Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak zdemontować deskę rozdzielczą oraz cały kokpit


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

drodzy uzytkownicy Renualt scenic II Potrzebuje manual jak sciagnac cala deske rozdzielcza wraz z kokpitem aby dostac sie do wiatraka wentylatora:

<><><><><><><><><><>><><><><>

Problem mam z trekotaniem nawiewu ale nigdzie nie mopge znalesc manuala jak zdjac deske rozdzielcza wraz z kokpitem. w jak najlatwiejszy sposob. nie chcialbym czegos polamac moze ma ktos z was manual wraz z fotkami. prosze o pomoc. dzis probowalem od strony podszybia ale tak jedynie wyczyscilem wiatrak jak to zrobic od srodka samochodu .

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

 

Nowe zdania zaczynamy z dużej litery ;) :) ;) Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zdejmowałem u siebie deskę i w scenicu wcale nie jest to takie trudne.

W tym temacie (w okolicach 5 strony) jest o tym trochę http://megane.com.pl/topic/23253-manual-naprawa-klapki-recyrkulacji-scenic/

Więcej znajdziesz w instrukcji serwisowej.

To co mi sprawiało problemy to odłączenie głośniczków wysokotonowych i czujnika nasłonecznienia i zdjęcie plastików z przednich słupków. Problem był też z wyjęciem deski na zewnątrz - przeszkadza kierownica. Na pewno łatwiej by było po zdjęciu kierownicy ale tak też się da.

Po zamontowaniu z powrotem nic nie puka, nie skrzypi czego się troche obawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni mu przerabiałem ten temat cała zabawa ok 3 godziny ze złożeniem. Największy problem to wyjęcie schowka .

 

1 demontaż kierownicy (prosty)

2 wyjąc radio wykrecic wyświetlacz klimatronika

3 zdemontować obudowe lewarka zmiany biegów

4 zdjac na słupkach osłony te krotkie tam są srubki pod nogami

4 zdemontować oslone dolna od strony kierowcy , rączke od ręcznego, schowek

5 zdemontowac schowek pasarzera pasażera

6 zdemontowac wyswietlacz licznika

Jak to wszystko zdemontujesz w kolejności tak jak napisalem pozostana ci same śróbki śrubki mocujące deske jak je odkrecisz deska sama wyjszi bez problemu.

Boczki same zejda jak pociagniesz juz na sam koniec do góry deske. Je sie wsówa wsuwa z góry nie ciągnij do siebie bo nie zejdą.

Oslonki głośników głośniki i ten czujnik wydłub delikatnie i wypnij kostki

ot i cała filozofia myślę że pomogłem

 

pozdr

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki, interpunkcja

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia

Kolego, przed wysłaniem proponuję jednak przeczytać co się napisało i poprawić błędy. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

wielkie podziękowania dla kolegi laguna_2005 za tych kilka punktów - sporo mi to pomogło. Deska rozdzielcza zdemontowana w celu dostania się do dmuchawy i wymiany szczotek oraz oczyszczenia styków. Udało mi się wyjąć deskę rozdzielczą bez zdejmowania kierownicy, wystarczyło ustawić ją w odpowiednim położeniu (opuszczona max. w dół i wysunięta max. do przodu - w kierunku fotela kierowcy. Jutro zabieram się za składanie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez VIPER2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!