Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 coupe tymczasowy brak mocy


Bloondas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dziś jestem w posiadaniu Megane Coupe 2.0, i narzucił mi się pewien drażniący problem. Mianowicie zrobiłem bezproblemowo autem ponad 100 kilometrów i mam wrażenie że kuce pod maską są bardzo rozleniwione, już moje poprzednie auto (ibiza 1.4 60km) miała lepszy zryw.. Ponadto gdy już wróciłem do domu i wybrałem się na zakupy, to w jedną stronę auto szło tak jak podczas powrotu z zakupu, natomiast w drugą zachowywało się jakby totalnie gubiło moc, ja dawałem gazu w podłogę a auto zwalniało lecz nie gasło.. Problem trwał może z 30 sekund jak nie mogłem ruszyć z miejsca. Później wybrałem się na przejażdżkę kontrolną i wszystko było ok (jak podczas powrotu do domu). Problem się pojawił gdy auto znowu postało godzinkę na dworze. Trochę to przerażające bo pewnego razu auto mi straci moc na skrzyżowaniu. W dodatku na zimnym falują obroty, na gazie i na benzynie.

 

1. Co zrobić by Konie Mechaniczne ożyły?

2. Co jest przyczyną natychmiastowej utraty mocy?

3. Co powoduje falowanie na obrotach? (Filtr powietrza wymieniony 3 godziny przed zakupem przez poprzedniego właściciela)

 

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek wymienił bym filtr paliwa oraz sprawdził świece i przewody wn koszta nie duże i można sobie samemu wymienić. Co do falowania to powodów może być dużo sam to przerabiałem u mnie powodem był czujnik temperatury. Poszukiwania bym rozpoczą od wyczyszczenia silniczka krokowego dobrze by było jak byś sprawdził czy nie ma błędów w kompie.Bardzo ważne jest też ustawienie odpowiedniego luzu zaworowego w 8 zaworowych silnikach robi sie to recznie chyba co 40tyś jak się nie myle a jest to niezbędne do prawidłowej pracy silnika.

Edytowane przez dziobi42
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Jak znajdę chwilę czasu to powalczę z silnikiem. :-) Na razie jestem umówiony na wtorek na szzcegółowy przegląd silnika, więc może tam też się czegoś dowiem! Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!