Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to alternator czy akumulator?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Mam od miesiąca Scenica 1,9dci z 2000r. i pojawił się z nadejściem mrozów problem z rozruchem i eksploatacją auta.19 grudnia wymieniłem akumulator na nowy i odpalał rano bez problemów ale temp.spadła poniżej zera i pojawił się problem z rozruchem, odpalił za 3 razem, pomyślałem- świece żarowe padły i okazało się, że musiałem wymienić wszystkie cztery ( zrobiłem to 3.01.2008), dzisiaj żona rano chce jechać autem, a tu aku rozładowane.

Dostałem aku nowe od serwisu w , którym kupiłem aku, żona pojechała do sklepu i po drodze w korku gaśnie jej auto. Po przejechaniu ok. 10 km aku się rozładowało. Nie wiem co może być przyczną takiego stanu rzeczy- czy przekażniki? może alternator?

Proszę o pomoc w tym temacie, może ktos spotkał się z tym wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że problem leży po stronie akumulatora.

Pytanie jakiej pojemności masz ten akumulator?

Już mi się zdarzyło, że auto zapaliło, wyjechałem z garażu ale na pierwszym skrzyżowaniu auto zgasło i już nie dało się go uruchomić, był za słabo naładowany.

Sprawdziłbym akumulator, a szczególnie klemy, czy nie są za luźne.

Nie należy wykluczyć, że akumulator po prostu padł, zdarza się.

Sprawdziłbym akumulator, są specjalne mierniki, powinny je mieć w sklepach zajmujących się sprzedażą akumulatorów.

Druga możliwość to to, że jakiś odbiornik w samochodzie po prostu rozładowuje akumulator.

Następna to brak lub słabe ładowanie , trzeba sprawdzić napięcie i prąd ładowania.

 

Jeżeli akumulator ma odpowiednie parametry to, po prostu należy go naładować i obserwować co się będzie działo.

Ktoś kiedyś na forum pisał, że pozostawienie wyłącznika dmuchawy nie w pozycji "0" powodowało u niego rozładowywanie aku. Zobacz może też jest tak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby dwa aku były złe ? Wydaje mi się, że to jakiś przekażnik czerpie prąd albo zwarcie robi. Dziś już nic nie zrobię- wszystko zamknięte. Umówiony już jestem z elektrykiem. Przestudiowałem już wszystkie posty na ten temat i nie ma jasnej odpowiedzi. Zastanawia mnie zgaśnięcie auta podczas jazdy - wygląda to tak jakby alternator nie ładował ale żadna z kontrolek się nie paliła podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o Audi to ja nigdy takim autem nawet nie jechałem, ale chyba nie ma czego żałować :mrgreen: (patrz Twój opis)

Jeżeli po 10 km aku się rozładowało, a wcześnie było naładowane to na 100% nie ma ładowania, czyli coś z alternatorem, ale wtedy powinna się świecić lampka ładowania, należy sprawdzić czy czasem się nie spaliła i szukać awarii po stronie alternatora.

Nie ma takiej możliwości żeby po 10 km auku było całkowicie wyładowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!