Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki czujnik cofania?


MaY

Rekomendowane odpowiedzi

Cofaj, cofaj cofa... no i żona cofneła. Zderzak do malowania lekko wgiecony błotnik, lekko kosztowało....

Nie wiem o czym wtedy myślała ale nie o tym że ma z tyłu ścianę.

No i teraz chyba kupię tą "nawigacje na parkingu".

Jaki model najlepiej wybrać (dla kobiety) i czym sie kierować i gdzie to w meganie zainstalować by ładnie wyglądało. Myśle o pełnej opcji czyli i tył i przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage że przeciętny czujnik ma dokładność 10cm a najlepsza (cywilna) nawigacja 3m - nie sklasyfikowałbym tak tego.

Co do Czujników cofania - wszystko zależy od tego ile chcesz wydać. Według mnie dobry zestaw 8 czujników z 4 głośnikami - z dużą dokładnością i dużą ilością poziomów sygnalizacji dźwięków - np dźwięk ciągły dopiero poniżej 10cm.

Dużo jest zabawek z wyświetlaczami ale tak na prawde nie masz czasu na to patrzeć a 4-kierunkowy dźwiek zawsze powie Ci z której strony "atakujesz" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Zasadniczo ma być to ochrona przed gwałtownym cofaniem do tyłu (tak z bezmyślności), zastanawiam się nad 4 kanałowym ale z wyświetlaczem i jednym tonem.

Słyszałem opinie że czujniki takiego zestawu muszą być utrzymane w dużej czystości bo dają fałszywe odczyty -czy to prawda?

Jaka jest cena montażu i czy nie lepiej robić to samemu - lutownica i elektronika mi nie obca, ale czasu mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że jest zbyt małe zainteresowanie czujnikami cofania. Ja noszę się z zamiarem zainstalowania w swoim kombi - zwłaszcza w tego typu aucie - ma to większy sens. Może ktoś doradzi, wskaże jakiego typu czujniki są niezbyt drogie a dobre. Lubie sam eksperymentować z podobnymi drobiazgami w swoim aucie i nie będę raczej korzystał z pomocy fachowca przy montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie (megane kombi) miałem parktronic. Maja rada jest następująca. Kupic dowolne, ale pod warunkiem że będą miały możliwość skierowania ich do góry. Minimalny odstęp pomiędzy czujnikami to 35cm oraz 55cm od podłoża. Standardowy czujnik cofania (a o taki tu chodzi) tworzy pole (stożek) o długości boków 90cm i kącie przywierzchołkowym 90 stopni. Jeżeli będzie prześwit mniejszy jak 55cm to będzie wykrywał podłoże, w megankach jest niżej i należy pochylić ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek44, ja zamierzam zakupić do mojego scenica ten: http://www.allegro.pl/item325431019_czujni..._promocja_.html

Dla czego ten a nie inny, pewnie zapytasz. Otóż wybór padł na ten ze względu na wyświetlacz, a konkretnie jego wymiary i sposób montażu. Mam zamiar zabudować go na osłonie plastikowej zwijacza środkowego pasa bezpieczeństwa. Zwijacz ten jest zabudowany pod dachem za tylnymi siedzeniami, lekko w prawo od osi wzdłużnej auta. Czyli miejsce doskonale widoczne podczas cofania. Oczywiście do centralki sensory trzeba wtedy połączyć odwrotnie, by wskazanie stron lewej i prawej odpowiadało stanowi faktycznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gojgien za wskazówkę. Na pewno rozważę Twój pomysł bo jest ciekawy. A rozważyć muszę to, czy lepiej zamontować wyświetlacz tam gdzie proponujesz, czy z przodu. Mam kumpla, który w mercu kombi ma na środku przy przedniej szybie i podczas cofania patrzy we wsteczne lusterka nie oglądając się do tyłu. Twój pomysł jest dosyć ciekawy. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!