Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pilot kluczyka , stacyjka czy jeszcze co innego...


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem tu nowa . Jezeli nie piszę w tym dziale to proszę o przekierowanie.

Czytam forum 3 dzień , są podobne usterki co u mnie jednak to nie to. Zaczynam... Wsiadam do scenica ( 97r) po otworzeniu drzwi z pilota. Immo mruga- naciskam przycisk na kluczyku celem zamknięcia i ponownego otworzenia drzwi ( po takiej operacji powinno nastąpić odblokowanie immo), jednak zero reakcji.Naciskam przyciskiem pod radiem drzwi reagują. Ponownie pilotem- nic. Wkładam kluczyk do stacyjki ( może coś ruszy) a tu cisza, kontrolki nie świecą ,głucho i ciemno.Stacyjka jak martwa. Jedyne co działa to awaryjne, zegarek, zpalniczka i długie światła. Sprawdziłam bezpieczniki w aucie po maską i w podszybiu- ok. Akumulator nowy, ale dla pewności sprawdzony też ok. Nie wiem co jeszcze mogę brać po uwagę. Rozprogramował się pilot ? Kluczyk mam jeden dlatego kłopot z porównaniem. Kostka stacyjki? Może jakieś sugestie...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takiej operacji powinno nastąpić odblokowanie immo

Nie, immobilizer zostaje odblokowany po włożeniu kluczyka w stacyjkę. W kluczyku jest specjalny układa, który jest odczytywany przez komputer samochodu i jeżeli jest zgodny można uruchomić silnik. Tak to mniej więcej działa.

Mając kluczyk, pasujący do stacyjki, ale nie powiadający tego czipa, po przekręceniu stacyjki wszystkie kontrolki powinny się normalnie zapalić, da się nawet uruchomić rozrusznik, tyle że silnik nie zostanie uruchomiony.

Moim zdaniem problem jest ze stacyjką, W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy nie została wypięta wtyczka stacyjki, jeżeli nie to coś się upaliło wewnątrz stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi jedynie, że UHC nie ma zasilania, albo jest uszkodzone.

Jeszcze raz sprawdź wszystkie bezpieczniki, szczególnie te pod maską w skrzynce zasilającej z lewej strony, nad rozrządem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tymczasem dla sprawdzenia ominąć stacyjkę , czyli wypiąć jej złącze z wiązki , próbować uruchomić auto na "krótko". Jeżeli wtedy kontrolki i reszta będzie działać potwierdzi się uszkodzenie w kostce w stacyjce . Przy okazji można wtedy sprawdzić czy są przejścia w kostce stacyjki.

Sprawdziłam bezpieczniki w aucie po maską i w podszybiu- ok

rozumie że bezpieczniki w środku w skrzynce bezpieczników też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzone we wszystkich trzech możliwych punktach pojazdu. Przy próbie uruchomienia na krótko ani drgnął, kontrolki nie zaświeciły. Jak mogę sprawdzić UHC- jeżeli jest taka możliwość we własnym garażu?. Jeszcze chwilę i to zacznie mnie przerastać...

Ps. W dniu kiedy to się stało wymieniałam baterię w kluczyku-pilocie. Może to ma coś wspólnego( nie było awarii wymieniłam bo mam ją dwa lata i bałam się że sama padnie i może być kicha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawdziłeś na prawde umiejętnie na złączu do stacyjki , to by mówiło że to nie wina stacyjki.

Spróbuj jeszcze raz wyjąć bezpiecznik clip (czy jakoś tak), włóż nowy.

Jeżeli nie pomoże to poszukaj na forum tematu o uzyskiwaniu kodu awaryjnego do uruchomienia auta w razie awarii kluczyka.

Robiłem to kiedyś rozkręca się kluczyk i po numerze wewnątrz obudowy uzyskuje się kod awaryjny , przy okazji loguje/przyucza od nowa kluczyk. Możliwe że wymiana baterii była temu winna, przy okazji sprawdź czy ta bateria dobra i czy kluczyk nadaje.

Dodam że bezpieczniki sprawdzaj dokładnie z czyszczeniem styków/nóżek , szczególnie te zewnętrzne.

Sorry bezpiecznik nie clip tylko alim nr f39

Edytowane przez audikom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P To nic nie da, tak jak napisałem, nie ma zasilania UHC, albo po włożeniu kluczyka w stacyjkę nie ma styku w stacyjce.

Po przekręceniu stacyjki kontrolki powinny się zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Stacyjka na pewno dobrze sprawdzona, bezpieczniki również. Ale oki- jutro to powtórze z uwzględnieniem F39. Właśnie boję się tego przyuczania kluczyka żeby czegoś nie spartolić bo może jest z nim wszystko ok. Tylko jak mam to zrobić jak nie ma zasilania, chyba że jestem w błędzie. Kurcze - błędne koło!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynkę UHC można jedynie sprawdzić wzrokowo, no chyba, że chce Ci się analizować co i jak w niej się "przestawia".

Z kluczykiem nic nie rób, to nie ma sensu. Nie przyuczysz kluczyka, skoro nie możesz włączyć zapłonu.

Trzeba zacząć od schematów elektrycznych i szukać zasilania UHC, potem lecieć po kablach i sprawdzać.

Takie pytanie bo nie napisałaś, to się stało ot tak, czy były jakieś wcześniej nieprzyjemności?

Nie zalało Ci skrzynki UHC?

 

PS

Sorki, że się upieram, ale mnie to wygląda, jakby nie było zasilania. Sprawdź dobrze przewód + od akumulatora do tej czarnej skrzynki obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zacznę od początku. Zbliża się zima i postanowiłam naprawić ogrzewanie. Grzało ale bardzo słabo. Wymiana termostatu, przeczyszczone kable, odpowietrzony . Przy okazji tego samego dnia wymiana czujnika temp silnika ( na pulpicie koło zegarka zawsze pokazuje mi 80 st.) Usterka nie ustąpiła. Pojechałam na komp. w celu wykasowania usterki. Nic nie wykazało. Odłączył komp bez gaszenia autka, wsiadłam i pojechałam. Dojechałam do domu. Za godzinę miałam wyjazd. Poszłam do samochodu , otworzyłam drzwi z pilota i na tym koniec. Co było dalej ....napisane w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( na pulpicie koło zegarka zawsze pokazuje mi 80 st.) Usterka nie ustąpiła

Bo czujnik od tego jest w prawym lusterku, od dołu wystaje taki czarny dzyndzel :P

Ta wartość wskazuje na zwarcie, Temat jest dokładnie opisany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!