Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Informacje na temat Vel Satis


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zainteresowany zakupem Vel Satisa. Ukierunkowany jestem na silnik 2.0T.

Czy te auto ma jakieś wady fabryczne, chodzi mi głównie o aspekt elektryczny, systemy etc.

O silniku słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii.

Prosiłbym o jakieś informacje. W internecie w brew pozorom informacji za wiele nie ma.

Pozdrawiam i czekam na pomoc:)

 

Dodano: 14 sty 2014 - 19:31

Panowie nikt z Was nie posiadał "versalki"?

Edytowane przez Zgred1628
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sam się od czasu do czasu przyglądam się ofertom i ogłoszeniom sprzedaży Renault Vel Satis. Faktycznie opinii jest mało, ale silniki stosowane w Vel Satisie to te same jednostki, które używane są w innych modelach. Vel Satis to przede wszystkim wysoki komfort w połączeniu z dobrą ceną, a ma to związek z oryginalnym wyglądem. Design auta nie przyjął się na rynku, dzięki temu mamy tak dobre ceny na auta używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze popatrzył przed takim zakupem na dostępność części zamiennych, szczególnie tych do zawieszenia, wydechu i układów kierowniczego, hamulcowego, ich zamienników, wspólnych części z innymi Renówkami i dostępności na rynku wtórnym używanych oryginałów. No chyba że wszystko w ASO będziesz kupował na zamówienie.

Nie jest tajemnicą, że to jednak auto niszowe, choć trochę ich na naszych drogach widać. Niewiele jednak, tak więc i autoryzowane serwisy nie wszystko muszą mieć na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dodam od siebie. Auto samo w sobie jak pewnie wiesz dzieli trochę podzespołów z Laguną II przez co usterki elektroniki są podobne. Nieco trudniej je naprawić bo nie można wgrać np. oprogramowania z uboższej wersji bo takich nie było właściwie. Generalnie wiadomo im młodszy rocznik tym lepiej. Silnik 2.0T był montowany w Lagunie II i jest cały czas chwalony. Poza tym jak na benzyne z turbo dobrze chodzi na gazie. Oprócz tego okazało się po latach, że wersja 3.5 V6 (by the way ten silnik był też w Nissanie 350Z <piwko>) poza drobnymi wyciekami oleju też się nie psuje, ale dużo pali i był łączona tylko z automatem, który chyba co 180 tyś wymaga remontu. Nie polecam diesli (zwłaszcza tego 3.0 V6 bo on ma wadę fabryczną) Wiem też, że przednie zawieszenie dość często pada z uwagi na masę auta. Niektóre części do niego są wymienne z tymi od Laguny. Ceny samych klocków, filtrów itp nie są w sumie wysokie i w lepszych hurtowniach do dostania, gorzej z jakimiś droższymi i rzadziej wymienianymi częściami.

Edytowane przez Boss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pod warunkiem, że facet mówi prawdę, a jest handlarzem, więc jest to mało prawdopodobne. W dowodzie będzie wpis "pierwsza rejerstracja w kraju". Papiery na tą instalację gazową pewnie też się znajdą. Generalnie jest to chyba najuboższa wersja - ale to w sumie plus bo auto ma swoje lata. Ogłoszenie napisane jakby to jego prywatne auto było przez ten czas, o którym wspomina. Odnośnie uwag: brak informacji o bezwypadkowości i jakimkolwiek serwisie, a o to auto jak wiesz trzeba dbać. Ciężko powiedzieć czy było malowane czy nie przez słońce. Notabene zdjęcia robione w lecie, czyli auto od dobrych pół roku nie chce się sprzedać.. chociaż akurat tu jest to w pewnym stopniu uzasadnione oryginalnością modelu. Mam wrażenie, że drzwi pasażera trochę "siedzą" i... że poduszka powietrzna kierowcy już kiedyś odpaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!