Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Scenic - szarpanie silnika na benzyni


Staszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od jesieni mam problem z Renault Scanic 96 (benzyna + gaz, ośmio zaworowy). Na gazie samochód działa prawidłowo a na benzynie dłąwi się, szarpie o jeździe nie ma mowy (zapala się kontrolka zygzak). Sprawdziłem połączenia, wymieniłem filtr paliwa, wymieniłem świece, wyczyściłem silniczek krokowy, czujnik położenia wału i ciągle to samo. Jeżdze więc na gazie. Od pewnego czasu pojawił się inny problem mianowicie z rozruchem silnika. Na zimnym silniku np. rano silnik pali za pierwszym lub drugim razem, ale jak chce go zapalić później lub na ciepłym silniku to muszę trochu pokręcić. Nie ma znaczenia czy przełączę na benzynę czy gaz. Z każdym dniem zapalić samochód jest coraz trudniejsze a do tego dochodzą mroźne dni. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, co do szarpania na benzynie ..u mnie pomógł reset sterownika (odłączenie na troche akumulatora) co do drugiego problemu,, u mnie jest cos prawie że podobnego,, zimny po nocy odpala, ale jak zgasze nim silnik sie nagrzeje i probuje odpalic ponownie to ciężko, jak jest nagrzany to luzik.. mysle ze czujnik temperatury u mnie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nagabicz, u ciebie problem z czujnikiem położenia wału :(

Staszek, u Ciebie winy szukałbym w sondzie lambda ze względu na to że instalacja korzysta z emulatora na gazie autko pracuje bez zarzutu bo sygnał z sondy jest podawany poprzez generator z instalacji gazowej, na benzynie niestety sond a już podaje swoje realne wartości i silnik szaleje. co do tego jak sonda lambda również proponuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!