Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cięzko Pali po postoju


kszyhu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od Paru dni borykam sie z problemem mojej megi. Po dłuższym postoju (8-10h) auto nie chce odpalić,muszę nia długo kręcić żeby zaczęła łapać i zanim odpali to mi bateria padnie możne to być problem z filtrem paliwa ? bo jak juz odpalę i chwilkę pochodzi to jest wszystko w porządku moge ją odpalić znów bez żadnych problemów . Dodam tez ze próbowałem ją odpalić z górki tkw. na pycha <piwko> i tez jej było ciężko. :| Choć dzisiaj zauważyłem ze trochę ją przymuliło i przydusiło jak juz odpaliła , a problem jest w tym ze bez auta jak bez reki bo muszę dojeżdżać jakoś do pracy i muszę się pozbyć tego problemu jak najszybciej. proszę o szybkie odpowiedzi

 

jeśli zły dział proszę o przeniesienie

 

dodam jeszcze ze zanim wejdzie na obroty to chodzi jakby na 3 gary albo nawet na dwa, wiec moze problem leży w kablach świecach lub cewce ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zanim zaczniesz kręcić rozrusznikiem przekreć kluczyk na zapłon, za dwie sekundy wróć i tak trzy razy. Napisz czy będzie znów tak samo ciężko mu zapalić.

Przy okazji słuchaj czy będzie słychać pompę paliwa przez jakąś sekundę.

Edytowane przez Hawaii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to głupie, ale nie mogę znaleźć czujnika położenia wału. Naczytałem sie tego tyle ze mozg mi paruje i dalej nie wiem gdzie on jest ;/

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ftp w dziale manuale pod modelem megane jest książka w postaci pdfa

na stronie 59 i 73 jest info.

on jest z boku silnika,po prawej stronie, jak patrzysz przodem na auto, nisko schowany w postaci takiego "motylka" wkręconego na s śruby, w zagłębieniu ukryty.

kabelki wystają, popatrz dobrze. Daj znać, czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba go zlokalizowałem, bedzie ciężko do niego dojsc bo przeszkadzają troche kable i węze które tamtędy idą, ale jutro z samego rana bede walczył i dam znac czy to było przyczyną.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj go trochę przeczyścilem jakos zapalil od kopa ;D zobaczymy co bedzie jutro ;) dam znac.

 

Dodano: 16 sty 2014 - 11:22

Dzisiaj renia odpaliła za pierwszym razem, nawet problemu nie miała. Ale bedę musiał jeszcze wrócić do dokładnego wyczyszczenia tego czujnika. jeszcze raz Dzięki wielkie za pomoc ;) ;) pozdrawiam forumowiczów

 

Dodano: 18 sty 2014 - 21:26

Mój problem powrócił ;/ renia dzisiaj już nie chciala odpalić ;/ pomocy bo jestem za granicą a auta potrzebuje bo muszę do pracy dojeżdżać 2 dni było dobrze ale znowu kiszka ;/

 

Dodano: 19 sty 2014 - 18:00

w tygodniu wymienię czujnik i dam znać czy coś pomogło

 

Dodano: 04 lut 2014 - 01:28

Wymieniłem czujnik odpalił za pierwszym razem. Pojeżdziłem tydzień czasu i znowu cos sie zaczło psuć ponieważ auto nie chce palic. W tczym teraz może być przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz niefajną przypadlość z autem. ja bym popsprawdzała i popsikała wszystkie styki i poczyściła kostki od czujników, zdjęła bym złącze od sterownika i też poczyściła,

no i poprosiła kogoś, żeby posprawdzał "drożność" tych przewodów do sterownika. Może koledzy Ci jeszcze podpowiedzą coś by tu podziałać. U mnie kiedyś winnna byla sama kostka, nie czujniki.

 

Dodano: 04 lut 2014 - 07:17

no i ja bym jeszcze pod komputer podjechała, bo to w takiej sytuacji jest wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!