Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z silnikiem-prośba o rade


wojtekqazwsx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam opiszę moją historie ze scenikiem. Autko ma silnik 1.5 dci 80KM. Problemy zaczeły się przy powrocie z Holandi (trasa około 1600km). W aucie wyskoczyły 2 błędy-jeden od zaworu egr drugi od wtrysków, silnik zaczął pracować jak traktor i nie miał w ogóle mocy jednak dojechał do celu. Po powrocie do domu zawór egr został wyczyszczony i podjechałem do salonu na kompa. Zostały wykasowane błędy i stwierdzono usterkę cewki na wtrysku numer 2. Po dokładniejszych oględzinach jednak okazało się że kostka od danego wtrysku jest połamana, została prowizorycznie przypięta gumką elastyczną. Po tym zabiegu praca silnika poprawiła się. Zastosowałem specyfik do czyszczenia wtrysków renault-bardzo polecam(po tym słychać jak układ wtrysku common rail potrafi pięknie cykać :) . Kostki wtrysków jeszcze nie wymienione jednak w trasie pokazał się komunikat stop przy wyprzedzaniu i gwałtownym naciśnięciu gazu. Przy odpalaniu auta z rana też za pierwszym razem pojawia się komunikat stop i długo kręci za pierwszym razem albo odpali lub nie. Jednak za drugim od razu łapie. Co może być przyczyną? Chciałem wymienić jeszcze świece ale świeca 2 i 3 nie chce się odkręcić, zalewam od miesiąca wd 40 i nic, boje się że się urwie. Spalanie auta to 4.2 w trasie do 115km/h po zastosowaniu środku renault, wcześniej powyżej 5. I poniżej 4 do 90 km/h.

Wiem że musze zmienić te kostki ale to dopiero po powrocie do Pl. Czy możliwe jest że to tylko ich wina? Dodam że auto nie bieżę bierze oleju, jest dynamiczne. Pozostało troche do zrobienia w nim ale wszystko ma działać jak powinno. Co z tym dalej robić? A i po zastosowaniu tego środku próba przelewowa w normie.

 

Dodano: 10 sty 2014 - 17:48

Po zjeździe do PL wymieniłem kostki, gruszke z przewodami paliwowymi(orginał oryginał) i zregenerowałem dwa wtryski bo lały na przelewach(wymienili zaworki zwrotne na orginalne oryginalne - rok gwarancji bez limitu km. Wszystko wróciło do normy zero błędów, pali na dotyk, spalanie w trasie 1600 km tak do 120km/h to 4.6l/100km, a autko zapakowane po dach:_)

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak właśnie cewka jest we wtryskach:) Najmocniej przepraszam za błędy ortograficzne.

 

Dodano: 19 lut 2014 - 19:43

Rozwinę dalej mój temat:) :) Przy okazji wymiany uszczelki pod miską okazało się że ostatni korbowód od rozrządu miał luz na panewce. Po demontażu okazało się iż panewka podtarta i wał ma małe ryski na ostatnim czopie…. Z braku czasu naprawa na szybko-nowe panewki…. Luz dalej tylko na ostatnim korbowodzie- ale silnik chodzi już parę tys. km Niemożliwe a jednak. Teraz mam w planie zakupić:

-wał korbowy(orginał)

-panewki główne i korbowodowe

-1 korbowód (ostatni dla pewności)

-uszczelniacze na wał,

-komplet pierścieni bo chyba warto przy okazji zmienić?

-uszczelkę pod głowice,

-uszczelkę miski olejowej.

I tu pytanie do Was czy nie zapomniałem o czymś co należy wymienić przy okazji? I gdzie najtaniej dostać te części wszystkie naraz? Chciałbym poskładać to wszystko na oryginalnych częściach ale czy jest sens? Czy może od oryginalnych części są jakieś lepsze zamienniki żeby nie było problemu więcej z panewkami? Chcę to naprawdę dobrze zrobić :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było problemu więcej z panewkami? Chcę to naprawdę dobrze zrobić :)
IMHO:

1) zrób dobrze

2) zmieniaj częściej olej

 

luz na ostatniej panewce bierze się z ostrego mechanicznego tarcia spowodowanego brakiem dostatecznego smarowania. a to kiepskie smarowanie bierze się stąd, że olej jest zmieniany rzadko i kanalik olejowy do ostatniej korby jest pomału zapychany brudem z oleju. zmnierjsza się jego przekrój, zmniejsza dostarczana ilość oleju i... efekt już znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie. Miał być tani szybki remont a wyszło jak zwykle:) Praktycznie wyremontowałem calutki silnik na oryginalnych częściach:) Nowy wał, komplet korbowodów, komplet panewek, pierścienie, nowe zawory, uszczelniacze zaworowe, nowa pompa olejowa i wszelakie uszczelki silnika i filtry:)

Silnik zalany olejem elf 5w30) Silniczek już po wstępnej wymianie oleju i na szczęście ulga żadnych opiłków itp. Powoli docieramy....

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kiepskie smarowanie bierze się stąd, że olej jest zmieniany rzadko i kanalik olejowy do ostatniej korby jest pomału zapychany brudem z oleju

problem bierze się stad, że warsztaty zalewają półsyntetyczne albo mineralne badziewia z beczek, bo mają w tym biznes. Podobnie jest z częściami, wsadzają tandetne zamienniki byś częściej witał na warsztacie. Jak klient się nie zainteresuje bo się nie zna, to później tak jest.

Przecież jak wymieniałem rdzeń od turbo przy kupnie mojej MII, w międzyczasie majster dowodzący podzielił się swoim wielkim doświadczeniem jakie to 1.5dci są awaryjne i ile on to już takich silników nie naprawiał i nie wymieniał, ale jak rzuciłem później, że ma być 5w40 zalany, to zrobił wielkie oczy bo oni leją tylko 10w z beczki, a podejrzewam że mieli tam jakieś gorszy syf i ostatecznie musiałem lecieć na cpn po 5w40. Nie wspomne o późniejszych tekstach czy mnie portfel nie zabolał, bo to strata kasy. Więc o czym to świadczy ?

Także to było w styczniu 2012r przy przebiegu 248 tys, obecnie jest 302 tys i olej od tamtej pory nie zmieniałem i nie zamierzam zmieniać. Podstawa to pełny syntetyk a nie jakiś tam półsyntetyk czy co najgorsze minerał, regularne dolewki pod stan max no i filtr co 10 tys. Auto jeździ i ma się dobrze i nie widzę potrzeby wymiany oleju.

 

Dodano: 28 cze 2014 - 02:26

z prędkością do 120 km/h -4.3 l/100km

nie opowiadaj bajek :D , bo mam ten silnik u siebie w lżejszym i mniejszym MII i chwilowe spalanie przy takiej prędkości jest sporo powyżej 5 l.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Warszawa-Gdańsk po autostradzie najpierw A2potem A1 tempomat ustawiony prędkość 150km/h średnie spalanie Na poziomie 5,1L na 100km.

 

Brak zmiany oleju przez 50k km to raczej skazywanie silnika na pewną śmierć powolną i w męczarniach żaden silnik tego nie przetrwa zalany nawet najlepszym oleje, bo każdy olej po pewnym czasie traci swoje właściwości smarne

Edytowane przez ciki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem bierze się stad, że warsztaty zalewają półsyntetyczne
ja od początku leję 10W40 i znam kilka osób, które do 1,5 leją 10W40 i nikt nie ma żadnych problemów. bo niby jakie mają być?

 

Także to było w styczniu 2012r przy przebiegu 248 tys, obecnie jest 302 tys i olej od tamtej pory nie zmieniałem i nie zamierzam zmieniać.
nie rozumiem - nie zmieniasz oleju?

 

Podstawa to pełny syntetyk a nie jakiś tam półsyntetyk czy co najgorsze minerał, regularne dolewki pod stan max no i filtr co 10 tys. Auto jeździ i ma się dobrze i nie widzę potrzeby wymiany oleju.
chora bzdura, no ale to Twoje auto. co daje zmiana filtra, jak olej non stop brudny i zanieczyszczony przed filtrem

 

nie opowiadaj bajek :D , bo mam ten silnik u siebie w lżejszym i mniejszym MII i chwilowe spalanie przy takiej prędkości jest sporo powyżej 5 l.
bardzo możliwe, że tak ma. u mnie jest podobnie.

 

 

 

obawiam się, że przez brak zmiany oleju Twój silnik więcej pali ON :P

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie opowiadaj bajek , bo mam ten silnik u siebie w lżejszym i mniejszym MII i chwilowe spalanie przy takiej prędkości jest sporo powyżej 5 l.

Nom ja nikomu nie każe wierzyć:) Najważniejsze że wiem ile tankuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!