Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Na zacisku jest TRW, co do tarczy to nie wiem co to za firma... Czy wspomniane przeze mnie wcześniej zestawy będą pasowały? Chodzi mi dokładnie o tarcze ATE 24.0108-0114.2 z pierścieniem i łożyskiem + klocki ATE 13.0460-2937.2

post-49235-1390658158,4965_thumb.jpgpost-49235-1390658173,3133_thumb.jpg

Edytowane przez coper89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szybkie pytanko mam, czy wymiana klocków w Megane II phII jest jakoś skomplikowana, czy to to samo co w Megane I? chodzi mi czy są jakieś odstępstwa od normy w tych zaciskach czy wszystko to samo? (chodzi mi o przednią i tylną oś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o przednią oś to żadnych jakiś nowinek nie ma. Z tyłu niestety mamy zastosowane piasto tarcze i łożysko jest razem z tarczą. Dodatkowo nikt dotychczas nie napisał że przy wciskaniu tylnych cylinderków należy je jednocześnie wkręcać, najlepiej oryginalnym zestawem do tego celu dedykowanym. Choć dawniej robiło się to płaskownikiem, czy innym tego typu prymitywnym przedmiotem. Co do jakości tarczy, bardzo często zakładałem tanie, i nie miewałem reklamacji, natomiast klocki zawsze nalegam na stosunkowo najlepsze. Najlepiej TRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

pozwole sobie odgrzać. na zagranicznych forach czytałem że montując nie ori tarcze na tył niekiedy wyskakuje błąd abs'u. czy jest to prawda?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szczerze mówiąc, to właśnie o czymś takim myślałem... Jeśli tarcze są proste, mają niewyeksploatowaną powierzchnię, prawidłową grubość, sprawne łożyska, to  ryzykuję czymś poważnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie pod warunkiem, że wspomniane używane auto ma sprawny układ hamulcowy. Wymiana tarcz na używane zabroniona nie jest i zrobisz jak uważasz. Ja osobiście nigdy bym sobie na taki zabieg nie pozwolił i Tobie radzę to samo. Na czym jak na czym ale oszczędzać na hamulcach? Poczytaj.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chciałem zakładać osobnego tematu, więc piszę tutaj. Szukam w miarę dobrego kompletu klocki+tarcze z łożyskami i pierścieniami ABS. Znalazłem kilka możliwości:

1.  Zestaw DELPHI - ok. 420 zł lub tarcze DELPHI + klocki MS Germany - ok. 400 zł

2. Zestaw SNR (oryginalne tarcze Renault) + klocki TRW lub VALEO - ok. 420-430 zł

3. Zestaw Optimal Germany - ok. 430 zł

Co o tym sądzicie? Który z tych zestawów jest najbardziej godny zaufania? Nie chciałbym, by w drodze spotkała mnie niemiła niespodzianka.

Edytowane przez the_godfather
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!