Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu strasznie mnie denerwowała oberwana gąbka pod chłodnicą klimatyzacji.

post-30748-0-03884700-1384709444_thumb.jpg

Zdjąłem zderzak, oderwałem gąbkę zupełnie, podkleiłem chłodnicę taśmą dwustronną i ponownie przykleiłem gąbkę.

post-30748-0-13970600-1384709831_thumb.jpgpost-30748-0-58187000-1384709844_thumb.jpg

Całość zajęła mi 3,5h pracy, gdyż podczas zdejmowania dolnej osłony silnika zauważyłem, że mechanicy wymieniając olej urwali mocowanie 2 śrub, które się kręciły podczas odkręcania. Całą sprawa ze zdjeciem zderzaka jest prosta gdy postępuje się zgodnie z instrukcją, natomiast chciałem Was uczulić, na przykładzie poniższych zdjęć, że chłodnica jest bardzo podatna na uszkodzenia mechaniczne kamieniami oraz działanie myjki wysokociśnieniowej. Co prawda nigdy specjalnie nie wkładałem lancy myjki w grill podczas mycia, ale na pewno częściowo woda tam wpadała.

post-30748-0-30844300-1384709784_thumb.jpg

Chłodnica ma 3 lata, gdyż w pierwszym roku użytkowania była wymieniana na gwarancji. Lamelek nad ostatnim żeberkiem praktycznie w ogóle nie ma, przez co żeberko było bardzo luźne - zabezpieczyłem je opaską elektryczną i dwoma kabelkami, gdyż nasiąknięta wodą gąbka dość mocno ją "ciągnęła" w dół. Ale muszę się liczyć z tym, że niedługo będę musiał kupić nową chłodnicę, gdyż lamelki w wyższych rzędach również słabo trzymają. Domyślam się, że gąbka, która mi odpadła służy głównie jako ochrona dla chłodnicy silnika, dlatego ponownie ją podkleiłem. Mam zatem pytanie, czy uważacie, że można dolny gril pod tablicą rejestracyjną zabezpieczyć od środka siatką z drobnymi oczkami? Coś mniej więcej takiego jak gril siatkowy? Ochroniłoby to chłodnicę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a równocześnie nie powodowałoby zmniejszenia przepływu powietrza. Może macie jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam.

Edytowane przez rzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać na zdjęciu to jest to chłodnica ale od układu klimatyzacji:P w 1.6 16V nie ma intercoolera, a co za tym idzie trzeciej chłodniczki dużo mniejszej i zamontowanej pod widocznymi na zdjęciu chłodnicą układu chłodzenia i układu klimatyzacji :notacrook:

 

Nowe zdania zaczynamy z dużej litery. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wydaje mi się, że tylko jako ochrona dużej chłodnicy przed kamieniami. Jeśli Pan schyli się przed samochodem i spojrzy w dolny wlot powietrza to zobaczy Pan chłodnicę klimatyzacji i pod nią gąbkę, natomiast raczej nie widać chłodnicy silnika. po zdjęciu gąbki chłodnica silnika zaczyna być widoczna, a zatem narażona jest na uderzenia kamieni. Pomysł z chłodnicą klimatyzacji jako pierwsza w zestawie nie jest głupi, bo bez klimatyzacji można jechać dalej, z uszkodzoną chłodnicą silnika daleko się nie zajedzie, no i istnieje ryzyko zatarcia silnika. Ja osobiście całkowicie już zdjąłem tę gąbkę. I gdy tylko będę musiał zdjąć zderzak, wtedy od wewnętrznej strony zderzaka zamontuję siatkę metalową z drobnymi oczkami, aby chociaż część kamieni zatrzymać, zanim uderzą w chłodnicę klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja po dwukrotnej wymianie chłodnicy klimatyzacji w ciągu jednego roku <_< postanowiłem wstawić metalową siatkę pomiędzy zderzak a chłodnice.

Drobne oczka 2x5 mm skutecznie zablokują "atak" kamieni i innego "syfu" na chłodnię B)

thumb_hosting_zdjec_1494683404__20170430_125928.jpg thumb_hosting_zdjec_1494683865__20170430_101936.jpg thumb_hosting_zdjec_1494683890__20170430_130732.jpg thumb_hosting_zdjec_1494683912__20170430_130754.jpg

Koszta ? 40 złoty za siatkę z Allegro i trochę wolnego czasu na zdjęcie zderzaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie wygląda. Ja od czasu rozpoczęcia tematu nadal nic nie zrobiłem i nadal jeżdżę z tak uszkodzoną chłodnicą klimatyzacji. Całość działa cały czas, nie ubywa czynnika chłodzącego.

Powiedz, za pomocą czego przytwierdziłeś siatkę do grilla oraz jaki rozmiar siatki kupiłeś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka o wymiarach 100cm x 40cm o oczkach 5mm x 3mm

Po przycięciu siatki do odpowiednich rozmiarów, użyłem nitów 3mm.

Zapomniałem zrobić zdjęcie jak wszystko było gotowe. <_<

Tu zdjęcie poglądowe jak to przymocowałem (czerwone kropki) niebieska linia to cięcie. Z resztki zabezpieczyłem górne wloty.

thumb_hosting_zdjec_1494834722__20170430_101936.jpg

Siatka trzyma się mocno i ciasno. Myślę, że wytrzyma długo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ktoś kumaty powie czy ta gąbka powinna być przyklejona ? polowa mi się odkleiła, a nie uśmiecha mi się zrzucać zderzaka... robiłem to raz i okropnie duzo roboty, a nie mam kanału ani podnośnika by całe auto dać do góry. Jak oderwę te gąbkę to coś się stanie ? :D chodzi mi tu o realne szkody dla auta/klimy, bo to że na drugim końcu globu motyl zatrzepocze skrzydłami to na to jestem przygotowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2019 o 13:44, mariuszekf napisał:

x

Dzięki, muszę dokładnie poszukać. Tak żeby coś mnie nie zaskoczyło przy demontażu.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!