemem. Zaryzykowalem krotka jazde z odpietym regulatorem i wszystko super tylko po odpaleniu pare sekund obroty za nisko. Szukajac w necie regulatora trafilem tutorial na youtube jak samemu wymienic szczotki. Szczotki kosztowaly mnie £3 (mieszkam w anglii) jak przyjda biore sie za robote.

 

Link:

 

 

Dodam ze tez wymienilem oringi map sensor itp. I bez roznicy. Dopiero test odpalenia bez wtyczki regulatora i wszystko jasne. Renata juz miala isc na sprzedaz ale dam jej jeszcze szanse.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

w mojej megi mam niskie obroty na jałowym biegu. Po rozgrzaniu silnika spadają do ok 600. Na luzie po pod pompowaniu hamulcem spadają na 500 po czym powoli rosną z powrotem do 600, ale czy to akurat ma znaczenie to nie wiem. Zainspirowany powyższymi postami przeprowadziłem test odpięcia alternatora. Po jego odpięciu (czerwony i kostka) obroty ustaliły się na według mnie właściwym poziomie tj jedna kreska poniżej 1000. Zakupiłem wiec poprzez allegro regulator napięcia, oryginalny Valeo i wymieniłem. Po odpaleniu obroty niskie jak przed wymianą. Ręce opadają. Czy do wymiany jest cały alternator? Czy wina niskich obrotów może być jeszcze gdzie indziej?

Alternator TG11C011, Megane II 1.6 2004r.

 

W międzyczasie postanowiłem oddać alternator do regeneracji. Niestety zamiast rozebrać na części pierwsze wymieniono mi jedynie po raz kolejny regulator. Obecnie efekt jest taki, że po rozgrzaniu obroty na światłach potrafią zanurkować poniżej 500. Tak samo dzieje się po załączeniu ogrzewania tylnej szyby. Zamierzam kupić używany alternator i podmienić.

 

Alternator wymieniony. Niestety zero efektu. Silnik przy -1 po odpaleniu obroty 750. Już myślałem, że wymiana pomogła lecz po chwili gdy nabrał temperatury spadło do 550. Przy włączeniu ogrzewania tylnej szyby spadło gwałtownie poniżej 500.

Edytowane przez retdev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie sorki za odgrzewanie kotleta ale mam pytanie do wszystkich co cierpieli na zbyt nisko spadające wolne obroty. Czy rozwiązaliście jakoś ten problem. Zrobiłem już chyba wszystko. Czy w ScIphII z w pełni elektroniczną przepustnicą też można robić adaptację clipem?

 

Dodano: 08 maj 2017 - 12:23

Jako że na tą chwilę wygrałem wojnę z niskimi wolnymi obrotami, podzielę się kilkoma informacjami. Niestety jednoznacznie nie potrafię wskazać co było kluczem do sukcesu, wygląda na to że dla reni wystarczy jeden parametr który jej nie podpasuje i wszystko zamienia się w cyrk.

Po uszczelnieniu kolektora i wyczyszczeniu przepustnicy zrobiłem jeszcze jeden myk. Mam dwie cewki beru i dwie bosch. Miałem wcześniej włożone tak: bosch, bosch, beru, beru. Gdzieś wyczytałem że raczej pary cylindrów powinny być na jednakowych cewkach i tak oto zmieniłem na: bosch, beru, beru, bosch, czyli pracują razem 1-4 i 2-3. Przy tym zabiegu po raz kolejny postanowiłem zresetować ecu benzyny i odłączyłem klemy na 6 godzin. Po resecie włączałem kilkukrotnie zapłon na jakieś 30s żeby przepustnica się ogarnęła, odpaliłem auto i tak pyrkało aż do dwukrotnego załączenia wentylatora. Pierwszy raz po resecie ecu (a w ostatnim miesiącu robiłem to chyba ze 3 razy) poczułem po odpaleniu smród benzyny (jak z dużego fiata w zimę na ssaniu:)). Czyli wnioskuję że "uczył się" od zera. Pojeździłem dwa dni na PB zrobiłem około 100km i jest mega poprawa. Ze strachem włączyłem LPG i jakie moje zdziwienie, też jest ogromna zmiana. Przy dojeździe do skrzyżowania, wrzucam na luz, puszczam sprzęgło, obroty spadają szybko do ok 1000 a od 1000 do ok 750 wolniej, czasami zdarzy się tak że spadną szybko do 750 ale wtedy jest delikatne podbicie do 850 i znowu powoli sobie opadnie do 750. Chyba jestem zadowolony...

A tutaj takie małe coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Potrzebuje numeru regulatora napięcia Valeo do alternatora 110A TG11C011. Obecnie mam założony zamiennik ( o numerze 13802500 VV16l31) przez mechanika i podejrzewam go o falowanie obrotami silnika w zakresie od 600 do 1500obr/min. Potrafi chwilę trzymać obroty na odpowiednim poziomie ale po chwili ma huśtawkę. I nieważne jakie jest obciążenie alternatora, czy klimą czy ogrzewaniem. Po odłączeniu alternatora od instalacji elektrycznej auta obroty podczas próby były cały czas na odpowiednim poziomie, czyli w granicy 800onr/min. I mimo dodawania gazu zawsze spadały. Na podłączonym alternatorze zatrzymują się na poziomie 1250-1500obr/min.

 

Dodano: 31 maj 2017 - 21:52

Już znalazłem jaki ma mieć numer regulator napięcia Valeo w ich katalogu on line. Regulator napięcia ma numer 593689.

 

Dodano: 01 cze 2017 - 22:30

Dla potomnych. W moim przypadku winę za obroty rzędu 600-1500 odpowiadał zamiennik regulatora napięcia. Zakupiłem w dniu dzisiejszym oryginalny regulator Valeo (cena 190zł) i od razu go wymieniłem. I jak ręką odjął. Objawy falowania obrotami silnika ustały od razu. Tak jak wspominali poprzednicy zamiennik na wolnych obrotach dawał o 0,1-0,2V więcej niż oryginał i dlatego komputer dostawał błędne informacje. Czas jaki potrzebujemy do wymiany regulatora wynosi około 30 minut.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Aston76 jak wyglądała wymiana regulatora? Nie trzeba demontować? Dostanę się od góry maski(mało miejsca w scniec II) dwóch majstrów na dzielnicy twierdza ze trzeba wyjąc cały alternator. Regenerowany 3 miechy temu i od tego czasu cały czas falowanie i przygasanie świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!