Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piski przy dodawaniu gazu


jan5

Rekomendowane odpowiedzi

Słychać delikatny pisk spod maski(jak turbina ale ciszej) kiedy dodaje gazu, im wyższy bieg tym bardziej słyszalne (nie wiem czy to nie pozorny efekt tego, że na najwyższym biegu jedzie się na niskich obrotach i silnik pracuje ciszej). Co to może być? Skrzynia, Jakieś paski. Jak sprawdzić czy to paski?

 

Dodano: 26 lis 2013 - 18:31

Dzisiaj starałem się dokładnie sprawdzić skąd ten pisk. Wychodzi z lewej strony maski, czyli to nie paski. Dzieje się tak tylko na 4 i 5 biegu więc to na pewno skrzynia biegów. Kapie z niej (gdzieś kropelka na półgodziny) więc pewnie za mało oleju. Mam do was pytanie jaki wlać olej i skąd wiedzieć ile go trzeba wlać.

 

Siema chciałbym odświeżyć temat. Skrzynia gra mi na 4 i 5 biegu, wiem że stopniowo ubywa oleju w niej (kapie leciutko), mam do was pytanie jak ocenić ilość oleju i jaki olej dobrać.

 

Kolego po co piszesz na temat oleju 2 różnych postach??? Twoje posty połączyłem Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie jak ocenić ilość oleju

Odkręcić korek wlewowy z boku skrzyni. I kluczem imbusowym, torxem sprawdzić ile jest, wkładając krótszą część klucza w otwór.

i jaki olej dobrać

Nie wiesz co masz to wymień całość na dedykowany do Twojej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całego nie wymienię bo to może być koszt nawet 300zł (4l). Lepsze pytanie w mojej sytuacji jak się zachowają 2 zmieszane oleje i czy wpłynie bardzo na skrzynie za wysoki poziom oleju.

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jakie oleje leje fabryka , w sieci znajdziesz na pewno ich parametry, czy są mieszalne? wszystkie w tym samym typie są mieszalne, zapewne tak jak silnikowe .

Kup dowolny olej o parametrach jakie podaje fabryka i dolej .

Szukaj na pewno znajdziesz na forum czy w sieci opis sprawdzenia stanu czy jego uzupełnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższy miesiąc nie mam możliwości wymiany całego oleju więc w grę wchodzi raczej dolanie. Powinien pasować TRANSELF NFJ 75W-80, nie wiem jaki olej był wcześniej taki problem. Jutro kupię 1l i doleje do samego korka.

 

I no właśnie, robił ktoś coś z cieknięciem z koło wybieraka ze skrzyni?

 

Dodano: 27 lis 2013 - 18:51

Wymieniony olej, lewarek chodzi wyraźnie lżej ale piski zostały. Mechaników mówi, żebym się tym nie przejmował za bardzo bo to jeszcze nie są poważne objawy. Też dużo go nie ubyło przez wycieki więc 100zł psu w du....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dolać nie mogłem bo nie wiedziałem z czym mieszam. Nie zalałem zalecanego elfa bo go nigdzie nie ma, zalałem totala.

 

Uszczelnianie wybieraka to z 5 razy większe koszty (i to na raz) niż dolewanie raz na miesiąc szklanki oleju do śmierci tego auta (czyli 1,5 - 2 lata). Żeby to naprawić trzeba rozebrać skrzynie biegów. Chyba, że znacie jakąś prostą i tanią metodę.

 

Dodano: 11 gru 2013 - 14:37

Podczas wymiany oleju wlałem 3l i mimo zalecanych 2,7 i uważam, że wejdzie tam jeszcze spokojnie 1l. Czy mogę dolać jeszcze ten litr? Bo skrzynia ładnie gra na 4 i 5, a wiem że przy zalecanej ilości te biegi nie są smarowane przez zanurzenie w oleju tylko przez niższe biegi.

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wleje pod korek ale czy to nie spowoduje, że biegi będą wchodzić ciężej? Nie mam pojęcia czy w skrzyni miałem oryginalnego elfa ale po jego wymianie na totala (droższego 5zł na litrze) skrzynia stała się głośniejsza. Możliwe, że to niższej temperatury wina ale jeśli nie czy to możliwe, że oleje o tych samych parametrach robią różnicę i na elfie poprawiłoby się? A czy to możliwe, że ten dźwięk nie pochodzi z kół zębatych tylko z całej skrzyni bo np. poduszki są do wymiany.

 

Dodano: 23 gru 2013 - 17:53

Po wymianie elementów w różnicówce wycie ustało jednak skrzynie słychać na 4 i biegu.

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnianie wybieraka to z 5 razy większe koszty (i to na raz) niż dolewanie raz na miesiąc szklanki oleju do śmierci tego auta (czyli 1,5 - 2 lata). Żeby to naprawić trzeba rozebrać skrzynie biegów. Chyba, że znacie jakąś prostą i tanią metodę.

http://megane.com.pl/topic/50333-wyciek-ze-skrzyni-biegow/page__p__364495__fromsearch__1#entry364495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytałem ostatnio o dodatkach do skrzyń. Wychodzi na to, że u mnie brzęczą koła dwóch najwyższych biegów. Możecie coś polecić co wyciszyłoby skrzynie nie powodując jej większego zużycia bo ta skrzynia pociągnie dłużej niż sam samochód. Wlałbym gęstszy olej ale będą problemy z ze zmianą biegów niższej temperaturze.

 

Dodano: 04 sty 2014 - 19:51

Znalazłem dwa środki http://motokosmetyka.pl/oleje_smary_i_plyny/ceramizery/ceramizer_do_regeneracji_skrzyn_biegow_tylnych_mostow_przekladni_i_reduktorow.html i tańszy http://www.stp.com.pl/produkt-21-30018_Regenerator_do_skrzyni_biegow-27-13306912820315.html

 

chętnie spróbowałbym z tym tańszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!