FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: 2.0 coupe tymczasowy brak mocy - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phI
2.0 coupe tymczasowy brak mocy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Bloondas 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Renault Megane Coupe
  • Silnik:2.0 8v DA0
  • Przebieg (tys.km):207 000

Napisano 06 grudzień 2013 - 00:21

Witam, od dziś jestem w posiadaniu Megane Coupe 2.0, i narzucił mi się pewien drażniący problem. Mianowicie zrobiłem bezproblemowo autem ponad 100 kilometrów i mam wrażenie że kuce pod maską są bardzo rozleniwione, już moje poprzednie auto (ibiza 1.4 60km) miała lepszy zryw.. Ponadto gdy już wróciłem do domu i wybrałem się na zakupy, to w jedną stronę auto szło tak jak podczas powrotu z zakupu, natomiast w drugą zachowywało się jakby totalnie gubiło moc, ja dawałem gazu w podłogę a auto zwalniało lecz nie gasło.. Problem trwał może z 30 sekund jak nie mogłem ruszyć z miejsca. Później wybrałem się na przejażdżkę kontrolną i wszystko było ok (jak podczas powrotu do domu). Problem się pojawił gdy auto znowu postało godzinkę na dworze. Trochę to przerażające bo pewnego razu auto mi straci moc na skrzyżowaniu. W dodatku na zimnym falują obroty, na gazie i na benzynie.

1. Co zrobić by Konie Mechaniczne ożyły?
2. Co jest przyczyną natychmiastowej utraty mocy?
3. Co powoduje falowanie na obrotach? (Filtr powietrza wymieniony 3 godziny przed zakupem przez poprzedniego właściciela)

Dziękuję i pozdrawiam.
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   dziobi42 

• Auto:Megane coupe
  • Silnik:2.0 8V
  • Przebieg (tys.km):200000

Napisano 07 grudzień 2013 - 12:00

na początek wymienił bym filtr paliwa oraz sprawdził świece i przewody wn koszta nie duże i można sobie samemu wymienić. Co do falowania to powodów może być dużo sam to przerabiałem u mnie powodem był czujnik temperatury. Poszukiwania bym rozpoczą od wyczyszczenia silniczka krokowego dobrze by było jak byś sprawdził czy nie ma błędów w kompie.Bardzo ważne jest też ustawienie odpowiedniego luzu zaworowego w 8 zaworowych silnikach robi sie to recznie chyba co 40tyś jak się nie myle a jest to niezbędne do prawidłowej pracy silnika.

Użytkownik dziobi42 edytował ten post 07 grudzień 2013 - 12:10

1

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Bloondas 

• Auto:Renault Megane Coupe
  • Silnik:2.0 8v DA0
  • Przebieg (tys.km):207 000

Napisano 08 grudzień 2013 - 01:51

Dzięki wielkie! Jak znajdę chwilę czasu to powalczę z silnikiem. :-) Na razie jestem umówiony na wtorek na szzcegółowy przegląd silnika, więc może tam też się czegoś dowiem! Pozdrawiam :D
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1