Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I 1,6 96r


kemor64

Rekomendowane odpowiedzi

:bash:post-66397-0-89992600-1389425409_thumb.jpg

Witam

Problem jest tego typu:w Megane poj.1,6.96r. w czasie jazdy auto samo zgasło-wyglądało to tak jakby nastąpiło odcięcie zapłonu.Po przekręceniu kluczyka w stacyjce -

kontrolki się palą i rozrusznik działa kreci ale nie podaje iskry na swiecach.Broszę o pomoc forum i z góry dziękuję za pomoc:

to mój e mail: [email protected] lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, podepnę się do tematu aby nie zakładać nowego.

 

Prawdopodobnie mam ten sam problem co kolega, jednak u mnie po przekręceniu kluczyka nie słychać pracy pompy paliwa, czy możliwe aby to ona była przyczyną nie odpalania auta?

Auto kręci rozrusznikiem i próbuje odpalić jednak efekt taki jak by paliwa nie miał podawanego. Iskra na świecach na pewno jest bo chwilami "zagadywał". Prosił bym o pomoc bez auta przed świętami to jak bez ręki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłeś kanapę i dokładnie posłuchałeś ?

czy możliwe aby to ona była przyczyną nie odpalania auta?

A jak sam myślisz :?:

Jak pompa nie podaje paliwa, to co się będzie działo ? Zapali, nie zapali ?

Zbyt wiele różnych przyczyn może być powodem niepalenia auta.

Poczytaj na forum co już ludzie pisali. Jest trochę tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, aby juz nie zaczynac nowego tematu, napiszę tu. Mam podobny problem co kolega. A więc przejdzmy do sedna. Po regeneracji skrzyni biegów, wymiany rozrządu, poduszek silnika i skrzyni, wymiany wszystkich płynów ustrojowych w aucie. Zrobione tak jak powinno. Ale jest maly, a za razem duży problem. Moje Reno jest z 98 r. i ma silnik 1.6 k7m 55 kW. Po włożeniu zespołu napędowego i podpięciu calej elektroniki, auto nie che odpalić. Wszystkie kontrolki się palą co powinny oprócz kontrolki zapłonu. Wszystko sprawdziłem, czy czujnik bezwładnościowy sprawny, czy przekażnik od pompy dobry, czy bezpieczniki nie są przepalone. Czy dochodzi prąd do pompy, cewkę zapłonową (zintegrowana). Oczywiscie po rozbrojeniu imobilajzera. Wszystko jest ok.

 

Okazało się, że pompa paliwa mi siadła. Kupiłem na szrocie działajacą pompę paliwa no i niestety bez sukcesu. Pompa zwariowala cały czas tyka na zapłonie. Przekaźnik od pompy tak samo. Prędkościomiesz dostaje szału jak pompa jest podłaczona, to znaczy ze auto nie zostało uruchomione a wskazówka mniej wiecej podaje ze niby jadę z prędkością około 20 km/h. Obrotomiesz za to nic. A i tak z ciekawości chciałem urochomićvsilnik i tak samo nic sie nie dzieje. Ale tak na 2 sekundy zapaliła mi się kontrolka od zapłonu. Wiem z tego ze jak jedna rzecz z układu paliwowo - zapłonowego nie bedzie działac to reszta to samo. Nie mam iskry na świecach.

A więc koledzy z forum. Proszę o pomoc, bo juz nie wiem co robić. To co wiedziałem to sprawdziłem.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

post-61538-0-55962700-1421695672_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój tzw. "włącznik stukowy" jest czujnikiem bezwładnościowym , który po uderzeniu w przeszkodę lub przy wypadku wybija i odłącza zasilanie na pompę. I tak jak pisałem to już sprawdziłem czy jest sprawny. Okazało się, że tak. Więc to jest już wykluczone.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!