Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie na benzynie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Użyłem opcji szukaj ale nie znalazłem podobnej sytuacji.

 

Samochód Megane I Ph 1 1996, 1,6 benzyna 8v 75 KM, LPG II gen.

W czerwcu jechałem do pracy. W pewnej chwili jakby mi ktoś wyjął część silnika, słabiutko, szarpie i kicha w dolot. Przełączyłem na benzynę - to samo. Zjechałem na parking. Wykręciłem świece - świeca na 4 cylindrze zawalona nagarem. Wyczyściłem świecę. Ruszyłem, na gazie kicha w dolot, na benzynie jakoś jedzie ale słabo. Po ok 20 km przełączyłem na gaz i już nie kicha ale dalej słabo. Wymieniłem świece i przewody. Na gazie jest OK. Na benzynie szarpie. Tzn. na niskich obrotach mocno na wyższych coraz słabiej ale nie ma mocy.

Wlałem do benzyny jakiegoś specyfiku do czyszczenia wtrysków ale nie pomogło. Chociaż pewnego dnia miałem wrażenie, ze na benzynie było normalnie. Ale to tylko chwilowe.

Dodam, że jeżdżę codziennie ok 150 km. Zapalam na benzynie, ruszam i przełączam na gaz jak wskazówka temperatury zaczyna iść do góry. Mam też dorobione odcięcie pompy paliwa (dołożony dodatkowy przekaźnik pompy sterowany napięciem z zaworu LPG).

Pali mi ok 8 l LPG / 100 km.

Teraz została mi tylko opcja padniętego wtryskiwacza lub sterowania nim. Dobrze kombinuję?

Jeżeli tak to czy ciężko jest zdemontować listwę z wtryskiwaczami i sprawdzić jak wtryskiwacze rozpylają benzynę?

Edytowane przez mariusz_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jednak cewka. Wymieniłem szwankującą i jest o niebo lepiej. Jeszcze zostały dwa małe felery:

1. na benzynie dalej delikatnie szarpie wyczuwalne jest to na 3 biegu i wyższych (na niskich obrotach),

2. Na LPG jak jadę na niskich obrotach i trochę gwałtowniej rozpędzam samochód to najpierw lekko przyspiesza, potem szarpnie (1 raz), czasem kichnie w kolektor i idzie.

 

AD 2. - silnik krokowy do wyczyszczenia?

AD 1 - nie mam pomysłu - ma ktoś?

 

PZDR

Mariusz

Edytowane przez mariusz_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień drugą cewke. U mnie cewki poleciały jak miałm uszkodzone przewody. Wymieniłem jedną, bylo lepiej ale nie do końca, potem drugą kupiłem na szrocie i nareszcie megane jeździ jak dawniej. Ja zpłaciłem 30zl za cewke na szrocie w Lublinie.

Aha - silnik krokowy jest tylko i wyłącznie od biegu jałowego.

Edytowane przez maniak27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Temat ogarnięty.

Mała uwaga do wyznawców wymiany cewek - pisałem, że na LPG jest ok.

Wymieniłem listwę wtryskową - nie pomogło.

Sprawdziłem jak pracują cylindry (zdejmując przewody) - LPG pracują wszystkie cztery na benzynie 1 nie pracuje 1.

No to emulator wtryskiwaczy - popalone ścieżki, zaśniedziała wtyczka. Musiał złapać wilgoci. Lutownica w dłoń, parę kawałków cienkiego przewodu i......

Chodzi ładnie na 4 cylindrach na benzynie.

Zrobię zdjęcia i wstawię.

 

PZDR

Mariusz

 

Dodano: 15 wrz 2014 - 08:22

ciach...

Aha - silnik krokowy jest tylko i wyłącznie od biegu jałowego.

Nie, nie i jeszcze raz nie. Silnik krokowy w powszechnym mniemaniu jest od biegu jałowego - nieprawda. Jego wpływ jest zauważalny jeszcze do ok 30%-40% uchylenia przepustnicy. W razie potrzeby dodaje lub zmniejsza ilość powietrza dochodzącego do silnika niezależnie od położenia przepustnicy.

 

PZDR

Mariusz

Edytowane przez mariusz_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!