Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alarm po podłączeniu akumulatora.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ze względu, że moja meganka ostatnimi czasy ma dużo problemy z uruchamianiem czy to na zimnym czy to na gorącym silniku, wyczytałem, że może to być walnięty czujnik położenia wału. Postanowiłem go jedynie sprawdzić czy nie jest jakiś zabrudzony lub czy styki nie są zaśniedziałe. Więc odłączyłem akumulator, wyciągnąłem czujnik z którym było wszystko ok więc włożyłem go na miejsce. Podłączam akumulator a tu nagle załącza się alarm. Alarm chodzi przez ok 15 sekund po czy się wyłącza. Centralny działa ok, zamyka i otwiera drzwi. Alarm jest cały czas uzbrojony (czerwona kontrolka miga szybko). Gdy otwieram drzwi alarm się załącza i znowu na ok 15 sekund wyje. Na kluczyku mam tylko guzik od centralki. Boję się wkładać kluczyka do stacyjki bo mam pecha i boję się że coś zablokuje i już całkiem będzie klops.

Oczywiste pytanie, jak to wyłączyć????

 

Renault Megane Coupe 1.4 16v 1999r.

 

---------------------------------------------

 

Udało mi się wyłączyć ten alarm przynajmniej na chwile. Po prostu jak podłączam aku i załącza sie alarm, wchodzę do samochodu, wkładam kluczyk i po przekręceniu na zapłon alarm sie wyłącza. Po wyjęciu kluczyka alarmu już nie ma i normalnie mogę zamykać i otwierać drzwi centralnym z kluczyka. Niestety chcąc zapalić samochód coś jakby "cyknie" chyba pod maską i wszystko sie wyłącza. Tak jakby wcale nie było aku podłaczonego. Muszę z powrotem odpiąć i podpiąć aku po czym znowu trzeba wyłączać alarm. I tak w kółko. Czy chodzi może o ten immobilajzer? Kontrolka od immo cały czas miga jakby szybciej. Proszę o pomoc.

 

------------------------------------

Problem rozwiązany. Po prostu jedna klemę miałem troszkę ułamaną. Zapłon był, kontrolki świeciły więc myślełem, że jest ok. Niestety klema nie była zbyt mocna zaciśnięta do aku i to powodowało, że przy próbie uruchomienia wszystko sie wyłaczało. Temat do zamkniecia.

Edytowane przez rbkmati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!