FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Rejestrator toru jazdy z kamerą zewnętrzną - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Ogólne
Rejestrator toru jazdy z kamerą zewnętrzną

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   ext 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane II ph I sedan
  • Silnik:1,6 16V + LPG BRC
  • Przebieg (tys.km):94

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:14

Witam.

Jeśli post nie jest w odpowiednim miejscu to proszę o przeniesienie ale nie znalazłem lepiej pasującego miejsca.
<><><><><><><><><><>><><><><>
Chciałbym założyć sobie rejestrator toru jazdy ale nie chcę zakładać go za każdym razem na szybę kiedy wyjeżdżam i zdejmować zawsze gdy gdzieś parkuję z obawy przed wybiciem szyby.
Wymyśliłem sobie coś takiego, żeby rozebrać zwyłky zwykły rejestrator, zdemontować sam obiektyw i za pomocą kabla przedłużyć kamerę aby można ją było zamontować przy lusterku na stałe a całe urządzenie w schowku. Kamera jest małą więc nie będzie jej widać i będzie zawsze gotowa do użycia.
Robił ktoś coś takiego ? Albo może widzieliście takie rejestratory gdzie kamera jest na kablu ?
Pozdrawiam
ext

Dołączona grafika
Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Użytkownik aston76 edytował ten post 16 grudzień 2013 - 16:34

0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik jest zalogowany   aston76 

• Grupa: Mod Team
  • Auto:meganII
  • Silnik:1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):134000

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:44

Raczej nie da rady rozebrać rejestratora aby zamontować obiektyw gdzie indziej. Musisz szukać w droższych z oddzielnymi kamerami i rejestratorem o ile takie są.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   ext 

Napisano 16 grudzień 2013 - 17:54

Wszystko da się rozebrać i podłączyć kamerę :P Nie takie rzeczy już robiłem :P Kwestia tylko dobrego kabla i zasilania.
Jeśli ktoś ma jakiś rejestrator po gwarancji i mógłby go rozebrać i zrobić zdjęcia jak to wygląda w środku to będę wdzięczny :P

Dodano: 16 gru 2013 - 16:54
Widzę, że nie spodobała Ci się moja odpowiedź więc postanowiłeś poprawić mój post ;)
Co do punktu 5.9 regulaminu to mówi on: "5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER, co w efekcie powoduje niepotrzebne wydłużenie postu. Klawisza Enter należy stosować z umiarem.".
Uważam, że został tu zachowany umiar a poza tym w języku polskim nowy wątek wypowiedzi zaczynamy od nowego wiersza.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   S-Driver 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane III phI
  • Silnik:1,6 Ex 110KM
  • Przebieg (tys.km):.

Napisano 16 grudzień 2013 - 22:26

1. Osobnej kamerki na kablu to nie widzialem. Może predzej w sklepach szpiegowskich
2. Na rynku są już dostępne lusterka wewnętrzne z wbudowanym rejestratorem bo trzymałem to w rece.
3. Pomysł z wymontowaniem kamery raczej slaby bo pewnie bedzie dużo ścieżek i potrzeba bedzie dużo kabelków i do tego jeszcze wyprowadzić ten "warkocz" do schowka... :P Do tego jeszcze trzeba pomyśleć nad stałym zasilaniem i ewentualna kontrolka upewniająca nas że ten obraz jest nagrywany. Ale jak już to zrobisz to daj znać :P
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   andrzejm36 

• Auto:Megane 3 coupe
  • Silnik:2,0 Tce
  • Przebieg (tys.km):54

Napisano 16 grudzień 2013 - 22:43

Już z osiem lat temu kombinowałem tzw car pc .. z kamerą usb.. czyli na kablu :P.Dziś również przeglądając temat rejestratorów pomyślałem o czymś co można by schować w przyciemnianym lusterku takie skrzyżowanie np. tego http://allegro.pl/nv...3797002016.html
z tym http://www.sklep.had...-Audi-i-VW.html na bazie np.tego ...chętnie kupię uszkodzone
http://www.prestigio.../Roadrunner_530
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   ext 

Napisano 17 grudzień 2013 - 10:33

Nie widziałem rozebranego rejestratora więc nie wiem jak jest dokładnie ale np. kamera cofania ma tylko 2 przewody do podłączenia. Jeden do obrazu a drugi do zasilania. Zostaje jeszcze kwestia mikrofonu.
Co do grubości kabli to nie powinno być problemu. Niedawno montowałem zestaw głośnomówiący i wyświetlacz zamontowałem sobie pomiędzy lusterkiem a podsufitką. Przewód ok 5-6 żyłowy schowałem pod podsufitką i pod obiciem słupka A po zdjęciu uszczelki także z tym też nie będzie problemu.
Zastanawiam się, czy nie kupić jakiegoś badziewiaka za 90zł i spróbować go przerobić :P Jak mówi przysłowie "Nie święci garnki lepią" :P

Użytkownik ext edytował ten post 17 grudzień 2013 - 10:33

0

#7 Użytkownik jest zalogowany   aston76 

• Grupa: Mod Team
  • Auto:meganII
  • Silnik:1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):134000

Napisano 17 grudzień 2013 - 10:38

Na słynnym portalu na A można wyrwać używane już za 70zł.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   andrzejm36 

Napisano 17 grudzień 2013 - 12:46

myślę ze aby miało to sens ..należy postawić na jakość.Kamera HD , kąt co najmniej 120 stopni..czułość pozwalająca na nagrania w nocy , czujnik ruchu , g- sensor itd.A za takie coś to już należy zapłacić od 400 pln. Zabawa w druciarstwo też jest bez sensu bo kto odkupi Ci auto z ,, przerobionym " lusterkiem i plątaniną kabli ..przerabiałem to wielokrotnie i po roku przyjeżdżał nowy właściciel abym mu wytłumaczył gdzie idzie dany kabelek .. i dlaczego coś tam nie działa :P.
Jeżeli już pokuszę się na jakąś nagrywarkę to coś podobnego z linku powyżej / roadrunner od 510 wzwyż /. Aby nie kusił złodziei żona uszyje z płótna pokrowiec pod kolor lusterka za 5 pln
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   ext 

Napisano 17 grudzień 2013 - 13:08

Docelowo myślałem o MIO 358 ale za tą cenę trochę szkoda rozbierać kamerę bo straci się gwarancję. Parkuję w różnych miejscach a taka kamera kusi złodzieja dlatego chciałem zrobić patent z zewnętrzną kamerą.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   andrzejm36 

Napisano 17 grudzień 2013 - 15:26

zobacz to :
http://allegro.pl/mi...3731154756.html
ale takie rozwiązania są drogie
w ostateczności można poświęcić te 250 pln na to
http://allegro.pl/re...3754828544.html