Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrusznik przestał kręcić


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam, że nie miałem wcześniej problemów z odpalaniem samochodu. Zgasiłem samochód domyślnie na 5 min, ale kiedy chciałem go zapalić okazało się, że rozrusznik w ogóle nie kręci. Stacyjka działa bo w pozycji rozruchu gasną kontrolki. Raczej padł rozrusznik ale zanim go wymienię to mam do was pytanie co jeszcze sprawdzić, zanim zabiorę się za jego wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy gaśnie zegarek, a kontrolki się pojawiają. Na akumulatorze 12,5V czyli pełniutki

 

Dodano: 05 gru 2013 - 22:36

Powiedzcie mi czy mogę kupić każdy rozrusznik VALEO D6RA? Bo taki symbol jest w połowie aut z tych lat

 

Dodano: 05 gru 2013 - 23:58

I jeszcze jedno pytanie. Skoro przez prawie 3 miesiące ani razu nie było problemu z odpaleniem samochodu, to czy możliwe że mógł paś rozrusznik tak sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę grzebał, to dla mnie straszne dziwne, bo jak rozrusznik się kończy to bardzo chrząka czy coś wiecie o co chodzi, a ten zaskakiwał zawsze od razu. Tak jakby nie dostawał prądu po prostu

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując zdarzenie oraz sytuację jaka mnie spotkała, można sądzić, że padł rozrusznik. W moim przypadku rozrusznik odpalał beż problemu i nagle bez istotnej przyczyny przy próbie rozruchu słychać było tylko pyknięcie i cisza. Kontrolki gasły a silnik milczał. Po którejś próbie (30-40) odpalał jak by nic się nie stało. Przez kilka miesięcy odpalałem na dotyk po czym znów pojawiały się problemy z rozruchem. Raz palił bez problemu, innym razem za 10 próbą. Zdecydowałem się na wizytę w warsztacie kiedy po 50 próbie lekko próbował obrócić kołem, a po następnych 50 próbach milczał. Okazało się że rozrusznik wymaga wymiany. Dziś problemy z rozruchem poszły w niepamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem ze zlokalizowaniem rozrusznika, czy to nie znaczy, że jest on całkowicie przykryty skrzynią biegów i trzeba tam grzebać od strony koła albo od dołu? Macie może jakieś zdjęcia?

 

Dodano: 07 gru 2013 - 15:40

Dobra już znalazłem, trzeba było podświetlić po prostu

 

Dodano: 07 gru 2013 - 15:54

Powiedzcie mi też o co chodzi z ilością zębów, czy każde silniki 8v będą miały taką samą ilość, a 16v inną. Bo nie wiem jaki kupić.

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idż do dobrego sklepu motoryzacyjnego ze starym rozrusznikiem spiszą nr i masz z głowy :-) tylko mówisz jaki chcesz i zamawiaja i następnego dnia masz, zakładasz i jedziesz:-) ja płaciłem około 260zł do 1.4 8v też mi nagłe padł...te magnesy się posypały:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się o to rozchodzi czy będę w stanie wyciągnąć samemu go. Dzisiaj próbowałem i nie mogę nic zrobić bo jest za zimno a nie mam w Krk garażu. Postaram się go zregenerować, a nie kupować nowego bo ten samochód skończy na złomie za rok.

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem coś powalczyć i nie da rady się tam dostać od góry, wszystko na czuja. Jak dzwoniłem po mechanikach to 50zł wymiana wiec nie majątek, jeszcze muszę znaleźć kogoś kto mnie popchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sytuację trochę podobną w zeszłym roku, wsiadam do auta, przekręcam stacyjkę do rozruchu i błoga cisza :( Ale zaznaczam, że nie było żadnego pyknięcia słychać, kontrolki nie przygasały czyli założyłem, że rozrusznik jest dobry tylko nie kręci. Gdyby robił zwarcie, albo blokował się i zjadał kosmiczne ilości prądu to by wszystko gasło przy próbie rozruchu. Przebrałem się, wsadziłem rękę na tzw. czuja i poruszałem złączką wsuwaną (idiotyzm, żeby taki typ złącza zastosować w takim miejscu). Poruszałem kilka razy, złapało styk i rozrusznik kręci po dziś dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jednak nie spada napięcie podczas rozruchu ale stacyjka cyka, słychać pompę paliwa, a przy startowaniu silnika gaśnie co niepotrzebne (tak jak się to powinno dziać). Ruszałem kablami ale to wszystko na czuja, na pewno dochodzi stałe napięcie, a ten biały kabel tylko czułem, a nie widziałem go.

 

Dodano: 08 gru 2013 - 18:55

Ile może kosztować regeneracja mojego rozrusznika u mechanika? Sam niestety nic nie zrobię, a jak kupię używkę to też nie wiadomo ile pochodzi.

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować regeneracja mojego rozrusznika u mechanika?

Kiedyś, miałem okazję pytać w warsztacie który zajmował się regeneracją alternatorów, rozruszników i silników elektrycznych. Koszt regenerowanego rozrusznika zaczynał się od 100 zł(cena zależy od rozrusznika, alternatora, modelu samochodu), warunek stary zostaje u nich. Zasada była taka, że przynosisz stary, a oni dają Ci taki sam tyle że już zregenerowany.

Jeżeli chciałeś aby to był Twój rozrusznik trzeba było poczekać ok tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!