Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie Kamery - Wideo Rejestratora Potrzeban pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiecie czy dałoby radę jakoś ukryć kabel usb do zasilania kamerki w samochodzie w desce roździelczej tak żeby wychodził z nawiewu zaraz za obudowa ekranu zegara ?

Czy lepiej by było jakby kamera była zamontowana za lusterkiem a kabel został puszczony pod podsufitką?

Ma ktoś kamere w samochodzie i ukrywal kable w podobny sposób?

I jeszcze jak mogę się podłaczyć pod 5v w samochodzie tak żeby gniazdo zapalniczki było nadal wolne?

Trzeba "dolutować" drugie gniazdo i schować je pod tapicerka czy może jest jakaś opcja zeby wpiąć się w kostke radia i z niej zasilać wideo rejestrator?

Prosze o pomoc ponieważ po nowym roku chciałbym sobie zamontować kamerke.

 

Dodano: 15 gru 2013 - 20:37

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kamerę na przyssawce pod lusterkiem, kabel puszczony pod podsufitką, póżniej pod uszczelką drzwi, środkowym słupkiem schodzi do podłogi, pod fotelem do podłokietnika, a w podłokietniku mam gniazdko, z którego nie korzystam (Laguna II). Kabla wystaje przy lusterku z 10cm ale w niczym to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację. szkoda że megane nie ma gniazda zapalniczki w schowku.

jak długi kabel masz? 3 czy 5 metrów?

 

nie wiesz czy da się jakoś podpiąc dodatkowe gniazdo zapalniczki i poprostu ukryć je pod tapicerką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jaki to kabel, ale spokojnie starczył od lusterka do podłokietnika i to nie najkrótszą drogą. Zrób sobie dodatkowe gniazdko czy to w schowku, czy gdzieś pod deską, wepnij ładowarkę do kamery i po sprawie. Nie musisz mieć do tego dostępu, bo większość kamer włącza się i zaczyna nagrywać od razu po włożeniu karty.

U mnie kamera wisi cały czas i nie chce mi się jej zdejmować, zapomniałem prawie o jej istnieniu, czasami tylko zrzucam z karty nagrane "rodzynki z dróg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za kilka rad. po nowym roku będę musiał kupić kamerke + dodatkowe gniazdo 12v i się za to zabrać. mam nadzieję że rozebranie tych plastików przy gnieździe zapalniczki nie sprawi mi zbyt wielu problemów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianek251,jakbyś się zastanawiał nad kupnem kamerki to od razu odradzam te gó*wna z Tesco,Reala itp po 150zł,kupiłem na początek żeby zobaczyć,to była ogólnie tragedia,sprzedałem ją za 50zł jako nowa z paragonem. Zainwestowałem w Mio MiVue 358,najtańsza nie jest,ale znowu do najdroższych się też nie zalicza,no ale coś za coś.Bardzo dobrze nagrywa w Full HD,widać numery rej,posiada czujnik który wykrywa ruch np w nocy jak ktoś przechodzi obok Twojej fury,kup sobie do tego kartę pamięci Class 10 z dużą pojemnością :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mało czasu spędzam w samochodzie to nie chciałem się pakowac w coś drogiego. Mieszkam w Północnej Irlandii i mimo że poziom kierowców jest tutaj 2 razy słabszy niż w polsce to nie ma tutaj zbyt wielu wypadków czy groźnych sytuacji a kamerke chciałbym kupić jako taki gadżet i oczywiście dla bezpieczeństwa choć mam nadzieje że nię bedzie takiej potrzeby :P

 

Myślałem nad taka kamerką:

http://img13.slando.kz/images_slandokz/67646231_2_644x461_videoregistrator-gs8000l-fotografii.jpg

I żeby była zamontowana na stałe w samochodzie.

Proponuję zapoznać się z regulaminem zamieszczania zdjęć na forum i poprawić. Czas 24h. Aston76

 

Nie mam możliwości pobrania obrazka z internetu po czym ponownego go uploadowania na wasz serwer. sorry

Edytowane przez damianek251
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kamerka powinna być obowiązkowa w każdym samochodzie,bo to co się teraz dzieje na drogach to jest tragedia...

Dzisiaj np miałbym na sumieniu wielką damę w papieroskiem w ustach i telefonem przy uchu,która weszła mi praktycznie pod samochód,nawet się nie obejrzała jak trąbiłem na nią,tylko mój refleks,mała prędkość i dobre hamulce uratowały ją od spędzania świąt w szpitalu...

Gdyby jednak wpadła mi pod samochód to myślę,że dzięki nagraniu policja stwierdziła by,że to jej wina,chociaż w sumie nie wiadomo...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kamerka powinna być obowiązkowa w każdym samochodzie,bo to co się teraz dzieje na drogach to jest tragedia...

pod warunkiem,żeby to działało w dwie strony.Ty masz bata na innych w zamian za to policja podczas kontroli przegląda zawartość Twojej karty w kamerce. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poza głównym wątkiem technicznym ale zbliżone tematycznie:

Co zrobić z takim nagraniem:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/nagrales-drogowego-bandyte-smialo-slij-na-policje,1973864

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mio MiVue 358 zainstalowane za lusterkiem i przewód poprowadzony do prawego słupka i pod deską rozdzielczą do gniazda zapalniczki. Dokupiłem w kropkowanym sklepie przedłużacz z rozdzielaczem i przez pewien czas rozdzielacz był wpięty w gniazdo a zasilanie kamery z rozdzielacza. Po czy zmieniłem koncepcję, podłaczyłem się rozdzielaczem pod gniazdo pod tablicą i mam bezproblemowy układ do ciągłego zasilania kamery, czasem nawigacji i ładowarki do telefonu, nadmiernie zasilania nie obciążam a jedno gniazdo mam wolne na wszelki wypadek. W efekcie rozdzielacz został przedłużony o ok. 3m. przewodu i doprowadzony pod deską do lewego przedniego słupka, w górę pod uszczelką i przypięty do masywnego uchwytu od telefonu który mam zamocowany przy lewym słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!