Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Do wymiany mam tarcze i klocki TYŁ w Megane II 2008r z ABS. Dziś dzwoniłem do ASO, koszt wymiany 1100zł na natomiast chyba pójdę w innym kierunku:

- wymiana samemu (jakie wtedy kupić, na allegro, w sklepie?)

- wymiana w Łodzi na Legionów (nie wiem jeszcze po ile)

- wymiana w Łodzi na Rycerskiej (nie wiem po ile)

 

Jakie narzędzia trzeba mieć do wymiany samemu, jakie kupić tarcze i klocki, na allegro jest dużo modeli w różnych cenach.

Jeśli chodzi o doświadczenia to wymieniałem kiedyś same tarcze (ale to przód a nie tył) w Sienie, klocków nigdy.

 

Ceny jak pisałem różne, najwięcej w przedziale 400-450zł, ale wpadł mi w oko taki zestaw z odbiorem osobistym:

http://allegro.pl/tarcze-tyl-klocki-megane-ii-clio-iii-modus-i3600594318.html

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wymieniał sam: http://megane.com.pl/topic/3088-how-to-wymiana-klockow-hamulcowych-megane/ (tylko że to do phI).Pamiętaj, że trzeba tłoczki wkręcać, a nie wbijać, rozpychać itp. (wystarczy byle jakie "narzędzie" z ząbkami.)Wymieniałem tydzień temu w c-maxie klocki i tarcze z tyłu - nic trudnego. Co do wyboru - Możesz kupić w średniej cenie klocki i tarcze, możesz drogie- wybór zależy od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej skorzystać z zamienników Motrio i zrobić w serwisie? - klocki i tarcze z wymianą to ok. 800 zł i masz gwarancję. Motrio jest porównywalne z oryginałem - przynajmniej tak mi kiedyś powiedzieli w Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja było też w ASO cena też ponad 1000zł,skorzystałem z innego warsztatu zajmującego sie naprawianiem Reno i zaproponawali mi wymianę samych tarcz a łożyska przełożą,a koszt tarcze i klocki 500zł,i do tej pory wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze na tył wymienione, tarcze Samko, 480zł (tarcze, łożysko, klocki, pierścień ABS) z przesyłką, koszt wymiany 120zł, 1h.

 

Jedyne co mnie zastanawia to to, że auto ma 60tyś przebiegu (2008r, kupiłem rok temu w salonie Citroena, ktoś zostawił w rozliczeniu. Jest z Polski, serwisowane co ok 10tyś.), przed zakupem dzwoniłem do ASO ze stempelków i mieli rejestr na ilu km auto było na przeglądach i wszystko się zgadzało. Ale żeby po 60tyś tylne tarcze były do wymiany??? Ciekawe czemu miały 95% zużycia a przednie mają 75% jak mi to ASO wymierzył na przeglądzie. Może moje auto ma więcej przebiegu :)

 

Dodam, że I wszy właściciel z Warszawy, więc może tam się szybciej zuzywają - ciągle hamują bo korki mają ;)

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że I wszy właściciel z Warszawy, więc może tam się szybciej zuzywają - ciągle hamują bo korki mają :)

Pewnie to wina kwaśnych deszczy w stolicy. Prędzej bym stawiał na przebieg samochodu 160 lub nawet 260 tys km, korek to korek - taki sam w Warszawie jak i Gdańsku.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym przebiegiem to sprawdzałem - dzwoniłem do serwisów, to są dwa ASO z wawy i miały dokładny rejestr co i kiedy, wszystko zgodne z książką. A jeśli chodzi o korki to nie do końca się zgodzę - w Warszawie do pracy jeździłem 50min a w Łodzi 20min, biorąc pod uwagę sam czas, zużycie układu hamulcowego byłoby min dwukrotnie większe - w Łodzi takich korków nie ma choć jest większa od Gdańska.

 

Dodam jeszcze, że tarcza miała 8-9mm, niektórzy jak czytam wymieniają przy 7, więc wymiana wymianie nie równa. ASO wymienia przy 9mm.

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie do pracy jeździłem 50min a w Łodzi 20min, biorąc pod uwagę sam czas, zużycie układu hamulcowego byłoby min dwukrotnie większe - w Łodzi takich korków nie ma choć jest większa od Gdańska.

Proponuję przyjechać teraz do Łodzi i kolega się przekona jakie teraz są korki w Łodzi. Przejazd z Widzewa na Retkinię teraz zajmuje około 1-1,5h w czasie szczytu. A wcześniej około 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, od tygodnia przebudowa Łodzi, poblokowali główne ulice i stąd te korki ale w Wawie tak zawsze, a chodzi o okres 2008-2011 rok a nie to co się od tygodnia w Łodzi dzieje. Jak czytam różne wątki, to jednak są tacy, którzy wymieniają nawet po 50tyś tarcze. Tu chodzi też o styl jazdy pewnie. I w sumie raczej tacy ludzie pojawiają się na forum jak mają jakiś problem i pewnie nikt tutaj się nie wypowie taki, bo to jest równoznaczne z przyznaniem się do złego stylu jazdy.

W każdym razie jak się poszuka postów to można znaleźć i takich, którzy po 50 tyś wymieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście powiem jak auto jeździ z 2 pozycjami gazu i hamulca, to tarce i klocki ma wymieniane co 40tyś. km. Mam takiego kolegę co uznaje tylko te 2 pozycje i wymienia co 30-40tyś. km. A ja spokojnie się turlam do 60tyś. km na klockach.

 

Dodano: 10 lis 2013 - 20:43

Co do wymiany klocków (przód/tył) to w ASO płaciłem za klocki i wymianę 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!