Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dCi lubi olej?


DrNO

Rekomendowane odpowiedzi

nie mialem nigdy wczesnij stycznosci z dieslem i przy okazji to moje pierwsze wlasne auto dlatego prawie wszystko jest dla mnie nowe.

 

ostatnio zauwazylem ze moj 1.5dCi podjadl sporo oleju jak na, wedlug mnie nieduza, ilosc km, ktore przejechal. dobijam wlasnie 14kkm. wartosci z bagnetu i wskaznika elektronicznego caly czas sa identyczne wiec nie bede rozroznial. na poczatku mialem 5/6 poziomu, w tej chwili jest 2/6. zaprzyjazniony asowiec mowil mi, ze to normalne w dCi i u mnie jest tez w normie oraz, ze warto dolac mu teraz tak z 1L.

 

1. czy u innych tez to zjawisko wystepuje i w takim samym lub podobnym tempie?

 

2. jaki olej warto dolac? najprawdopodobniej doleje to na czym jezdze oryginalnie czyli (standardowo dla Renault) ELF syntetic diesel 5W40 (w aso potwierdzono mi, ze taki jest lany fabrycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy u innych tez to zjawisko wystepuje i w takim samym lub podobnym tempie?

 

U mnie ( mam 65kkm) przy wymianie na 30.000 nic (ani jedna kreska ) nie ubyło...

Po wymianie 58.000km do dziś ( więc 7kkm) też nic , ale 7kkm to mało...

To może zależeć też od stylu jazdy i warunków- ja np. jeżdzę baaaaaardzo delikatnie( średnie spalanie ok. 4,2-4,3l/100. trasa 3,3-3,5l/100 przy ok. 110-115km/h)

 

jaki olej warto dolac? najprawdopodobniej doleje to na czym jezdze oryginalnie czyli (standardowo dla Renault) ELF syntetic diesel 5W40 (w aso potwierdzono mi, ze taki jest lany fabrycznie)

 

U mnie na 30.000 zalali( ASO) ElF Syntheze 5w40 -nie wim czemu akurat taki...

 

pzdr!

Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np. jeżdzę baaaaaardzo delikatnie( średnie spalanie ok. 4,2-4,3l/100. trasa 3,3-3,5l/100 przy ok. 110-115km/h)

 

O... W MORDE! :shock: :roll: ja nie jezdze jakos szybko, staram sie plynnie i tego ale w Krakowie mam po miescie 5.8L :/ w trasie mam ~4.5L

 

nie deptam w kazdym razie ale oleju mi podjadl... :/ dziwne, nie widzialem jednak nigdy jakiegokolwiek wycieku... jedyne co to po postoju, jak wczesniej pracowal kompresor klimy to woda wycieknie, ale to pierwsze pare m od startu. nadal jestem w kropce :/ nie wiem czy sie martwic czy ufac znajomemu z aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!