Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kłopoty z 1,9dci i błedem listwy wtryskowej


TheOktik

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę doświadczonych użytkowników o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

Historia:

Samochód kupiony przeze mnie w maju 2013. Na początku wymieniony rozrząd, olej, filtr powietrza oraz łożyska amortyzatorów z przodu.

Po 2-3tys km zaczęła wyć Turbina. Czasami zdarzało się, że przy depnięciu w pedał gazu samochód lekko szarpnął.

Wymieniona została Turbina (regenerowałem swoją). Przy okazji wyczyszczony EGR, wymieniony Filtr Paliwa. Turbo się wyciszyło, szarpanie ustało.

Po przejechaniu tysiąca może dwóch tysięcy km auto zaczęło poszarpywać czasami na wysokich obrotach - szczególnie jak depnąłem do wyprzedzaniu albo gdzieś popoprostu na prostej (bez wariactw).

 

Wlałem specyfik STP do czyszczenia wtrysków. Po 100km problem znikł. Wyjeździłem paliwo do końca (kolejne 800km) wszystko fajnie. Zalałem nowego paliwka, zrobiłem 150km i od nowa polka. Tym razem jednak auto już nie nadaje się do jazdy. Szarpie po przekroczeniu 2200-2300 obrotów. Przy 3,5 tys się tak dławi, że gaśnie z błędem układu wtryskowego. Po minucie da się odpalić silnik ale problem nie znika.

 

Międzyczasie tydzień temu podłączyłem CLIPa (przed obecną awarią). Wyniki tutaj [cięcie] Nie ma w zasadzie do czego się przyczepić.

 

Co sprawdzić teraz? Od czego zacząć? Tym razem rozkładem ręce.

Kolego TheOktik proponuję zapoznać się z zasadami dodawania zdjęć na forum. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie był wymieniany raptem miesiąc temu. Wyników z CLIPa nie wstawię, ponieważ jak widać wyżej prywatny własny hosting zdjęć także jest zabroniony. Ciekawe jak wrzucić tutaj do tematu 40 zdjęć?

Edytowane przez TheOktik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ jak widać wyżej prywatny własny hosting zdjęć także jest zabroniony

A zabroniony jest, przeglądnij sobie stare tematy, a zobaczysz ile fotek znikło.

Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś te 40 zdjęć wrzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!