Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z zamykaniem szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Otóż niedawno kupiłem Megane coupe I ph II z 99r. Przy elektrycznym zamykaniu szyby kierowcy zwykle jest tak, że zasuwa się ona krzywo tzn. ten ślizg z lewej strony szyby (taki mały plastik przykręcony do szyby) wychodzi mi z tej prowadnicy i to powoduje, że szyba nie zasuwa się prawidłowo. Trzeba pomagać sb ręką aby ten ślizg nie wyskoczył z tej swojej prowadnicy. Poprzedni właściciel powiedział mi, że to wina tego ślizgu bo jest troszkę ułamany. Załączam zdjęcie z tym elementem. Jak możecie również zauważyć, to mam również do wymiany uszczelkę tej szyby. Ten ślizg chyba zrobił swoje i dlatego sie tak zdeformowała.

Moje pytanie do Was jest takie czy to naprawdę wina tego plastikowego elementu czy czegoś innego. Po odkręceniu tapicerki drzwi prowadnice wyglądają na dobre.

Z góry dziękuję za podpowiedzi. <czerwona>

post-64207-0-89429400-1382865852_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić ten ułamany ślizg,do kupienia w sklepie motoryzacyjnym.Sprawdź też dobrze całą prowadnicę szyby.Też mi się tak działo z szybą,wymieniłem całą prowadnicę bo była pozadzierana i mimo wymiany ślizgu szyba wyskakiwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie trzeba zdejmować boczku drzwi.Ślizg jest mocowany do szyby na jednym nicie ,trzeba go rozwiercić .Nowy ślizg jest razem z nitem.

Może być dodatkowo uszkodzona prowadnica w uszczelce szyby ,wtedy pozostaje wymiana całej uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedtem miałem takie sytuacje że wyskakiwała ale jak ją włożyłem to pomagało na kilka tygodni a od 2 dni ciągle wylatuje,muszę trzymać ją ręką i jak wsadzę ją to jest luźna.

Wrzucam zdjęcie:

thumb_hosting_zdjec_1466947571__cam00782.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Informacyjnie, wymieniłem w Warszawie linki od ślizgacza (poplątane i porozrywane w silniczku) oraz ślizgacz lewej przedniej szyby (montaż i demontaż w serwisie) za 100zł.

 

Trasa Czętochowa - Piotrków z otwartą szybą, fajne doświadczenie :P

Edytowane przez pitekman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!