Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana tarczy scenic 2 tył torx


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jaki jest rozmiar torxa nasadowego do jarzma z tył w zacisku scenic2.Muszę zdjąć tarczę z przodu jest chyba klucz 30 a z tyłu mam torx.W manualach nic o nim nie pisze chciałbym dokupić taką nasadkę ,a nie znam rozmiaru.Jesli ktoś robił niech da znać jaki to rozmiar.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie na to bym nie wpadł.Poczekam może ktoś poda rozmiar.I jeszcze jedno jak ściągacie tarczę mocno jest ta duża śruba centralna dokręcona aby ją odkręcić?.I po naprawie aby dokęcić używacie klucza dynamo czy na oko?.

Edytowane przez sobiepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan o to mi chodziło.Też tak myślałem czy po średnicy suwmiarką by się nie dało.Klucze jedynie CrV.Ja tak jak i Ty to wiem,ale piszę dla innych.Pozdrawiam i dzięki.Jeszcze tylko z tą śrubą główną jest sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zamieszanie się robi, ja też już zgłupiałem :P

O jakie w końcu klucze chodzi?

Klucze ampulowe, imbusowe typu Torx z oznaczeniem Txx

thumb_hosting_zdjec_1385030328__topex-klucze-ampulowe-torx-z-otworem-39d378-7-szt_0_b.jpg

Czy klucze nasadowe na nakrętki w postaci gwiazdki, z oznaczeniem Exx

thumb_hosting_zdjec_1385030693__1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo jest tak dokładnie jak piszesz.tylko z tyłu przy jarzmie są nasadki torx Twoje drugie zdjęcie.Mnie wyszło 15 mm mierzyłem suwmiarką tylko teraz muszę zmienić to na konkretny rozmiar E..... .

 

k330 tak. E ile.

Edytowane przez sobiepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki-oczywiście,że mogę poczekać.Jeszcze jedna sprawa czy ktoś zdejmował osłony tarczy hamulca /te czarne/z tyłu za hamulcem od strony pojazdu.Korodują mi i planuję je zdjąć aby pomalować.Nie wiem czy da się je zdjąć bez zdejmowania właśnie tarczy i jarzma zacisku hamulca.Najlepiej gdyby się dało bez ruszania całej tarczy ,ale tak dobrze chyba nie będzie.Napewno dostęp do śrub będzie dopiero po zdjęciu wymienianej tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan92 a ja widzisz mam taka tabelkę z której wychodzi,że wymiar 15mm to powinna być końcówka E 12 a E 18 jak piszesz w/g mojej ściągi ma 19mm.Taka rozbieżność w necie istnieje.Najdokładniej będzie właśnie co zmierzy PRZEMO.

Przemo tego się właśnie obawiałem.Mógłbym to olać i pomalować tylko co widać ,gdzie się da ale wolałbym całą wyczyścić z zew.i wew.w końcu dla siebie to robię i czeka mnie ściąganie całego koła tylko po to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!