Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

czy da się sprawdzić termostat przy pomocy clipa? wydaje mi się zę delikatnie jest otwarty cały czas ponieważ w zeszłym roku auto szybciej łapało temperaturę. Czy stary płyn w chłodnicy ma też wpływ na czas nagrzewania się silnika.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) Nie, to jest "urządzenie mechaniczne", a nie elektroniczne

Ad2) Nie, płyn traci z czasem właściwości myjące i utleniające, i dlatego należy go wymieniać.

Żeby sprawdzić termostat musisz go wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wracając do tematu czy jest opcja sprawdzenia termostatu poprzez sprawdzanie temperatury odpowiednich przewodów po odpaleniu ? chodzi mi o to które przewody nie powinny się nagrzewac przed osiągnięciem 90 stopni silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja zmieniałem ze dwa lata temu.

kupiłem zdaje się VERNETA. wymiana jest banalna odkręcisz tylko węże i śruby. gdzie są śruby to zobaczysz na nowym termostacie. termostat jest po prawe stronie silnika, na górze, patrząc od przodu auta.

płynu uleciało może litr, raczej nie więcej.

nie zapomnij odpowietrzyć.

 

P.S. dziwię, że że jeszcze nie zmieniłeś, bo to rzecz, którą ostatecznie musisz zrobić, a ma znaczny wpływ na spalanie. pomijam kwestie ciepła w środku :)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zmieniaj, bo jak nie masz ciepłego garażu, to zgrabiałe ręce ciężko pracują a i plastiki czasami lubią "znikąd" pękać :)

 

w moim 101 KM pasował taki VERNET

thumb_hosting_zdjec_1417611905__termostat.jpg

u góry widac nakrętkę do odpowietrzenia

 

Kolego, proszę kopiować właściwe linki do zdjęć, wyraźnie zaznaczone na czerwono. Poprawiono. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek a czy taki sam termostat będzie pasował do 1,9 dci 130 kuni 2006 r.

 

Dodano: 03 gru 2014 - 20:10

Po przejechaniu jakiego dystansu silnik powinien osiągnąc 90 stopni ? przy temp. na zewnątrz -5 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, proszę kopiować właściwe linki do zdjęć, wyraźnie zaznaczone na czerwono. Poprawiono. damiar

kolego czy mogli byście przemyśleć temat otwierania fotek w nowym oknie? nieopatrzne zamknięcie fotki poprzez górny prawy X zamyka stronę z forum...

 

Dodano: 03 gru 2014 - 20:24

Ok. Dzięki. Powiedz mi jeszcze czy jest tam jakaś uszczelka, którą muszę dokupić?
jeśli kupisz cały termostat, to uszczelka już jest z boku.

 

Dodano: 03 gru 2014 - 20:29

mrarek a czy taki sam termostat będzie pasował do 1,9 dci 130 kuni 2006 r.

Dodano: 03 gru 2014 - 20:10

Po przejechaniu jakiego dystansu silnik powinien osiągnąc 90 stopni ? przy temp. na zewnątrz -5 stopni .

raczej nie będzie pasował - trzeba by zobaczyć w serwisówce, jaki tam siedzi. ewentualnie zapytam kolegę "pc111", bo on ma taki silnik.

u mnie piąta kreska przy tego typu temperaturze pojawia się po przejechaniu jakichś 5-6 km, przy obrotach max 2kRPM, parę skrzyżowań ze światłami, prędkość do 50 km/h. ciężko zagrzać silnik, a co dopiero auto. dlatego myślę o jakiejś niewodocznej osłonie na przód, która by blokowała owiewanie silnika podczas jazdy. z praktyki wiem, że bardzo pomaga.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!