Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż oryginalnych xenon ów


Joobs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po długim przywracaniu auta do zdatności po ataku kuny, uznałem, że na nadchodzącą ciemną zimę trzeba by poprawić oświetlenie. Temat był poruszany, ale dla Megane II ph I - a z tego co już zdążyłem zauważyć są znaczące różnice (przede wszystkim wtyczka reflektora, w ph2 wygląda na dokładnie tą samą co w halogenach, silniczek poziomowania ma osobną wtykę). W związku z tym jestem w trakcie kompletowania osprzętu w postaci:

1. oryginalne reflektory xenonowe z modułami elektronicznymi, silniczkami, palnikami i ślizgami - słowem gotowe do założenia i świecenia, używane 2szt. (1020zł).

2. zbiorniczek spryskiwaczy z wersji xenon (do niego będzie dodatkowa pompka) (z przesyłką 54zł) do tego pompka bodaj 30zł.

3. Dysze spryskiwaczy (jakie to cholerstwo drogie - dostępne tylko w ASO - 75zł sztuka)

3. poszukuję modułu elektronicznego od poziomowania i czujniki (póki co, regulacja manualna) - cena???.

No i teraz kwestie, których nie potrafię odnaleźć na forum (było dotychczas o przerabianiu M2ph1):

1. Gdzie dokładnie wpięta jest pompka od reflektorów? Które piny i w której kostce? - wiem, że trzeba dołożyć dwa przekaźniki w skrzynce bezpiecznikowej koło akumulatora, ale gdzie potem wpiąć się z wiązką - pytanie do posiadaczy oryginalnej instalacji - tak wiem, że można to zrobić inaczej, ale gdyby się dało wolałbym jak w oryginale.

2. Którędy poprowadzone są kabelki do czujników (przód, tył) ugięcia osi? Idą pod podwoziem, czy w jakiś magiczny sposób najpierw do kabiny i potem do komputerka od xenonów (ponoć takowy powinien się znaleźć pod lewym światłem)?

3. Czy ktoś posiada może wtyczki, resztki instalacji po xenonach, lub może w jakiś sposób zirytowały go xenony i chce się ich pozbyć, to chętnie przyjmę elektrykę i elektronikę <czerwona>

Jeżeli zgromadzę wszystkie potrzebne informację, będę chciał wkrótce postawić całe ustrojstwo i zrobić mały tutorial, włącznie z przyuczeniem z clipa, może komuś kiedyś pomoże zrobić xenony jak należy.

Dlatego bardzo proszę wszystkich użytkowników z oryginalnymi xenonami z poliftowych wersji o pomoc! Będę również wdzięczny za wszelkie informacje typu nr części, rodzaj wtyczki itp. Albo np. z jakiego innego renault część pasuje - bo nie wierzę, że do meganek było wszystko inne niż np do Laguny, Clio czy innych wozidełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Nel - dzięki za informacje

@ Airbites - źle sformułowałem myśl - chodziło mi o to, że pod względem instalacji są różnice (a serwisówkę mam tylko do ph1), kształt reflektora uznałem za oczywistość :)

Etap I - montaż samych reflektorów po przełożeniu silniczków ze zwykłych przeszedł bezproblemowo - nie trzeba tak jak w fazie I przerabiać wtyczek.

Etap II - spryskiwacze reflektorów - start w przyszłym tygodniu (o ile dysze dotrą do ASO).

Etap III - samopoziomowanie - gdy uda się dorwać komputer i czujniki (no i optymalnie wtyczki) w rozsądnej cenie :)

Spostrzeżenia na dziś: Xenony ustawiłem na razie na podstawie wysokości reflektorów z drugiego auta (uwzględniając, że wiązka powinna być trochę niżej niż w reflektorze halogenowym), xenony przy takim ustawieniu mniej walą po oczach jeżeli spojrzeć na nie z naprzeciwka z wysokości jakichś 120-140cm od ziemi. Co do oświetlenia, to na pewno barwa jest korzystniejsza i szerszy obszar jest oświetlony - ale to potwierdzę po finalnym ustawieniu świateł na stacji diagnostycznej (8go przegląd - muszę ze spryskami się sprężyć :)))

I jeszcze pytanie do Nel: Czy masz może informacje odnośnie przekaźników w skrzynce bezpieczników, które trzeba dołożyć do spryskiwaczy? gdzieś zaczytałem, że trzeba dwa dodać - jeśli tak, to jakiego typu i w którą podstawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie dokładnie to są przekaźniki (typ, parametry?)? Nie potrafię ich namierzyć w dialogysie, a chciałbym znaleźć jakiś nie rujnujący portfela zamiennik.

 

W wolnym czasie zrobiłem listę części potrzebną do instalcji spryskiwaczy:

1. Dysza spryskiwacza x2 82 00 082 370

2. Nakrętka dyszy x2 77 03 033 125

3. złączka rurowa 2 wejs. 77 05 030 381

4. zbiornik spryskiwaczy (na dwie pompki) 77 01 207 666

5. pompka spryskiwaczy 77 00 428 386 (ta sama co do szyb)

6. Nieszczęsne przekaźniki (niestety jeszcze nie wiem, które to)

7. Wężyk, niestety jeszcze nie wiem jakiej średnicy i jaka długość - wkrótce to ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik nr.6.W skrzynce bezpieczników pod maską wpinasz kostkę od przekaźników, a w nią 2 przekaźniki. Linki do aukcji http://allegro.pl/przekaznik-1-9-dci-renault-scenic-rx4-00-03r-i3618005367.html

 

http://allegro.pl/renault-laguna-ii-przekaznik-7700414494-i3604214768.html

post-3001-0-60825400-1383513496_thumb.jpg

post-3001-0-46114400-1383513522_thumb.jpeg

post-3001-0-85892800-1383513534_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam dwa pytania do @ Joobs.

1) Jaki jest całkowity koszt wymiany lamp zwykłych na xenony ?

2) Czy zderzak, który mam w swojej M II i mam lampy zwykłe będzie pasował do lamp xenonowych ?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tylko jakie dokładnie to są przekaźniki (typ, parametry?)? Nie potrafię ich namierzyć w dialogysie, a chciałbym znaleźć jakiś nie rujnujący portfela zamiennik.

 

W wolnym czasie zrobiłem listę części potrzebną do instalcji spryskiwaczy:

1. Dysza spryskiwacza x2 82 00 082 370

2. Nakrętka dyszy x2 77 03 033 125

3. złączka rurowa 2 wejs. 77 05 030 381

4. zbiornik spryskiwaczy (na dwie pompki) 77 01 207 666

5. pompka spryskiwaczy 77 00 428 386 (ta sama co do szyb)

6. Nieszczęsne przekaźniki (niestety jeszcze nie wiem, które to)

7. Wężyk, niestety jeszcze nie wiem jakiej średnicy i jaka długość - wkrótce to ogarnę.

 

Pompka spryskiwaczy niestety inna :) tzn. bez tego nieszczęsnego (puchnącego) gumowego tłoczka, który rozdziela strumień na prawą bądź lewą rurkę w zależności od kierunku obrotów pompki (przednia lub tylna szyba). Pompka do spryskiwaczy daje stale na 2 rurki :), poza tym dysze, szukaj zamienników. Wg mnie niczym się nie różnią (poza ceną :P )

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki spryskiwacza w przypadku xenonów są dwie. Oddzielnien na przód i oddzielnie na tył (ale zbiornik na płyn jest ten sam ;) ). Czujnik jest z przodu po lewej stronie przy wachaczu (strona kierowcy)

Czujnika do samopoziomowania z tyłu nie zauważyłem

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to xenony mamy z tyłu?.Pompki są dwie jedna ,jedna jak u wszystkich od szyb przedniej i tylnej .Druga inna (mocniejsza)od xenonów ,działa raz na jeden xenon raz na drugi ,zmiana obrotów.Czujniki poziomowania dwa ,jeden lewy przedni wachać,drugi przy tylnej osi po lewej stronie.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam Megane II ph II czy dobrze rozumiem, że kompletny reflektor tj. obudowa, ślizg, przetwornica i żarowka to jest plug&play ? czyli wyciągam reflektor wkładam xenon i kostki pasują ? pomijam fakt spryskiwaczy etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!