Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak wycieraczek z przodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z wycieraczkami w megane II 1.5DCI, otóż podczas jazdy w deszczowy wycieraczki nagle przestały działać, wymieniłem mechanizm na używany który jest sprawny, wymiana nie przyniosła rezultatów,przejrzałem już całe forum i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi, spryskiwacz oraz tylna wycieraczka działa poprawnie, bezpieczniki sprawdzone, ale wygląda na to że nie ma prądu w samej wtyczce, ale diagnoza nie jest dokładna ponieważ była robiona przy pomocy zwykłego długopisa z lampką:). Niestety przed świętami jest duży problem z dostaniem się do jakiegokolwiek elektromechanika, wiem że może być to UCH, ale jeżeli jeszcze macie jakieś pomysły to będę ogromnie wdzięczny, bo już nie mogę słuchać narzekania mojej kochanej żony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale diagnoza nie jest dokładna ponieważ była robiona przy pomocy zwykłego długopisa z lampką

Nie zgodzę się z tym, to jest bardzo dokładny i użyteczny przyrząd :).

Sprawdzałeś czy nie masz oberwanego lub wypalonego jakiegoś kabelka przy wtyczce?

Sprawdź jeszcze raz bezpiecznik F9(25A) w skrzynce bezpieczników pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wygląda na to że nie ma prądu w samej wtyczce

Tylko tak wygląda, czy na pewno nie ma? To dość ważne. Proponowałbym dokonać pomiaru miernikiem zarówno w kostce przy silniczku wycieraczek jak i w skrzynce połączeń w komorze silnika. Gdzieś ten sygnał musi ginąć, pytanie tylko gdzie.

Polecam zapoznać się z tym tematem: http://megane.com.pl/topic/50040-schemat-dzialania-wycieraczek/. Opisano w nim dokładnie schemat działania wycieraczek - które złącza i piny należy sprawdzić.

Osobiście stawiałbym na problem w skrzynce połączeń w komorze silnika. Często skrzynka ta jest "zalewana" przez co pojawia się śniedź i problemy z połączeniami w poszczególnych złączach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą skrzynką bezpieczników, była akcja jakieś 2 miesiące temu, została zalane przez wodę ponieważ zatkał się wąż odprowadzający wodę przy podszybiu,ale została dokładnie wysuszona i wyczyszczona preparatem do elektroniki wszystko działało bez zarzutu, możliwe że któraś kostka w skrzynce zaśniedziała i dlatego brak połączenia, czy możecie podpowiedzieć które to złącze odpowiada za pracę wycieraczek? Aha bezpiecznik F9 25A, jest sprawny i przechodzi przez niego prąd!

Edytowane przez dgurdak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie podpowiedzieć które to złącze odpowiada za pracę wycieraczek?

Nie prościej i szybciej byłoby przeglądnąć temat, który linkowałem 2 posty wyżej? Już na pierwszej stronie znajdziesz interesujące Cię informację - schematy, opisy itp. Przepisywanie tego samego tutaj jest bezcelowe.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po wizycie u mechanika, nie ma przejścia prądu na wtyczce, stawia raczej na uszkodzone UCH-a, ale nie wykluczył że przewody od wycieraczek nie są gdzieś uszkodzone, stwierdził że dziwna sprawa występuje gdyż spryskiwacz działa poprawnie i przejście prądu na bezpiecznikach również, czy jakoś tak, samochód przyjmie dopiero po nowym roku, więc narazie zostaje mi jeździć tylko w suche dni:)

Edytowane przez dgurdak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!