Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Coupe brak komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ucieszyłem się, że są takie miejsca w sieci gdzie można uzyskać porady dotyczące Meganki:-)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Przewertowałem prawie wszystkie posty na forum i nie znalazłem adekwatnego problemu, zatem do rzeczy:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Kupiłem Renault Megane III Coupe z 2012 roku uszkodzone z przodu. Auto jest już naprawione problem jednak w tym że: od poprzedniego właściciela nie otrzymałem głównego komputera (tego przed skrzynką od akumulatora) - twierdzi że mu zaginął. Szukał już dwa tygodnie i go nie znalazł.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nie wiem co teraz robić?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Kupić używany i próbować go przeprogramować?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Znacie kogoś kto się zajmuje takim programowaniem komputera?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Jestem z Krakowa i będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc

 

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

Kolego, proponuję zacząć od zapoznania się z Regulaminem forum. Po co tak rozwlekać swoją wypowiedz? damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Dzwoniłem dziś także do ASO Renault.

Potwierdzili możliwość zamówienia głównego komputera z opcją programowania.

Mają wycenić na jutro komputer plus programowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak auto miało dzwona centralnie w komputer to jest duża szansa, że da się to odratować. Jak dobrze poszukasz to wyrwiesz za 2-3 stówy bo 1,9 dCi jest bardzo popularny, reszta to programowanie (jak masz uszkodzony komputer to pójdzie łątwo).

 

Strzelam, że ASO sobie zażyczy minimu 1500zł za komputer + jakieś 200 za programowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane Coupe mam silnik 1.6 16V i tu jest problem bo większość elektroników, których pytałem podejmą się programowania ale tylko diesla e Renault.

W polecanym El-cars Kaczory - Pan Arkadiusz powiedział, że nie zajmuje się programowaniem komputera.

ASO wyceniło koszt nowego komputera wraz z programowaniem na około 3 000 zł brutto i prawdopodobnie skazany będę na autoryzowany serwis.

 

Serdecznie dzięki za poradę. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dojścia do elektroników proszę o pomoc;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd mi się wzięło 1,9 - sorry.

Jakbyś miał diesla to większość magików by ogarnęła :mrgreen:

Jak nie chcesz płacić w aso, to pozostaje jeszcze jedna opcja - zestaw startowy, ale wtedy będziesz miał inne numery VIN itp.

Jakbyś znalazł resztki swojego komputera to można zaryzykować przeszczep do innej używki o tym samym numerze oryginału - moim zdaniem mogłoby się to udać. Znalazłem kilka komputerów do 1,6 - ceny od 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja proponuje Tobie dwa rozwiązania.

Jedno dobrze sprawdzone Elektronik (Magik) z Gniezna. Żyje z francuskich samochodów i podejmie się każdego wyzwania. Już nie raz pomagał ludziom na forum i jeszcze nikt się nie zawiódł. Telefon na PRIV.

 

Druga opcja to kupienie tak zwanego "zestawu do odpalenia". W serwisie Allegro znajdziesz komplety "do odpalenia" komputer UHC, komputer wtrysku, sterownik wspomaganie wraz z blokada kierownicy, oraz sterowniki i karty. Koszty kompletu około 800,00 PLN jak dobrze poszukasz wyrwiesz za 500,00 PLN. Wtedy tylko zamieniasz wszystkie sterowniki komputery i autko rusza, bo ma zgodność nr VIN we wszystkich podzespołach. W tej opcji musisz dokładnie zgadać się z sprzedającym, dobrać odpowiednio opcję silnika i jak najlepiej opcje wyposażenia.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie startowym do 3 musi byc jeszcze wspomaganie kierownicy z tym samym vine-em, ot taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!