Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Karta HANDS FREE - duży problem!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowicjuszem jezeli chodzi o samochody marki Renault... Mam bardzo duży problem z karta Hands free. Nie wiem dlaczego ale bardzo ciezko otwiera mi sie samochód klikajac na karcie otwieranie, po prostu musze naciskac chyba z 20-40 razy zeby udalo sie otworzyc auto, reszta przyciskow na karcie działa bez zarzutów (zamykanie, swiatła, bagaznik) Poza tym samochod w ogole nie znajduje karty przy samochodzie, gdy podchodze pod auto i przykladam reke do klamki jest brak reakcji, tak samo jak juz uda mi sie wsiac po wielu probach otwarcia, musze koniecznie wsadzic karte do czytnika bo inczej nie odpale samochodu... :/ Dodam jeszcze, że wymieniłem baterie w karcie a i tak jest napisany komunikat po niemiecku że bateria karty jest rozładowana :/ Dziwna sytuacja miała wczoraj miejsce, poniewaz poczytalem na forum i znalazłem ciekawy wpis jednego uzytkownika, żeby otworzyc normalnie auto z karty, wsiasc do srodka, wsadzic karte w czytnik, odpalic auto, zgasic auto, wyciagnac karte, wysiasc z samochodu i odejsc z karta nie naciskajac zadnego przycisku :rolleyes: NAGLE!!! Samochod sam sie zamknąl wydając dzwięk :mrgreen: Ucieszony podszedłem do samochodu przylozylem reke do klamki i auto sie otworzy <szukaj> ;) Zadowolony poszedłem do domu, ale po 40 minutach wychodzac z domu z pewnosc ze auto otworzy mi sie z hands free okazalo sie jednak inaczej, oczywiscie nie zadziałało :/ musialem znowu meczyc sie naciskajac na karcie kilkansacie razy przyscic otwarcia auta. Dzisiaj ponownie ponowiłem probe, ale tym razem juz nawet auto sie nie zamkneło :notacrook: nie mam pojecia co zrobic w tej sytuacji. Bateria w karcie na 100000% jest dobra. Prosze o pomoc

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, zwracaj większa uwagę na polski literki. Przed wysłaniem proponuję przeczytać co się napisało i poprawić błędy. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam drugiej karty :) Bateria na 100% jest dobra ponieważ kupiłem dwie i wymieniłem jedną i sprawdzałem, później drugą i dalej nic - jedna bateria firmy maxell a druga duracell, aktualnie włożona duracell bo była przy mnie sprawdzana miernikiem :/ poza tym jakby bateria była słaba to chyba nie działały by też inne przyciski na pilocie, a o dziwo działają wszystkie oprócz przycisku otwierania, który działa dopiero po kilkunasty naciśnięciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat "bateria karty jest rozładowana" znikanie, kiedy po wymianie baterii na nową, naciśniesz 4 razy jeden z guzików na pilocie :)

post-60917-0-32625600-1383576641_thumb.jpg

 

Czy jak podchodzisz z kartą do samochodu i chcesz go otworzyć bez naciskania guzika(fands free) to żadnymi drzwiami się nie udaje ?

 

Co do wysłużonego przycisku mogę pomóc wymienić na nowy (Warszawa).

Mam też dobrą wiedzę w elektronice tego samochodu.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne drzwi się nie otwierają :/ co do komunikatu baterii to czasem znika, jak system sprawdza wszystko to wyskakuje duży napis OK, ale bardzo często wyskakuje bateria rozładowana. Dzisiaj okazało się, że próba stukania w karte bardzo pomaga B) dzieje się tak, że jak postukam w karte to zaczyna działac hands free i odpalam bez wkładania karty w czytnik, ale niestety po jakis czasie problem wraca. Wydaje mi się że to wina karty, coś tam w środku chyba nie łączy tj powinno :) Chyba będę zmuszony pojechac do serwisu, żeby naprawili mi kartę... Napisze post jak będę już w serwisie i zobaczymy co było przyczyną, na pewno się z Wami podziele dobrą wiadomością. Pozdrawiam i dzięki za pomoc! :P Ps. piotr.c mam do Ciebie ponad 550km, ale dzieki za chęci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Woitam

mam od niedawna scenica II ph II 2006 i od tygodnia mam problem z HF a mianowicie: zamykanie przyciskiem działa na każdej klamce natomiast otwieranie działa tylko poprzez pociągniecie za klamke i to we wszystkich dzwiach dzieje sie tak samo. prosze o ponoc jak to sprawdzić co wysiadło.

 

Dodano: 09 mar 2014 - 21:32

Nie wiem co robić bo czytalem że może bateria w pilocie ale u mnie nic nie pisze na wyświetlaczu. moze trzeba reset komputera poprzez odpiecie akumulatora a może zacząć odpinać pokolei wiązki od drzwi tylko od których zacząć zeby nioc nie popsuć więcej. nadmienie że nie mam doswiadczenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturb1970,

 

Jesteś pewien, że z przycisku w Scenicu II dało się otworzyć drzwi ?

W Megane III/Scenic III przycisk tylko zamyka a otwiera się właśnie pociągnięciem klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi powinny się odblokować po włożeniu dłoni w klamkę. Nie z przycisku. To oczywiste. U mnie raz na jakiś czas też muszę pociągnąć za klamkę aby odblokować. Dzieje się to jednak sporadycznie. Nie ma to też związku z czasem bezczynności auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi otwierają się po włożeniu reki w czujniki optyczne jeśli komputer jeszcze się nie uśpił całkowicie.

Jeśli już "spi" trzeba go najpierw wybudzić szarpiąc za klamkę. Samo włożenie dłoni w przestrzeń optyki nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już "spi" trzeba go najpierw wybudzić szarpiąc za klamkę.

Gdzieś w serwisówkach czytałem, że następuje to po 72 godzinach.

W moim sceniolu drugim właśnie tak jest, choć nie sprawdzałem dokładnie po tym czasie ale nieco dłuższym.

mam od niedawna scenica II ph II 2006 i od tygodnia mam problem z HF

Może to być objaw osłabienia baterii w karcie.

Te sceniole po lifcie nie posiadają anten wykrywających kartę w tylnych klamkach, anteny są tylko w przednich drzwiach i jak źle się ustawisz to karta może nie być widoczna, pomimo że zdalne otwieranie z przycisków działa i nie ma komunikatu o wyczerpanej baterii.

Wielokrotnie mam problemy z otwarciem bagażnika z przycisku na klapie, jak kartę mam w tylnej kieszeni spodni. Wystarczy się tylko bokiem ustawić i już wszystko działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!