Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy felgi będą pasować


myszaa55

Rekomendowane odpowiedzi

Nie opisałeś opon, ale powinno styknąć o ile masz rozstaw śrub 4x100 - niektóre MII chyba mają 5x108. Dziś też nieco nad tym siedziałem (w sumie dalej siedzę, bo nie mogę nic w przyzwoitym stanie znaleźć :D ). Polecam lekturę oraz kalkulator.

 

edit: I obowiązkowo średnica piasty 60mm!

Edytowane przez masakrator1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z góry uprzedzam, że jestem kompletnym laikiem, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Jestem posiadaczem Megane II (hatchback) 2003r. , 2.0 benzyna. Zakupiłem na zimę opony 195x65x15. I teraz mam problem-jakie felgi będą pasować?

Po tym co znalazłem w internecie wydaje mi się , że rozstaw jest 4x100 ale jeden z pobliskich wulkanizatorów stwierdził, że wg niego w takich meganach to jest rozstaw 4x108. Czy wg Was ma on rację? I jeszcze jedno pytanie.. zapasówka ma et-49, dlatego z góry zakładam, że ona pasuje.. Jednak czy mogę kupić felgi 15" 4x100 et-43? Będą wg Was pasować? Proszę o pomoc, gdyż nawet nie mam się kogo za bardzo poradzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem ale na niektóre kwestie mogę odpowiedźieć z całą pewnością(bo przekonałem się na własym błędzie)

problem jest z założeniem felg na przednią oś

otóż jeśli masz stalówki 16" et49 to nie założysz 15" z takim samym et - max to 45 - tak jest w specyfikacji renault http://www.rozmiaryfelg.pl/renault.htm

Megane II 1.4i 16V - 1.9dCi 11.02 - 60 - 96kW 6,5Jx15 4x100x60 Kliknij! ET 45

Megane II 1.4i 16V - 2.0T 16V 11.02 - 60 - 120kW 6,5Jx16 4x100x60 Kliknij! ET 49

Megane II 2.0dCi 04.05 - 110kW 6,5Jx16 5x108x60 Kliknij! ET 49

Megane II 1.4i 16V - 1.9dCi 11.02 - 60 - 99kW 6,5Jx15 4x100x60 Kliknij! ET 35

Megane II 1.4i 16V - 2.0T 16V 11.02 - 60 - 120kW 6,5Jx16 4x100x60 Kliknij! ET 45

 

problem polega na tym że przy mniejszej feldze szczęki chamulcowe nie pozwalają jej założyć (po dokręceniu śrób felga ociera, albo wcale się nie może kręcić).

Niestety/stety jest bardzo wiele wersji i wyposarzenia renault megane II i w zależności od tego (i od mocy silnika)

w niektórych są tak rozbudowane te szczęki że fabrycznie montowane i zalecane są 16".

Z tego co się orientuje w takim przypadku chcąc założyć 15" felgę trzeba et 45 albo nawet 35.

 

najlepiej chyba jednak dowiedzieć się w serwisie...

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Podłącze się pod temat. Moje auto to Megane II 2003r. 1.9dci. Obecnie mam założone 195/65/15" 4x100 J15 2HB ET45.

Chciałbym zakupić stalówki 14" o parametrach 4x100 ET36. Jeździły w Megane I.

Moje pytanie czy pasowały by? Jestem zielony więc prosił bym o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Panowie liczę na |Waszą pomoc, ponieważ już zgłupiałem. Mam zimówki 195/65/15 i oryginalne felgi stalowe 15/4x100/6,5J/ET 45. Czy moga u mnie jeździć felgi 15/4x100/6J/ET43? Auto to megane II kombi. Będę wdzięczny za poradę ponieważ zima już jest a ja szukam jak szalony felg i ET 45 trudno dostać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą to tylko 2 mm różnicy w osadzeniu na każdej feldze a za to 12,5mm węższe.

Czyli według obecnych, krawedzie na obwodzie felgi (nie opona, bo to jeszcze zależy jakie balony założysz) będą od środka o 8 mm bardziej na zewnątrz, a z zewnętrznej strony od błotnika oddalą się o 4mm (w stronę środka nadkola)

Proste liczenie...

Z każdej strony szerokości felgi odejmujesz 1/4 cala czyli około 6mm i całość przesuwasz na zewnątrz o 2mm różnicy na mniejszym ET. Od środka dodajesz 6+2 od zewnętrznej odejmujesz 6-2mm, bo o te 2mm koło będzie wystawało bardziej na zewnątrz.

Wyniki masz 8 i 4mm do odliczenia od obecnej szerokosci felgi.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Wow kolego, ale wykład mi sprawiłeś :) Miło... Szczerze powiem, że nieumyślnie właśnie w teraz mam na przodzie jedną felgę ET45 a drugą ET43, którą musiałem na szybko kupić parę lat temu przed wyjazdem na urlop. Dowiedziałem się o tym, jak pojechałem mierzyć felgi ET43 u wulkanizotora i wystraszyłem się i ich nie wziąłem. Niestety patrząc na ceny ET45 i porównując z przymierzanymi ET43 to różnica w cenie jest dość znaczna.

Kolejną rzeczą, która mnie nurtuje jest fakt, że podczas hamowania mocno mi buczy przód (podejrzenie padło na mniejszą felgę) ale nie wiem czy słusznie. Dodam, że w lipcu zmieniałem komplet tarcze i klocki.

 

Skoro przez 5 lat nie zauważyłem różnicy w posiadaniu innych felg na aucie, to chyba warto zaryzykować. Jeśli ktoś ma odmienne zdanie to proszę o opinie.

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już na takiej śmigasz nieświadomie kilka lat i to na przedniej osi, to tym bardziej możesz takie zakupić. To z przodu masz większej średnicy tarcze i zaciski hamulcowe i jeśli do tej pory nic przez te lata nie obcierało, to teraz z kompletem 4 też nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!